X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Montaż wełny mineralnej

W Warszawie przy ulicy Muszkieterów 28, powstaje budynek biurowo - magazynowy ocieplony naturalną wełną mineralną w ECOSE® Technology. To pierwszy w Polsce obiekt, w którym zastosowano innowacyjny produkt z oferty firmy Knauf Insulation.

Naturalna wełna mineralna w praktyce

Innowacyjna wełna mineralna, dzięki zastosowaniu ECOSE Technology, zasadniczo różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych. – Zdecydowałem się na wybór tego produktu głównie ze względu na naturalne składniki, z jakich jest wykonany – mówi Radosław Piekutowski z firmy Transtolbud – Piekutowski, właściciel i wykonawca obiektu przy Muszkieterów. – Wełnę mineralną w ECOSE Technology chwalą zwłaszcza pracownicy, dla których nowy produkt jest łatwiejszy w montażu, łagodniejszy w dotyku i mniej drażniący skórę.
Nowa wełna od Knauf Insulation wykazuje mniejsze pylenie w porównaniu
z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi. Wykonawcy zwracają również uwagę na łatwość jej cięcia oraz większy komfort pracy.


- Wełna mineralna w ECOSE Technology jest wytwarzana z naturalnie występujących surowców – dodaje Ewa Kosmala, Dyrektor ds. Technicznych w firmie Knauf Insulation – Jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu, co automatycznie gwarantuje poprawę jakości powietrza wewnątrz budynków
i pozytywnie wpływa na środowisko.


Informacje o budynku referencyjnym:
budynekObiekt biurowo – magazynowy:

- Konstrukcja szkieletowa (metalowa)
- Izolacja z wełny mineralnej Classic 039 w ECOSE® Technology firmy Knauf Insulation
- Wykończenie płytami gipsowo – kartonowymi firmy Knauf
- I kondygnacja - biura dla pracowników
- Parter - część handlowa i magazyn
- Zakończenie inwestycji: grudzień 2009 r.

Montaż wełny mineralnej w ECOSE® Technology: krok po kroku

1. Rozpakowanie wełny mineralnej.
wełna mineralna
2. Zmierzenie odległości pomiędzy profilami w świetle.
wełna mineralna
3. Odmierzenie oraz cięcie maty o szerokości dopasowanej do rozstawu w świetle między profilami z 2cm naddatkiem.
wełna mineralna
3. Ułożenie maty na wcisk między profilami
wełna mineralna
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ściany
2009-09-25 10:40:55
Tagi do artykułu: Warszawa | Knauf | Wełna mineralna | montaż | materiały izolacyjne | izolacja
 
Powiązane galerie:
Galeria Biurowce Biurowce      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Dom jednorodzinny

Czy warto wybierać indywidualny projekt domu?

Przygotowując się do budowy domu, już na samym początku musimy wybrać - projekt gotowy czy indywidualny? Podjęcie decyzji nie będzie łatwe, ponieważ trudno jednoznacznie ustalić, która z opcji sprawdzi się w Twoim przypadku. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz, chęci dopasowania rozwiązań architektonicznych pod własne wymagania oraz terminu zakończenia budowy. Można jednak dostrzec pewną przewagę projektów indywidualnych nad projektami gotowymi. Na czym ona polega?
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zabezpieczamy poddasze przed upałem

Zabezpieczamy poddasze przed upałem
Lato w Polsce potrafi zaskoczyć. Czasem pluchą, a coraz częściej temperaturami rodem z tropików. Co zrobić, gdy słońce ogrzewa nasz dom, a na poddaszu jest gorąco jak w szklarni?

Zimą zadbaj o ciepły dom

ocieplanie
Ponad połowa (53 proc.) ciepła w przeciętnym domu ucieka przez ściany zewnętrzne. Ocieplenie tych ścian to jedynie 2 proc. kosztów budowy całego domu. Warto więc zainwestować w odpowiednią termoizolację, by później zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inwestycja w wełnę mineralną lub styropian zwróci się z nawiązką.

Ile energii zużywa polski dom?

dom jednorodzinny
Przeciętny polski dom jednorodzinny zużywa od 120 do 160 kWh/m2 energii w skali roku. To prawe dwukrotnie więcej niż w krajach Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Najwyższy czas to zmienić...

Remontujesz dach? Pomyśl o izolacji!

ocieplanie
Inwestycja w dobrą izolację może znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą i ochłodzenie wnętrz latem. Wiosna i lato to dobry czas na remont dachu oraz sprawdzenie lub wymianę izolacji.