X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Domowe skrzynki na listy

Skrzynki na listy
Każdy lubi otrzymywać paczki, pakuneczki i listy. Wracając do domu po dniu wypełnionym obowiązkami z ciekawością zaglądamy do skrzynki na listy wypatrując kartek okazjonalnych i wieści od najbliższych.

Wybór dobrej skrzynki gwarantuje ochronę korespondencji przed warunkami atmosferycznymi i ciekawskimi. Dziś ów wybór ograniczony jest europejskimi normami.


Wielu właścicieli domków jednorodzinnych zakłada kolorowe, amerykańskie skrzynki na listy, stojące na oddzielnym słupku. Dla osób ceniących wygodę i wielofunkcyjność zaleca się skrzynkę pocztową połączoną z domofonem. Jest to przelotowa skrzynka na listy którą wmurowuje się w słupek ogrodzeniowy.

Od wejścia w życie ustawy o wymianie skrzynek na listy minęło ponad sześć lat. Dotąd administratorzy niektórych budynków nie zdążyli z wymianą olbrzymich ilości skrzynek lokatorskich. Kar nie ma ponieważ nie jest to ustawa restrykcyjna.

Przyczyną dla której euro skrzynka na listy została wprowadzona jest dostosowanie polskich standardów komunikacyjnych do europejskich. Istotne zmiany dotyczyły powiększenia dotychczasowych gabarytów skrzynki pocztowej i jej dostępności. Nowe skrzynki pocztowe mogą być obsługiwane przez dostarczycieli firm prywatnych (np. Inpost). Zmienił się też właściciel skrzynek z Poczty Polskiej na zarządcę lub właściciela prywatnego. Do tej pory prawo do otwarcia skrzynki miał pracownik Poczty Polskiej i właściciel. Teraz klucz do skrzynki ma tylko właściciel.Przez ogólnodostępny charakter, unijne skrzynki pocztowe, nabrały „nowych zastosowań”. Wiele osób skarży się na obecność śmieci i niedopałków wśród korespondencji. Natomiast samą korespondencję można wyjąć bez klucza przez szerokie otwory.

Powyższe niedogodności powinny stać się impulsem dla firm produkujących skrzynki. Producenci powinni dążyć do unowocześnienia przepisowego modelu i zabezpieczenie przed wandalizmem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nowoczesnych skrzynkach pocztowych zapraszamy do lektury artykułu pt. Skrzynki na bardzo ważne listy
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wokół domu
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-15 18:46:21
Tagi do artykułu: skrzynki pocztowe | skrzynka na listy | unijne skrzynki pocztowe
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
buda

Projekt budy dla psa

Buda dla psa mieszkającego na terenie posesji powinna zapewniać ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi: opadami, uciążliwym słońcem, wiatrem i mrozem. Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą gotowych bud oferują rozwiązania w przeróżnych stylach, dla ras dużych i małych.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Inteligentne wejście do domu

Skrzynka na listy
Funkcjonalność, dobra jakość, niezawodność, ciekawy design oraz kompatybilność to cechy charakteryzujące systemu komunikacji zewnętrznej marki Siedle. Firma ta w swojej ofercie posiada domofony, wideofony, skrzynki na listy i urządzenia do kontroli dostępu, czyli wszystko to co może chronić naszą prywatność i zapewniać komfort użytkowania.

Skrzynki na bardzo ważne listy

skrzynki na listy
Na wiszącą na furtce skrzynkę pocztową prawie nie zwraca się uwagi. Ale to właśnie ona, w pierwszej kolejności, charakteryzuje dom i jego gospodarzy.