X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Aranżacja i wyposażenie łazienki

Łazienki to pomieszczenia, które dotąd w Polsce nie uzyskały statusu salonowego i należą raczej do mniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Coraz częściej stanowią osobne pomieszczenie z WC – to bardzo pozytywne zjawisko. Każdą łazienkę, małą lub dużą, można urządzić tak, aby stała się czymś więcej, niż pomieszczeniem koniecznym do utrzymania codziennej higieny.


Elementy wyposażenia łazienek pozwalają na gustowną aranżację maleńkiej blokowej łazieneczki i wielkiego salonu łazienkowego w zależności od zasobności portfela. Jeśli planujesz remont, bądź urządzasz od podstaw wymarzoną łazienkę zacznij od pomiarów pomieszczenia i projektu.
W katalogach i na stronach internetowych producentów wyposażenia są dokładne wymiary poszczególnych elementów.

W małej łazience...
łazienkaW małej łazience wszelkie kwestie doboru wyposażenia są bardzo trudne. Każdy element zabiera cenną powierzchnię niewielkiego metrażu. W wyjątkowo ciasnych pomieszczeniach nie ulega wątpliwości, że prysznic jest lepszym rozwiązaniem od wanny, bidet raczej się nie zmieści, a pralkę można by przenieść do kuchni. Zyskaliśmy właśnie trochę przestrzeni, przez konieczną eliminację. Na pocieszenie proponujemy elegancką kabinę prysznicową z hydromasażem i sauną, jednocześnie informując o trudnym serwisowaniu owego sprzętu. Pozostaje nam jeszcze dobór mebli łazienkowych w wersji mini, których w sklepach jest na szczęście coraz więcej, wieszaków na ręczniki, umywalki, baterii łazienkowych (kranów i natrysków) i lustra.


Lustro jest bardzo ważnym elementem łazienki. Jeśli znajdziemy naprawdę duże lustro i powiesimy je, lub przykleimy w odpowiednim miejscu „zyskamy na metrażu”. Łazienka wyda się o połowę większa. To bardzo popularny i skuteczny sposób na pozorne dodanie powierzchni.

W dużej łazience...
łazienkaJeśli aranżujesz łazienkę dużą, problem eliminacji elementów wyposażenia zależy wyłącznie od zasobności portfela. Jeśli pieniądze na ten cel nie stanowią problemu nie musisz wybierać pomiędzy montażem wanny i brodzika. Montaż obu urządzeń pozwoli na dowolność ich użytkowania przez domowników. W końcu nie wszyscy lubią długie kąpiele. Dla tych, którzy uwielniają kąpiele, wanny z hydromasażem, czy wanny SPA są w coraz korzystniejszych cenach.

Toaleta w łazience i osobno
To z reguły problem, gdyż nie można z nich korzystać niezależnie. Jeśli toaleta jest w łazience powinna nawiązywać do jej wystroju. To dotyczy ceramiki, czyli miski ustępowej, umywalki, wanny i bidetu, które powinny być dobrane z jednej serii, tego samego producenta. To samo dotyczy dodatków takich jak: wieszak na papier, szczotka do czyszczenia ustępu, dywaniki, deska sedesowa, pojemniki na mydło i szczoteczki do zębów. Jeśli toaleta jest osobnym pomieszczeniem, można ja zaaranżować zupełnie inaczej niż łazienkę.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-30 23:59:02
Tagi do artykułu: wanny | kabiny prysznicowe z hydromasażem | meble łazienkowe | umywalki | łazienki | aranżacje łazienek | wanny z hydromasażem | wanny SPA | deski sedesowe | toaleta
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki      
 
    Najlepsze projekty domów