X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

DECOUPAGE – sztuka aranżacji i dekoracji dla każdego

découpage
Techniki découpage to doskonała forma aranżacji i dekoracji do wnętrz tradycyjnych lub pokoju dziecięcego. Wielkim artystą może stać się każdy, kto potrafi posłużyć się … zwykłym pędzlem.

Metoda découpage doskonale nadaje się do dekoracji na każdej powierzchni. Samodzielne zdobienie mebli to dobra metoda na oszczędność i odświeżenie wnętrza. Sztuka decoupage w aranżacji domu to pomysł na to jak ozdobić ściany, meble, a nawet ceramikę, tworząc stylizowane malowidła. Jeśli mieszkasz w starym domu i lubisz jego tradycyjny styl, pomyśl jak pięknie możesz ozdobić konstrukcyjne wnęki, łuki, kolumny, czy sklepiony sufit.


Malowidła na ścianach to tylko jeden z wielu pomysłów na dekorację mieszkania, lub domu. Decoupage na szkle jest tak samo banalny do wykonania jak na drewnie lub na meblach. Drobne dekoracje kuchni jak ozdobne tace czy patery dodają niesamowitego uroku.découpageOto kilka wskazówek, które pomogą Ci ozdobić ...cokolwiek zechcesz, od filiżanki po sufit.

Lista potrzebnych rzeczy:
- obiekt do zdobienia (załóżmy że to coś z drewna),
- papier do découpage’u lub serwetki z wybranymi motywami,
Papier do découpage’u to specjalny papier ryżowy, który po nałożeniu ok. 15 warstw lakieru wtapia się w fakturę podkładu i jest kompletnie niewyczuwalny pod palcami. Wygląda jak ręcznie wykonane malowidło.
- akrylowa farba do drewna i bezbarwny lakier,
Farba nie jest konieczna, jeśli nie chcesz zmieniać koloru podkładu pod motywem.
- nożyczki,
- pędzel z miękkim włosiem,
- papier ścierny o drobnej ziarnistości.

Jeśli masz już wszystko, zacznij od przygotowania powierzchni pod motyw. Na gotowy podkład nałóż cienka warstwę kleju do découpage’u ułóż kompozycję i pomaluj ją z wierzchu tym samym klejem (bardzo delikatnie, aby motyw się nie rozpadł).
Na wyschnięty wzór z klejem i resztę zdobionej powierzchni nałóż pierwszą warstwę lakieru. Powtarzaj nakładanie lakieru co drugi dzień. Co trzecią lub co czwartą warstwę przeszlifuj delikatnie papierem ściernym. Dzięki zastosowaniu do tych wskazówek uzyskasz idealnie gładką powierzchnię.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-03-08 06:23:11
Tagi do artykułu: découpage | dekoracje | dekoracje mieszkań | Decoupage na szkle | dekoracje kuchni | papier do découpage’u | zdobienie mebli
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Dom wśród malin

Projekty domów dwurodzinnych

Domy dwurodzinne, nazywane także domami dwulokalowymi, to przeważnie budynki mieszkalne, piętrowe, z dwoma mieszkaniami, do których prowadzą osobne wejścia, albo bliźniaki. Zgodnie z przepisami, tego typu budownictwo, zalicza się do zabudowy jednorodzinnej.
dom jednorodzinny

Domy z wizją

Budowa domu to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Czasami planowaniu inwestycji towarzyszą wyobrażenia i marzenia wymagające niestandardowych rozwiązań technologicznych. Niektórzy realizują swoje pomysły. Tak właśnie powstają inwestycje budowlane znacznie odbiegające od codziennych standardów, określane jako: „domy dla odważnych” bądź „domy z wizją”...
makieta

Urbanistyka

Pojęcie urbanistyki wywodzi się z języka łacińskiego. Słowo „urbs” oznacza miasto. Na przełomie XIX i XX w zyskało największą popularność. Sama urbanistyka to nauka badająca struktury miejskie i zmiany jakie w niej zachodzą...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Vintage - Style w architekturze

komoda
Vintage (z ang. vintage - winobranie, rocznik) to styl zapoczątkowany w dziedzinie mody. Dotyczy noszenia rzeczy z innych epok bądź stylizowanych na ich wzór. Przyjęło się, że ubrania z minionych dekad albo starsze niż 25 lat uznawane są za vintage...

Aranżacje wnętrz - jaki styl wybrać?

salon
Trendy są wszechobecne, wpływają na kształt życia i codzienny nastrój. Style ewoluowały przez wieki, w zależności od okresu historycznego, nastrojów i warunków społecznych. Epoki przenikały się nawzajem, a dzięki umownym granicom zamknięto je w ramach czasowych - tzw. kierunkach.

Stare meble - druga młodość

komoda
Praktycznie każdy z nas ma w swoim domu stary, wysłużony i zniszczony mebel, który przestał nam się podobać. Często są to okazyjnie kupione pod wpływem chwili sprzęty, które po wstawieniu do domu przestały budzić nasz zachwyt.. W takim wypadku wyjścia mamy dwa.. Albo mebla pozbywamy się, albo wyczarowujemy za pomocą paru narzędzi, naszych rąk i oczywiście fantazji prawdziwe cudeńko, które zachwycać nas będzie przez kilka następnych lat.

Zostań stylistą własnego wnętrza!

salon
Wiosenne słońce wkrada się już przez okna do naszych wnętrz – nie czekajmy na wiosnę bezczynnie! Podczas lutowych, zimowych wieczorów możemy poszukać inspiracji do wspólnej, rodzinnej twórczości. Pobawmy się w stylistę wnętrz i spróbujmy stworzyć oryginalne dodatki do naszego mieszkania.