X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Funkcjonalne szafki kuchenne

meble kuchenne
W trakcie codziennej krzątaniny po kuchni, wykonujemy wiele czynności jednocześnie. Istotne jest więc, by wszystkie przybory i produkty miały swoje miejsce i były łatwo dostępne. Przemyślane ustawienie wyposażenia to jednak tylko jeden z czynników, decydujących o komforcie przygotowania posiłków.


Nie tylko blaty
Funkcjonalność mebli kuchennych kojarzy się często z ilością oraz pojemnością szafek, szuflad czy półek, powierzchnią blatu, a także możliwościami dopasowania do nich poszczególnych sprzętów agd. Mniejszą wagę przykłada się natomiast do ukrytych wewnątrz mechanizmów, które służą usprawnieniu wszelkich działań, nie tylko kulinarnych. Każdy element wyposażenia ma określoną specyfikę i wymaga zastosowania rozwiązań, dostosowanych do jego przeznaczenia, lokalizacji oraz charakteru przechowywanych przedmiotów. W nowoczesnych kuchniach pojawia się coraz więcej udogodnień, które w dyskretny sposób zwiększają komfort ich użytkowania. Nawet bardzo proste urządzenia pozwalają zaoszczędzić czas, pracę, a w wielu przypadkach również nerwy. Na co zwracać uwagę, zaglądając „pod maskę” wybieranej zabudowy kuchennej?Cicho i pod kontrolą
mebleNajwięcej sprzętów, przyborów i produktów przechowujemy w różnego rodzaju szafkach. Przygotowanie posiłku wymaga więc nieustannego ich otwierania i zamykania, co za każdym razem wprawia w ruch elementy łączące drzwi z korpusem, czyli zawiasy. Odpowiednio dobrane, decydują o kącie uchylenia drzwiczek, co pozytywnie wpływa na zagospodarowanie przestrzeni kuchennej. Natomiast, aby zniwelować nieprzyjemne trzaski, stosuje się tu specjalne systemy spowalniające. – Kontrola dynamiki i stopnia otwarcia szafek nabiera szczególnego znaczenia w przypadku najwyższych partii umeblowania – zauważa Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM, producenta nowoczesnego wyposażenia kuchni – Dlatego montuje się w nich mechanizmy, pozwalające na łagodne podnoszenie frontów, które można zatrzymać w wybranej, dowolnej pozycji, a następnie bezgłośnie zamknąć.

W efekcie potrzebne w danym momencie przedmioty są zawsze w zasięgu ręki. Natomiast łatwy i szybki dostęp do wnętrza, usytuowanych na ogół poniżej blatu kuchennego szuflad, uzyskuje się dzięki prowadnicom, umożliwiającym wysunięcie ich do końca. Dodatkowym udogodnieniem jest zastosowanie systemów elektrycznego otwierania, dzięki którym szuflada w wyniku naciśnięcia jej frontu wysuwa się automatycznie.

Jakość tkwi w szczegółach
Zakup wyposażenia kuchni to inwestycja na wiele lat. Zestawy meblowe wybiera się więc zarówno w oparciu o estetyczną wizję pomieszczenia, jak i o praktyczne możliwości zastosowania poszczególnych rozwiązań. Odpowiedni kolor, kształt czy design wykończenia blatów i frontów, to bardzo ważne elementy całej aranżacji, w której przyjdzie nam spędzać sporo czasu każdego dnia. Użytkowy charakter pomieszczenia wymaga jednak, by zapewniały one maksymalną wygodę domownikom. Dlatego, pod estetyczną oprawą powinny nieustannie pracować sprawne oraz trwałe urządzenia, dzięki którym będziemy mogli całą uwagę skoncentrować na gotowaniu. - W kuchni liczy się dbałość o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły – przypomina Alicja Gajewska z KAM – Mechanizmy odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie szafek i szuflad muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających komfort, a jednocześnie długotrwałe, bezawaryjne funkcjonowanie.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kuchenne
2011-10-28 09:28:44
Tagi do artykułu: kuchnie | meble kuchenne | szafki | blaty
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Urządzamy kuchnię!

kuchnia
Większość osób nie przywiązuje wagi do sposobu i miejsca spożywania posiłków. Jednak odpowiednia ilość czasu poświęconego na jedzenie oraz właściwa oprawa - to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdzie i z kim najczęściej jadamy?

Jak urządzić funkcjonalną i ergonomiczną kuchnię?

kuchnia
Aranżację kuchni należy dobrze zaplanować, ponieważ jest to kosztowna inwestycja. Innowacyjne rozwiązania zapewnią efektywnie wykończenie i wyposażenie mebli, a prawidłowe rozmieszczenie urządzeń w pomieszczeniu ułatwi wykonywanie czynności podczas przyrządzania posiłków i utrzymanie porządku.

Biała kuchnia

kuchnia
Biała kuchnia jest efektownym rozwiązaniem. Taka aranżacja wygląda lekko i świeżo. Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego bez problemu można ją łączyć z innymi barwami. Kolor ten znakomicie pasuje nie tylko do kuchni utrzymanej w minimalistycznym stylu, ale także do tych prezentujących bardziej stylowe zabudowy.

Przepis na piękną kuchnię

kuchnia
Kuchnia to nie tylko miejsce spożywania i przygotowywania posiłków. To także serce domu, centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. W związku z tym do jej urządzania warto podejść z należytą uwagą i dbałością o szczegóły.