X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Projekty domów z dużym salonem

salon
Pokój dzienny to integralne miejsce w każdym domu. Służy do wypoczynku, spędzania wolnego czasu z bliskimi i przyjmowania gości. Salon powinien być duży, gdyż najlepiej wypoczywa się w otwartej przestrzeni. Wyposażony w wygodny zestaw wypoczynkowy, kominek, wyjście na taras lub do ogrodu, stanie się ulubionym miejscem każdego domownika.


Pokój dzienny przeważnie łączy się z jadalnią i kuchnią. salonRozmieszczenie tych funkcji jest szczególnie doceniane podczas potkań z rodziną i bliskimi. Po wspólnym posiłku, gospodarze wraz gośćmi przechodzą do salonu. Tam, rozsiadają się wygodnie na sofie i fotelach, by swobodnie konwersować, jedząc deser i popijając kawę.
W letnie wieczory doskonale sprawdza się połączenie salonu z tarasem i wyjściem do ogrodu. Pachnące, świeże powietrze, przepełnione wonią kwiatów, wpada przez otwarte drzwi balkonowe do wnętrza. Przyjęcia ogrodowe, łatwo przenieść do pokoju dziennego i na odwrót, kiedy na zewnątrz panuje kapryśna pogoda.Duży salon może służyć także do wspólnej zabawy z dziećmi w pochmurne dni. 60-calowy telewizor plazmowy, z zestawem Xbox i Kinect, to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Gra ruchowa wymaga odpowiedniej przestrzeni do zabawy, dlatego duży salon jest do tego najodpowiedniejszy.

Projekty domów z dużym salonem
projekty domówDomy z dużym salonem są bardzo popularne. Najczęściej widuje się projekty domów jednorodzinnych z dużym salonem otwartym na kuchnie, jadalnię i taras z ogrodem. Poszukując koncepcji domu na działkę budowlaną, należy wziąć pod uwagę rozmieszenie pomieszczeń względem kierunków świata. Strefa wypoczynkowa, taras i ogród powinny być zlokalizowane w części południowej, lub południowo-zachodniej. Wówczas będziemy mogli cieszyć się promieniami słońca do samego zachodu.

Jak znaleźć gotowy projekt domu z dużym salonem?
Można skorzystać z pomocy Wirtualnego Architekta na portalu budowlanym Projektoskop.pl. Aplikacja umożliwia znalezienie gotowych projektów domów, które spełniają wytyczne zawarte w decyzji o warunkach zabudowy lub wypisie i wyrysie z MPZP, dla działki budowlanej.
Wyszukiwanie wyników odbywa się w sześciu krokach. Każdy krok zawiera zapytanie o parametry zabudowy, które użytkownik określa lub oblicza samodzielnie, zgodnie z instrukcją Wirtualnego Architekta. Jednym z kryteriów wyszukiwania jest ustalenie: powierzchni i ilości pomieszczeń, a także lokalizacji ich na kondygnacjach. W tym punkcie można zaznaczyć usytuowanie i przedział miarowy powierzchni pokoju dziennego, w parterze budynku.
Na podstawie wyborów dokonanych w 6 krokach, Wirtualny Architekt wyszukuje i prezentuje listę projektów spełniających określone kryteria. W każdej chwili można skorygować wytyczne. Wówczas zasoby projektowe w bazie zostaną przefiltrowane ponownie w celu uaktualnienia wyników.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-16 10:49:04
Tagi do artykułu: salon | projekty domów | gotowe projekty domów | projekty
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Jadalnie Jadalnie  
 
    Najlepsze projekty domów