X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Projekty domów z dużym salonem

salon
Pokój dzienny to integralne miejsce w każdym domu. Służy do wypoczynku, spędzania wolnego czasu z bliskimi i przyjmowania gości. Salon powinien być duży, gdyż najlepiej wypoczywa się w otwartej przestrzeni. Wyposażony w wygodny zestaw wypoczynkowy, kominek, wyjście na taras lub do ogrodu, stanie się ulubionym miejscem każdego domownika.


Pokój dzienny przeważnie łączy się z jadalnią i kuchnią. salonRozmieszczenie tych funkcji jest szczególnie doceniane podczas potkań z rodziną i bliskimi. Po wspólnym posiłku, gospodarze wraz gośćmi przechodzą do salonu. Tam, rozsiadają się wygodnie na sofie i fotelach, by swobodnie konwersować, jedząc deser i popijając kawę.
W letnie wieczory doskonale sprawdza się połączenie salonu z tarasem i wyjściem do ogrodu. Pachnące, świeże powietrze, przepełnione wonią kwiatów, wpada przez otwarte drzwi balkonowe do wnętrza. Przyjęcia ogrodowe, łatwo przenieść do pokoju dziennego i na odwrót, kiedy na zewnątrz panuje kapryśna pogoda.Duży salon może służyć także do wspólnej zabawy z dziećmi w pochmurne dni. 60-calowy telewizor plazmowy, z zestawem Xbox i Kinect, to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Gra ruchowa wymaga odpowiedniej przestrzeni do zabawy, dlatego duży salon jest do tego najodpowiedniejszy.

Projekty domów z dużym salonem
projekty domówDomy z dużym salonem są bardzo popularne. Najczęściej widuje się projekty domów jednorodzinnych z dużym salonem otwartym na kuchnie, jadalnię i taras z ogrodem. Poszukując koncepcji domu na działkę budowlaną, należy wziąć pod uwagę rozmieszenie pomieszczeń względem kierunków świata. Strefa wypoczynkowa, taras i ogród powinny być zlokalizowane w części południowej, lub południowo-zachodniej. Wówczas będziemy mogli cieszyć się promieniami słońca do samego zachodu.

Jak znaleźć gotowy projekt domu z dużym salonem?
Można skorzystać z pomocy Wirtualnego Architekta na portalu budowlanym Projektoskop.pl. Aplikacja umożliwia znalezienie gotowych projektów domów, które spełniają wytyczne zawarte w decyzji o warunkach zabudowy lub wypisie i wyrysie z MPZP, dla działki budowlanej.
Wyszukiwanie wyników odbywa się w sześciu krokach. Każdy krok zawiera zapytanie o parametry zabudowy, które użytkownik określa lub oblicza samodzielnie, zgodnie z instrukcją Wirtualnego Architekta. Jednym z kryteriów wyszukiwania jest ustalenie: powierzchni i ilości pomieszczeń, a także lokalizacji ich na kondygnacjach. W tym punkcie można zaznaczyć usytuowanie i przedział miarowy powierzchni pokoju dziennego, w parterze budynku.
Na podstawie wyborów dokonanych w 6 krokach, Wirtualny Architekt wyszukuje i prezentuje listę projektów spełniających określone kryteria. W każdej chwili można skorygować wytyczne. Wówczas zasoby projektowe w bazie zostaną przefiltrowane ponownie w celu uaktualnienia wyników.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-16 10:49:04
Tagi do artykułu: salon | projekty domów | gotowe projekty domów | projekty
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Jadalnie Jadalnie  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Projekty domów z dużą kuchnią

kuchnia
Planowanie rozmieszczenia pomieszczeń i ich wielkości w domu, odbywa się na etapie projektowym. Przeważnie, kuchnie lokalizuje się od północy, tak jak wejście do domu.

Projektowanie łazienki

łazienka
Funkcjonalność i ergonomia - to najważniejsze aspekty którymi należy się kierować projektując łazienkę. Dla amatorów to duże wyzwanie. Własny projekt jest gwarancją dopasowania aranżacji pomieszczenia do indywidualnych potrzeb użytkowników...

Katalogi domów

Katalog Projekty Domów Nowoczesnych
Gotowy projekt domu ma mnóstwo zalet i stanowi nie lada konkurencję dla projektu wykonywanego na indywidualne zamówienie. Szacuje się, że katalogi internetowe, prezentujące gotowe projekty domów, różnych pracowni architektonicznych, oferują wybór spośród ponad 15 tys. koncepcji.

Czym się kierować przy wyborze projektu domu?

dom jednorodzinny
Budowa idealnego domu, to realne marzenie przy założeniu, że wybierzemy projekt funkcjonalny i wygodny, który zapewni komfort mieszkania przez wiele lat. Szeroki wybór gotowych projektów domów może przyprawić o ból głowy. O tym czym kierować się przy wyborze projektu domu, opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.