X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Nowe limity RnS

rodzina na swoim
Liczba kredytów hipotecznych, przyznawanych od początku 2012 roku, wciąż spada. W pierwszym kwartale bieżącego roku, ilość zaciągniętych kredytów preferencyjnych zmniejszyła się, w porównaniu do zeszłorocznych danych, niemal o 37%*. Podobna sytuacja dotyczy kredytów hipotecznych zaciąganych bez dopłat. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?


Fakt kurczącej się liczby udzielanych kredytów hipotecznych bezdyskusyjnie łączy się z nowelizacją ustawy Rodzina na Swoim. Limity RnS są sukcesywnie obniżane, z kwartału na kwartał. Coraz trudniej jest znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego i wtórnego, które „zmieściło” by się w coraz niższe progi RnS.
W ostatnim czasie, w ramach kredytów preferencyjnych, najwięcej mieszkań sprzedali deweloperzy, ponieważ na rynku wtórnym brakowało ofert spełniających warunki i limity Rodzina na Swoim.

Limity cent w programie Rodzina na Swoim spadną ponownie w kwietniu


Z początkiem kwietnia 2012 roku, limity cen w RnS, znowu zostaną obniżone. Dla wielu miast w Polsce, gdzie ceny mieszkań wykraczają ponad średnią krajową, oznacza to faktyczny koniec programu rządowego. W Warszawie wskaźnik odtworzeniowy 1 mkw. ma spaść o kolejne kilkaset złotych.

Według założeń, program dopłat przestanie funkcjonować z końcem 2012 roku. W praktyce jednak, w większości miast w Polsce, zakończy się już w pierwszym półroczu.

Czytaj też:
Limity cenowe RnS – II kwartał 2012


---
*Źródło: www.pbmdevelopment.pl
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kredytowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-25 13:52:55
Tagi do artykułu: kredyty hipoteczne | kredyty preferencyjne | rodzina na swoim
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
    Najlepsze projekty domów