X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Nowe limity RnS

rodzina na swoim
Liczba kredytów hipotecznych, przyznawanych od początku 2012 roku, wciąż spada. W pierwszym kwartale bieżącego roku, ilość zaciągniętych kredytów preferencyjnych zmniejszyła się, w porównaniu do zeszłorocznych danych, niemal o 37%*. Podobna sytuacja dotyczy kredytów hipotecznych zaciąganych bez dopłat. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?


Fakt kurczącej się liczby udzielanych kredytów hipotecznych bezdyskusyjnie łączy się z nowelizacją ustawy Rodzina na Swoim. Limity RnS są sukcesywnie obniżane, z kwartału na kwartał. Coraz trudniej jest znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego i wtórnego, które „zmieściło” by się w coraz niższe progi RnS.
W ostatnim czasie, w ramach kredytów preferencyjnych, najwięcej mieszkań sprzedali deweloperzy, ponieważ na rynku wtórnym brakowało ofert spełniających warunki i limity Rodzina na Swoim.

Limity cent w programie Rodzina na Swoim spadną ponownie w kwietniu


Z początkiem kwietnia 2012 roku, limity cen w RnS, znowu zostaną obniżone. Dla wielu miast w Polsce, gdzie ceny mieszkań wykraczają ponad średnią krajową, oznacza to faktyczny koniec programu rządowego. W Warszawie wskaźnik odtworzeniowy 1 mkw. ma spaść o kolejne kilkaset złotych.

Według założeń, program dopłat przestanie funkcjonować z końcem 2012 roku. W praktyce jednak, w większości miast w Polsce, zakończy się już w pierwszym półroczu.

Czytaj też:
Limity cenowe RnS – II kwartał 2012


---
*Źródło: www.pbmdevelopment.pl
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kredytowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-25 13:52:55
Tagi do artykułu: kredyty hipoteczne | kredyty preferencyjne | rodzina na swoim
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kredyt hipoteczny "Rodzina na swoim"

dom jednorodzinny
Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych.
W myśl ustawy z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, Rodzina na Swoim rozumiana jest jako małżeństwo lub samotny rodzic...

Mieszkanie dla Młodych

rodzina
Wkrótce zakończy się program Rodzina na Swoim, dzięki któremu mnóstwo młodych małżeństw mogło pozwolić sobie na kupno pierwszego mieszkania. Wszystko wskazuje na to, że wysokie ceny nieruchomości i wycofanie programu kredytów preferencyjnych znacznie spowolnią rynek nieruchomości.

Rodzina na swoim – koniec marzeń o dopłatach

rodzina
Nowe limity cenowe dla programu Rodzina na swoim w praktyce uniemożliwią uzyskanie dopłaty do kredytów zaciąganych na zakup mieszkań z rynku wtórnego. W wielu analizowanych miastach w ogóle nie znajdziemy mieszkań spełniających kryteria cenowe programu.

Porównanie programów Rodzina na Swoim i Mieszkanie dla Młodych

rodzina
Program Rodzina na Swoim zakończył się z dniem 31 grudnia 2012 roku. Podczas jego trwania ukazało się wiele publikacji, które wyjaśniały i aktualizowały warunki, jakie należało spełnić, by móc z niego skorzystać. Obecnie rząd przygotowuje kolejny program oferujący dofinansowanie do mieszkań dla młodych małżeństw.