X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

AutoCad 2012

AutoCAD
Autodesk pragnie dotrzeć do coraz większej rzeszy profesji. Kolejne edycje programu AutoCAD pozwalają rozwijać rzemiosło i przyśpieszają projektowanie inżynierom na całym świecie. Co nowego w wersji AutoCAD 2012?

Najnowsza wersja AutoCAD 2012 otrzymała kilka nowych narzędzi, dzięki którym czas kreślenia, edycji projektu i opracowywania detali znacznie się skraca. Kreślenie ułatwiają funkcje takie jak:

- automatyczne tworzenie trwałych łącz pomiędzy obiektami,
- szersze możliwości tworzenia szyku (szyk skojarzony), które pozwalają na generowanie zgrupowanych obiektów wzdłuż wyznaczonej ścieżki.
Poprawiono także narzędzie eksportu plików do formatu PDF i importu. Nowe narzędzia, w porównaniu do poprzednich wersji, bez problemu odczytują i edytują różne formaty plików. To bardzo ważne funkcje programu, które ułatwiają i przyśpieszają komunikację z klientem.

Dodatkowym atutem najnowszej wersji oprogramowania, są ulepszenia narzędzi służących do modelowania w 3D:


- do dokumentacji modeli 3D,
- oprogramowanie do projektowania 3D - Autodesk Inventor Fuzion – obecnie dołączone do pakietu AutoCAD 2012,
- przetwarzanie chmur punktów (ponad 2 bilony punktów!!)– funkcja ożywia skany 3D i skraca czas tworzenia modeli
- edycja i tworzenie powierzchni, m.in.: łączenia i wygładzania obiektów między sobą

Zmiany dotyczą także: interfejsu, sprawniejszej reakcji na polecenia i lepszych wrażeń wizualnych.
Darmowa aplikacja AutoCAD WS, dla programu AutoCAD 2012, pozwala udostępnić i edytować projekt przez internet oraz urządzenia mobilne.Wraz z wersją AutoCAD 2012, powstało najnowsze oprogramowanie do opracowywania detali w 2D – AutoCAD LT 2012. Wprowadzone zmiany poprawiły sprawność i wydajność oprogramowania. Kluczowe funkcje AutoCAD LT 2012, to:
- szyk wzdłuż ścieżki – ułatwia tworzenie i zarządzanie relacjami między obiektami zespolonymi,
- wielofunkcyjne uchwyty poszerzono o: linie, łuki wymiary i wielolinie odniesienia,
- menedżer zestawów arkuszy,
- automatyczne uzupełnienie poleceń – automatycznie generuje listę poleceń i aliasów podczas wpisywania ich w okienko poleceń.

Inne ulepszenia wprowadzone do pakietu oprogramowania AutoCAD 2012:
- AutoCAD Architecture 2012 uruchamia się szybciej i sprawniej ładuje rysunki,
oprogramowanie do projektowania instalacji AutoCAD MEP 2012 ma własny zestaw funkcji i dodatkowe narzędzia; obsługuje także format IFC,
- AutoCAD Electrical 2012 zaktualizowano o standardy międzynarodowe, a nowy interfejs usprawnia proces projektowania.
- AutoCAD Mechanical 2012 umożliwia edycję obiektów 3D w InventorFusion i nowe funkcje dokumentowania modelu.
- Autodesk Entertainment Creation Suite 2012 został rozszerzony o funkcje znajdujące się w programach: Autodesk 3ds Max lub Autodesk Maya, takie jak: rzeźbienie i malowanie, tworzenie animacji ruchu postaci i inne efekty w czasie rzeczywistym.
- Autodesk Design Suite 2012 łączy się z programem AutoCAD 2012, został zaktualizowany o nowe funkcje projektowania koncepcyjnego, dokumentowania a także odwzorowywania rzeczywistości w 3D.

***
Źródło informacji: www.autodesk.com
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-02-03 20:49:47
Tagi do artykułu: AutoCAD | projektowanie | Autodesk | programy
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
dom waski maly 2

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu to dość spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na które rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

AutoCAD 2013

AutoCAD
Najnowszy AutoCAD 2013 zapewnia efektywniejsze wykorzystanie pomysłów projektowych, usprawnia przygotowanie dokumentacji oraz współpracę między projektantami. Ulepszenie oprogramowania powstało w idei prostoty i większej wydajności. Co nowego w AutoCAD LT 2013 i AutoCAD 2013?

AutoCAD 2011

AutoCAD 2011
AutoCAD 2011 - nowa wersja oprogramowania Autodesk wspierającego projektowanie komputerowe - dysponuje nowymi narzędziami do modelowania 3D w projektowaniu koncepcyjnym, modelowania powierzchni oraz ustawiania przejrzystości obiektów i warstw. Większość zmian powstała na wniosek milionów użytkowników, dzięki czemu program zwiększa wydajność kreślenia.

Programy do projektowania mebli

program
Programy do kreowania przestrzeni w trzech wymiarach, niegdyś dostępne tylko dla projektantów, dziś są narzędziem powszechnego użytku. O dostępności i uniwersalności decyduje intuicyjny interface, którego nie trzeba się uczyć. Wiele branż korzysta z podobnych aplikacji na swoich stronach internetowych.

Polska wersja AutoCAD 2010 już dostępna!

Przykładowy rysunek w programie AutoCAD
AutoCAD 2010 przenosi projektowanie i tworzenie dokumentacji na wyższy poziom. Najnowsza wersja wyposażona została w przełomowe funkcje ułatwiające użytkownikowi pracę nad najbardziej złożonymi projektami. Wśród nich znajdują się narzędzia do projektowania swobodnego, rysowania parametrycznego, a także rozbudowana obsługa PDF – są to najbardziej pożądane funkcje przez dotychczasowych użytkowników AutoCAD i członków Autodesk User Group International (AUGI).