X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Pierwszoplanowa rola stelaża i materaca

sypialnia
Wielu z nas przystępując do zakupu łóżka uwagę przede wszystkim na jego wygląd, sposób wykonania oraz materiał, z jakiego mebel został wykonany. To oczywiście istotne kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę, ale nie są najważniejsze, ponieważ łóżko jest jak rama do obrazu. Owym płótnem w tym wypadku są stelaż i materac.


Stelaż to podstawa
Dobór odpowiedniego stelaża do łóżka zapewni nam spokojny sen. Mimo, że często swoją uwagę skupiamy głównie na tym by wybrane łóżko cechował ciekawy design, to właśnie stelażowi powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. Podpowiadamy jak wybrać stelaż, który będzie idealny.

Sklepy w swojej ofercie mają stelaże klasyczne, bez regulacji, a także te regulowane. W tym przypadku wybór odpowiedniego powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami.

łóżkaKwestiami, o których nie można zapomnieć podczas zakupu stelaża jest:
- ilość listewek i gęstość ich rozstawienia (im więcej listew, tym bardziej równomiernie jest rozłożony nasz ciężar, a stelaż jest bardziej wytrzymały);


- elastyczność - stelaże różnią się stopniem elastyczności, poza tym niektóre z nich mają dodatkową możliwość regulacji twardości wybranych listew;
- ręczna lub elektryczna możliwość podnoszenia zagłówka i podnóżka;
- wytrzymałość, możliwość maks. obciążenia stelaża;
- wysokość stelaża;

Materac – gwarancja wygody
Materac to element łóżka, z którym nasze ciało ma bezpośredni kontakt, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby był wygodny i posłużył nam przez kilka dobrych lat, a nie tylko przez parę miesięcy.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór stelaża z regulacją, to nie możemy kupić materaca sprężynowego, ponieważ w trakcie regulacji może on ulec zniszczeniu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się materace piankowe. Ważną kwestią jest także dobór materaca do głębokości łóżka. Oto kilka pomocnych rad:
- materac powinien zagłębiać się w ramie łóżka na minimum 3 cm;
- idealnie jest, gdy materac zagłębia się w ramie na głębokość 30-70% całej swojej wysokości;
- materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość ok. 4-10 cm.

Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór zarówno materacy, jak i stelaży. Aby nie zgubić się w gąszczu propozycji warto poprosić o pomoc eksperta, który jest biegły w tym temacie. Dzięki fachowej poradzie możemy liczyć na zdrowy i spokojny sen.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Do sypialni
2012-05-14 12:46:45
Tagi do artykułu: łóżka | materace
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Sypialnia - strefa nocnego relaksu i odpoczynku

sypialnia
Sypialnia to miejsce wyjątkowe w naszym mieszkaniu. Jest miejscem prywatnym i intymnym, do którego osoby postronne rzadko mają wstęp. Dlatego zastanawiając się na doborem mebli należy uświadomić sobie sprawę najważniejszą - pomieszczenie to powinno być przeznaczone wyłącznie do wypoczynku i snu...

Zdrowy sen w pięknej sypialni

sypialnia
Każdy człowiek bez względu na swoją rasę, pochodzenie społeczne, płeć czy majętność musi podporządkowywać się podziałowi doby na trzy części, z których bezwzględnie najważniejsza to pora snu!.
Sen jest stanem funkcjonalnym układu nerwowego, którego istotą jest czasowy zanik świadomości. Zarówno u człowieka jak i zwierząt wyższych występuje w rytmie dobowym, na przemian z czuwaniem...

Jak urządzić komfortową sypialnię?

sypialnia
Jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Tu odpoczywamy, wyciszamy się i nabieramy sił. Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac.

Urządzamy sypialnię

łóżko
Sypialnia, jak mało które pomieszczenie w naszym domu, powinna być pokojem szytym na miarę. Tu trendy i pomysły dekoratorów mają drugorzędne znaczenie. Najważniejsze to stworzyć wnętrze funkcjonalne, w którym wygodnie będzie się odpoczywało.