X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Awangarda we własnym M

salon
Zjawisko awangardy pojawiło się na początku XX w. Jej twórcy odrzucali dotychczasowy dorobek kulturowy, poszukując nowych rozwiązań. Awangarda powołała do życia m.in.: Futuryzm, Ekspresjonizm, Kubizm, Dadaizm, Surrealizm, Fowizm i Konstruktywizm. Sztuka awangardowa nie trzyma się schematów i trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. Jak awangarda wpłynęła na architekturę wnętrz? Dla kogo jest styl awangardowy?


Dzisiejsze cztery ściany nie służą jedynie do egzystencji po pracy. Mieszkania mogą powiedzieć wiele o swoich właścicielach. Do tego służą między innymi style, będące wyrazem indywidualnych upodobań.
Fototapety Demur
Awangardowy wystrój domu zdobył popularność przede wszystkim wśród ludzi młodych i oryginalnych. Planując aranżację wnętrz w tym stylu, należy nieć zmysł artystyczny i odpowiednią wiedzę na temat nurtu. Jeśli nie posiadamy ani jednego, ani drugiego – warto zdać się na specjalistę i zatrudnić architekta wnętrz.


Awangardowe kreacje dotyczą wszystkiego: od koncepcji wnętrza, po kolorowe dywany, nietypowe lampy, ostre intensywne kolory ścian, fototapety i wzory na ścianach. Połączenia stylów oraz elementów wyposażenia, mają zwracać na siebie uwagę i prowokować. Awangarda nie zezwala na rzeczy zbędne i standardowe. To bunt w czystej postaci. Elementy aranżacji służące do rzeczy zwykłych, codziennych, powinny zostać rozwiązane w niepowtarzalny sposób.

Wbrew idei jest także urządzenie wnętrza „trochę awangardowo”. Drobne dekoracje i konieczne elementy wyposażenia, nawet te najmniejsze, powinny być utrzymane w duchu zjawiska jakim jest awangarda. Awangarda to nie tylko nurt – to styl życia.
salonsalon
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wnętrza
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-03-11 17:01:12
Tagi do artykułu: awangarda | architektura | style | aranżacje wnętrz | Wnętrza
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
wąska działka dom projekt

Klasyczna bryła lub nowoczesny design – jaki projekt domu wybrać na wąską działkę?

Plan zagospodarowania przestrzennego określa rodzaj zabudowy, która powstanie na danym terenie. Może się więc okazać, że w interesującym nas miejscu nie zostanie wyznaczona na tyle duża działka budowlana, aby zmieścił się tam dom, dwa garaże i altanka w ogrodzie. Istnieje jednak na to rozwiązanie – projekt domu na wąską działkę.
Dom wśród malin

Projekty domów dwurodzinnych

Domy dwurodzinne, nazywane także domami dwulokalowymi, to przeważnie budynki mieszkalne, piętrowe, z dwoma mieszkaniami, do których prowadzą osobne wejścia, albo bliźniaki. Zgodnie z przepisami, tego typu budownictwo, zalicza się do zabudowy jednorodzinnej.
kuchnia i jadalnia

Industrialne wnętrza

Styl przemysłowy, nazywany także industrialnym, doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne i wnętrzarskie. Moda na wnętrza industrialne przybyła do nas ze wschodu, zza morza. W latach '50 XX wieku, w Nowym Jorku adaptowano w tym stylu olbrzymie przestrzenie po domach towarowych i fabrykach.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Studia na architekturze

projekt domu
Architektura uważana jest za elitarny i bardzo trudny kierunek studiów technicznych. Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Liczba studentów przyjmowana w drodze rekrutacji jest niewielka. Studenci architektury przygotowują się do pracy odpowiedzialnej i twórczej. Nabywają wiedzę z różnych dziedzin technicznych, humanistycznych przyrodniczych, plastycznych i ekonomicznych...

Modernistyczne elewacje w drewnianej oprawie

domy piętrowe
Do stylu modernistycznego bardzo chętnie wracają współcześni architekci. Surowy charakter były coraz częściej przełamują elementy wykończeniowe z materiałów naturalnych. Nadają one bryle naturalny i ciepły charakter. Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom estetycznym i praktycznym otrzymało specjalne miejsce we współczesnej architekturze.

Złoto w siatce - wnętrze Centrum Bankowości Prywatnej PKOBP

wnętrze
18 października w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL". Tym razem Robert Majkut opowie o wnętrzach Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego.

Nowoczesna klinika stomatologiczna Duda Clinic

recepcja
Duda Clinic w Katowicach jest jednym z tych gabinetów dentystycznych, który dzięki nowoczesnej architekturze i wzornictwu zrywa ze stereotypem klasycznej przychodni dentystycznej.