projekty domów

Kolory zimy w Twoim M

salon
Mroźne wieczory, ciepła poświata oświetlenia punktowego i aromatycznych świec, które delikatnie rozjaśniają ulubione miejsca wypoczynkowe. Kolorystyka i aranżacja wnętrz w okresie zimowym powinna być przytulna i optymistyczna, ponieważ szybko zapadający zmrok, sprawia, że więcej czasu spędzamy w domu. Drobne akcenty i tkaniny o zimowym charakterze, uprzyjemnią każdą chwilę spędzoną w domu.


Kolory ścian
Najlepszym tłem do zimowych aranżacji wnętrz, są kolory inspirowane przez naturę, o tej porze roku, czyli biały, srebrny i szary. Nie oznacza to jednak, że aranżacje oparte na odważnych kontrastach i żywych zestawieniach nie będą się prezentowały pięknie, udekorowane zimowymi dodatkami i tkaninami. Mroźna aura na zewnątrz, sprawia, że pragniemy wypocząć w ciepłym i przytulnym otoczeniu. Szczególnie mile widziane we wnętrzach są odcienie kolorów: brązowego jak cynamon, pomarańczowego i czerwonego.


Kolor mebli
Meble są elementem wystroju wnętrz, który zmieniamy najrzadziej. Dlatego też, planując metamorfozę aranżacji, ze względu na porę roku, pamiętajmy o zestawieniu dodatków i kolorystyki ścian z dekorem stolarki w pomieszczeniu.

Kolor zasłonek
Zasłony okienne, narzuty, koce i dekoracyjne poduszki to elementy aranżacje odpowiedzialne za nastrój. Wnętrze, w którym okna udekorowane są tkaninami sprawia wrażenie przytulnego i ciepłego. Na ulubionej sofie i fotelu można poukładać kilka poduszek ubranych w futerkowe lub srebrne poszewki. Koronkowe serwetki i pledy dziergane na drutach, z grubej wełny dopełnią dekorację.

Na podłodze, obowiązkowo, muszą się znaleźć dywany typu shaggy, bądź zwierzęce skóry i futra. Teraz już tylko brakuje akcentów zapachowych i świetlnych. O tej porze roku doskonale sprawdzą się świece aromatyczne, o zapachu korzennym i szklane lampioniki. salondekoracjesalondywantkaninytkaninytkaninydekoracje
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-08-15 10:50:02