X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ogrodzenia z kompozytu

ogrodzenie
Kompozyt stosuje się zazwyczaj jako materiał okładzinowy tarasów, pomostów i obrzeży basenów. Od niedawna wykorzystuje się je także do budowy ogrodzenia. Dlaczego?

Okładziny kompozytowe imitujące deski drewniane, w systemie do montażu ogrodzenia, dostępne są w kolorze grafitu, tropikalnego brązu oraz kamienno szarym. Deski są wielofunkcyjne, dzięki temu można je zamontować również w formie pergoli ogrodowej i parkanów. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych ogrodu i przestrzeni wokół domu. Materiał jest odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i wody. To największy atut wyrobów kompozytowych.


Estetyka drewna i solidność betonu
ogrodzeniePołączenie mączki drewnianej z PVC sprawia, że produkt jest wytrzymalszy od drewna i betonu. Kompozyt jest materiałem ekologicznym, który w 100 proc. nadaje się do ponownego przetworzenia. - Ogrodzenia z kompozytu nie wymagają stosowania specjalnych środków czyszczących i konserwujących. Materiał jest w pełni odporny na wszelkie przebarwienia i zabrudzenia, dlatego możemy być spokojni o pojawienie się zacieków z wody – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. W przeciwieństwie do drewna, deski kompozytowe nie gniją, nie pęcznieją i nie rozwarstwiają się. Ogrodzenie wykonane z kompozytu zachowuje estetyczny wygląd przez długie lata.


ogrodzenie
Ogrodzenie jednolite czy przerywane?
ogrodzenieWśród systemów kompozytowych do montażu odrodzeń, można wybrać dwa rodzaje: ogrodzenia kompozytowe łączone na pióro i wpust oraz ażurowe w stylu farmerskim. Produkty różnią się między sobą jedynie stylistyką i zastosowaniem. Z ogrodzeń ażurowych w stylu farmerskim, korzystają chętnie właściciele gospodarstw wiejskich i agroturystycznych. Służą do ogradzania łąk, ośrodków jeździeckich lub ogrodów.
- Ogrodzenia ażurowe możemy zamontować do słupka w czterech kierunkach dzięki profilowi u–kształtny. W zależności od zapotrzebowania możemy ustawić ogrodzenie na dowolną wysokość nie przekraczającą 180 cm. Wszystko zależy od tego, ile użyjemy desek oraz jaką zastosujemy przerwę między nimi – mówi B.Korzeniewski z Plastivan. Natomiast ogrodzenia łączone na pióro i wpust sprawdzą się w roli jednolitego płotu, ochraniającego posesję przed obserwacją sąsiadów. Dodatkowa właściwość dźwiękoszczelna, wpływa na zachowanie prywatności.

Na początku deski z kompozytu DuoFuse wykorzystywano do budowy tarasów oraz pomostów. Obecnie znajdują coraz nowsze zastosowanie, między innymi do konstrukcji ogrodzeń. Jednolity płot lub ogrodzenie ażurowe łączą efekt ciepłego drewna i właściwości tworzyw sztucznych w jednym. Wpływa to na rosnącą popularność produktów kompozytowych wśród miłośników ekologicznych materiałów na wykończenie domu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogrodzenia
2012-01-31 09:45:47
Tagi do artykułu: kompozyt | ogrodzenia | deski | pergole | Plastivan
 
Powiązane galerie:
Galeria Ogrodzenia Ogrodzenia      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
mur

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenie murowane jest efektywne i wytrzymałe. Sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności. Powinno być także porządnie wykonane, aby nie stanowiło zagrożenia. Konstrukcja takiego ogrodzenia musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Nowa odsłona kompozytu

System ogrodzeń ryflowanych
System ogrodzeń ryflowanych to kolejny produkt z rodziny DuoFuse, dostępny w ofercie firmy Plastivan Polska. W porównaniu z drewnianymi ogrodzeniami jest bardziej trwały i stanowi doskonałą alternatywę dla osób ceniących sobie wysoką jakość w połączeniu z estetycznym wyglądem.

Alternatywa dla drewna

tarasy
Drewno jest pięknym, naturalnym materiałem stosowanym przez człowieka od dawien dawna. Jednak nie zawsze nadaje się na wykończenie elementów domu. Dlaczego tak się dzieje?

Ogrodzenia kompozytowe

ogrodzenie
Każdy z nas pragnie aby ogrodzenie wokół domu wyglądało solidnie, a zarazem elegancko. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór materiału, z którego będzie ono wykonane. Dostępnych możliwości jest coraz więcej. Dużą popularnością cieszą ogrodzenia z kompozytu, który łączy w sobie elementy elementy drewna i tworzyw sztucznych, co wpływa na wygląd i trwałość płotu.

Mrozoodporne materiały na taras

deski tarasowe
Mrozoodporne materiały wykończeniowe to trwałe rozwiązanie, dzięki któremu taras i ogród zachowają estetyczny wygląd na długie lata. Ponadto nie będzie wymagał częstej konserwacji, gdyż dobrej jakości produkty są wytrzymałe i prawidłowo zaimpregnowane. Z czego wynika mrozoodporna wytrzymałość materiałów?