X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Plac zabaw w pokoju dziecka

pokój dziecka
Jesienno-zimowa niepogoda, prędko zapadający zmrok i plucha, zniechęcają do długich popołudniowych spacerów. To czas, kiedy chcielibyśmy, żeby dzieci bawiły się wesoło we własnym pokoju. Jak to zrobić? Wystarczy pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Doskonałą metodą wspomagającą możne być odpowiednie urządzenie i wyposażenie pokoju. Inspirująca aranżacja zmotywuje dziecko do samodzielnego wymyślania zabaw.


Dużo miejsca na podłodze
Im więcej miejsca na podłodze, tym lepiej. Dzieci bawią się przede wszystkim na podłodze. Aby zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez meble, można optymalnie zastąpić meblami wielofunkcyjnymi i modułowymi. Np. łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, mieszcząc pod sobą szafki lub biurko, ponadto jest doskonałym pretekstem do rozmaitych zabaw. Przestrzeń pod piętrowym łóżkiem to doskonałe miejsce na założenia „bazy”, budowy schowków i namiotu z koca.

Przechowywanie zabawek


dywanDzieci uwielbiają skrzynie, pudła, pojemniki i pudełeczka. Segregowanie i chowanie zabawek pomoże nauczyć pociechy utrzymania czystości. Nasze pociechy najczęściej bawią się tymi, które widzą. Natomiast ponowne odkrycie zapomnianych i schowanych zabawek budzi wielką radość. Walizeczki, kuferki i skrzynki są także elementem aranżacji pokoju. Szafy i szafki do przechowywania rzeczy służą dzieciom za kryjówkę do zabawy w chowanego. Front, który kształtem przypomina domek będzie nie lada atrakcją. Wnętrze szafy stanie się domem dla ulubionych pluszaków i lalek.

Świat fantazji na dywanie
Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy wszystkie zabawki znajdą się na podłodze. Specjalny dywan ze wzorem: ulicy, boiska piłkarskiego, domku dla lalek lub farmy będzie wymarzonym tłem do zabawy. Misternie wykonana makieta domku dla lalek lub miasteczka z uliczkami stanie się niezawodnym impulsem do wciągającej gry i z całą pewnością będzie ulubionym dywanem w domu.

Dekoracje i dodatki
fototapetaKażdy dodatek i drobiazg potrafi stać się impulsem do miłego spędzenia czasu: np. poduszka w kształcie zwierzątka, ruchome mobile nad głową, tablice magnetyczne i naklejki. Naklejki szczególnie dobrze pełnią tę rolę, bo można je dopasować do aktualnych zainteresowań dziecka. Kiedy maluch wyrośnie z fascynacji lub zmieni zainteresowania, można je z łatwością zdjąć i zamienić na inne.

Zamiast naklejek, można użyć fototapety. Dla adeptki jeździectwa idealny okaże się malowniczy motyw stajni, natomiast młody koszykarz będzie mógł celować piłką do kosza naturalnych rozmiarów naklejonego na ścianę.

Do wyboru jest też dżungla, podwodny świat delfinów i dużo innych realistycznych tematów, które podobnie jak pozostałe przedmioty umilające dzieciom czas znajdziesz w sklepie internetowym: Kids Town www.kidstown.pl fototapetanaklejkinaklejki
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Pokój dziecka
2011-11-30 14:22:49
Tagi do artykułu: łóżka piętrowe | aranżacje | dywany | naklejki | fototapety | pokój dziecka
 
Powiązane galerie:
Galeria Dywany Dywany Galeria Pokój dziecka Pokój dziecka Galeria Łóżka Łóżka  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dekoracje ścian

pokój dziecięcy
Pokój marzeń to odzwierciedlenie dziecięcych fantazji. Wspólne projektowanie pozwala pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Rodzic ma okazję poznać ulubione postacie z bajek i zainteresowania swojej pociechy.

Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Aby przebywanie w takim pokoju niosło maksimum radości, warto urządzić go wspólnie z pociechą...

Zaczarowana łąka w pokoju małej dziewczynki

pokój dziecka
Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z wieku niemowlęcia, wówczas każdy rodzic pragnie aby świat wokół niego stał się kolorowy, inspirujący i twórczy. W aranżacji pokoju dla małej dziewczynki warto wykorzystać baśniowe motywy.

Loftowy pokój nastolatka

pokój dziecka
Czas biegnie bardzo szybko. Jeszcze wczoraj po domu szalał kilkulatek, dziś jego pokój zajmuje gimnazjalista. Nie wiadomo kiedy pociecha wyrosła z etapu samochodzików, klocków i innych zabawek. Jeśli w jego królestwie ich miejsca nie zajęła jeszcze bardziej dorosła stylizacja, czas najwyższy zmierzyć się z tym tematem.

Rudy lis przyjacielem dziecięcych wnętrz

dekoracje ścienne
Lis to zwierze, obok którego większość z nas nie przechodzi obojętnie. Myślimy o nim jako o czymś trudnym, miękkim i przytulnym lub wręcz przeciwnie – sprytnym, przebiegłym i cwanym. My skłaniamy się ku tej pierwszej wersji i z wielką radością zapraszamy tego małego przyjaciela do świata dziecięcych wnętrz.