projekty domów

Jakie meble do przedpokoju?

przedpokój
Przedpokój, to pierwsze wnętrze w domu lub mieszkaniu, które odwiedza gość. Przeważnie jest to obszar przechodni pomiędzy pomieszczeniami użytkowymi. Ze względu na małą powierzchnię, aranżacja przedpokoju powinna być funkcjonalna i ergonomiczna.


Zamykana szafa w przedpokoju przeważnie pełni funkcję gospodarczą. Służy jako schowek na: odkurzacz, rozkładany wieszak na pranie, deskę do prasowania, a nawet pralkę. Przy ekonomicznym zaplanowaniu wnętrza szafy, zmieszczą się w niej wieszaki oraz stojaki na okrycia wierzchnie i buty domowników. Osoby, które przychodzą z wizytą, powinny mieć miejsce na ogólnodostępnych haczykach, półkach i szafkach na obuwie.

meblePrzygotowując się do wyjścia z domu lubimy spojrzeć, czy elementy garderoby dobrze leżą, fryzura jest idealnie ułożona i czy mamy przy sobie komplet kluczy.
Odbywając codzienny rytuał wyjścia, doskonale było by mieć wszystko pod ręką. Grunt to porządek. Klucze, czapki, buty, chusty i rękawiczki mogą przecież leżeć lub wisieć w wyznaczonych dla siebie miejscach.

Producenci mebli wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. W sieciówkach meblowych i klepach internetowych z wyposażeniem wnętrz, znajdziemy mnóstwo propozycji aranżacji przedpokoju.

Jakie meble i elementy wyposażenia powinny znaleźć się w przedpokoju?
- wieszaki i haczyki na okrycie wierzchnie
- półka lub szafka na buty i kapcie
- lustro
- wieszaczki lub szafka na klucze
- stojak na parasole i łyżkę do butów
- szufladka na akcesoria do konserwacji obuwia
akcesoria
Jak to wszystko zmieścić?
Meble do przedpokoju produkowane są w formie wielofunkcyjnych zestawów, pojedynczych elementów lub modułów. Gdy urządzamy przedpokój wyjątkowo mały, meble i elementy wyposażenia, które są wąskie i przytulone do ściany, zdają się być najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdy zależy nam na zachowaniu odrobiny przestrzeni.

Minimalistyczne zestawy mebli do przedpokoju można ożywić wymyślnymi: haczykami, wieszakami i akcesoriami.
dekoracje
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-01 09:35:17