X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Bezawaryjne okucia okienne

okucia okienne
Okucia z serii Schüco VarioTec zapewniają łatwą oraz bezpieczną obsługę okien z PCV. Sprawdzone w milionach testów, dają maksymalną pewność bezawaryjnego działania i nie zaburzają efektu estetycznego.

Okno łączy domowe zacisze ze światem zewnętrznym. Z tego powodu jego otwieranie, zamykanie lub uchylanie powinny stanowić jak najmniejszy wysiłek, abyśmy mogli za pomocą paru prostych ruchów ustawić skrzydło okienne w pożądanej pozycji. Z drugiej strony okna i drzwi balkonowe stanowią ochronę naszego domu, dlatego powinny chronić nas nie tylko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i hałasem, ale też niepożądanymi odwiedzinami. Dobre okucie gwarantuje bezpieczeństwo, bezawaryjność działania oraz niezaburzony efekt wizualny.


Pewne jak stal
Opatentowany system Schüco VarioTec łączy w sobie wytrzymałość i bezpieczeństwo systemu okuć stalowych z komfortem wynikającym z konstrukcji modułowej z zastosowaniem niezwykle wytrzymałych listew ryglujących. Jego niezawodność została sprawdzona w laboratoriach Schüco w trakcie milionów testów, także w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Komponenty wyprodukowane ze stali zostały połączone z listwami ryglującymi z kompozytu włókowo - szklanego. Ze względu na takie rozwiązanie klient otrzymuje taki poziom bezpieczeństwa, jaki jest wymagany w konkretnej sytuacji. W wersji standardowej okucia Schüco VarioTec zaopatrzone są w wymaganą liczbę punktów ryglowych, z czego dwa stanowią antywłamaniowe rygle grzybkowe i zaczepy, co zapewnia podstawową ochronę przed wyważeniem okna. Stopień ochrony można podwyższać aż do klasy WK2 zwiększając udział komponentów antywłamaniowych. W standardzie występują także blokady nieprawidłowej obsługi okna, mikrowentylacja i klamki: standardowe lub antywłamaniowe w różnych wersjach wzorniczych i kolorystycznych. Okucia Schüco VarioTec zostały wyposażone w estetyczne zawiasy narożne i nożycowe o optycznie identycznej wielkości. W wersji ukrytego okucia Schüco VarioTec NI kąt rozwarcia skrzydła może wynieść 100º, dając niezakłócony widok na zewnątrz. Opcjonalnie mechanizm można zaopatrzyć w odłączalny ogranicznik rozwarcia, elementy zabezpieczające przed trzaskaniem okna pod wpływem przeciągu lub ograniczające stopień uchyłu skrzydła. Okucie Schüco zapewnia łatwą regulację, a jego modułowa budowa szybką modyfikację i naprawę.Doskonałe wzornictwo
Okucia Schüco VarioTec są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, dzięki czemu możemy uzyskać zharmonizowany efekt wizualny – nawet w przypadku okien o nietypowych kształtach z łukami lub skosami. Do produkcji metalowych elementów okucia stosuje się najlepszej jakości stal z trwałym zabezpieczeniem antykorozyjnym, dzięki czemu ich wygląd i funkcjonalność pozostają niezmienne. Lakierowane proszkowo widoczne części okucia są dostępne w wersjach standard oraz design. W wariancie Schüco VarioTec NI zawiasy mechanizmu są ukryte wewnątrz okna, co nie zakłóca estetycznej linii profili okiennych. Maksymalna waga skrzydła w przypadku okuć Schüco sięga 130 kg w przypadku wersji VarioTec i aż 150 kg w przypadku wersji VarioTec NI, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dużych okien wyposażonych w szyby akustyczne lub antywłamaniowe.

Mając do wyboru bogatą kolekcję klamek i różnorodne wersje wzornicze oklein i profili w ramach systemu okiennego Schüco Corona, możemy uzyskać niepowtarzalny i harmonijny efekt estetyczny, z zapewnieniem funkcjonalności oraz własności technicznych.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Okna
2009-08-13 15:51:14
Tagi do artykułu: Schüco | PCV | listwy ryglujące | okucia | rygle | klamki | zawiasy | ograniczniki rozwarcia | budowa
 
Powiązane galerie:
Galeria Okna Okna      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Drzwi stalowe ECO WIŚNIOWSKI

Drzwi zewnętrzne
Przy dopasowywaniu drzwi do pomieszczeń gospodarczych czy garażu problemem był dotychczas okrojony wybór kolorystyczny: biały, szary lub srebrny. Teraz za sprawą nowej serii drzwi stalowych płaszczowych ECO firmy Wiśniowski, dostępnych w niemal nieograniczonej palecie barw, możemy swobodnie aranżować estetykę garaży i pomieszczeń gospodarczych.

Wielkoformatowe przeszklenia

drzwi zewnętrzne
W obiektach użytku komercyjnego powszechnie stosuje się wielkopowierzchniowe przeszklenia, takie jak wysokie witryny sklepowe, wykusze czy ściany osłonowe. Ich główną rolą jest zapewnianie niezakłóconego widoku na ekspozycję towaru wewnątrz budynku i dostarczanie odpowiedniej ilości światła...

Antywłamaniowe zabezpieczenia okienne

Kraty w oknie
Aby odpowiednio zabezpieczyć nasz dom przed złodziejem, prócz solidnych drzwi wejściowych, warto wybrać odpowiednie zabezpieczenia okien oraz balkonu. Warto pamiętać, że nawet najlepsze drzwi i okna nie uchronią przed włamaniem. Zwykłe okucia okienne bardzo łatwo sforsować. Dlatego też, jeżeli zastosujemy kilka dodatkowych zabezpieczeń do okien, z pewnością okna oraz drzwi będą trudniejsza barierą do pokonania.

Jakie okucia do okien?

OKNOPLAST Kraków - klamka z blokadą błędnego położenia
Dobre okna muszą mieć dobre okucia. Od wyboru tego, jak nam się może wydawać mało ważnego szczegółu, zależy nie tylko nasz komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego wybierając okna, należy oprócz wyglądu i ich zdolności izolacyjnych, akustycznych czy termicznych, zwrócić uwagę na okucia.