X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Domy w technologii skandynawskiej

dom jednorodzinny
Firma Tektum Sp. z o.o. rozpoczęła na Dolnym Śląsku realizację dwóch inwestycji w nowej i wciąż mało znanej w naszym kraju technologii skandynawskiej. Dzięki niej budowa wymarzonego domu może trwać jedynie trzy miesiące.

Dolnośląskie domy w skandynawskim stylu

W miejscowości Sichów (gmina Męcinka), w otulinie parku krajobrazowego, powstanie kameralne osiedle pięciu domów jednorodzinnych. Niemal w tym samym czasie Tektum rozpocznie również budowę dwóch „skandynawskich” bliźniaków na Bielanach Wrocławskich.
- Domy szkieletowe powstają w oparciu o gotowe, przygotowane wcześniej moduły – wyjaśnia Sylwester Jankowski Prezes Zarządu z firmy Tektum – Takie rozwiązanie pozwala znacząco skrócić czas realizacji inwestycji, a przy tym jest znacznie tańsze. Koszt budowy domu zaczyna się już od 1700 zł za m2. Co ważne, można go w przyszłości równie szybko i sprawnie rozbudować lub zmodyfikować.Atutem tego typu budownictwa jest również bardzo wysoki współczynnik energooszczędności wynoszący 0,17 KW/m2, czyli prawie o połowę mniej niż w przypadku tradycyjnych technologii. A to z kolei przekłada się na znacznie niższe koszty utrzymania i eksploatacji. Domy skandynawskie są przy tym niezwykle wytrzymałe i trwałe – można w nich mieszkać nawet przez 300 lat. Podobna technologia stosowana jest z powodzeniem m.in. w Szwecji i Norwegii. Wykorzystuje się ją nie tylko do budowy domów, ale także szkół, przedszkoli oraz nawet wysokich budynków mieszkalnych. Wszystko wskazuje na to, że skandynawski styl wkracza także do Polski.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
2010-03-15 10:25:49
Tagi do artykułu: domki jednorodzinne | Wrocław | Domy szkieletowe | moduły | koszt budowy domu
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Dom jednorodzinny

Czy warto wybierać indywidualny projekt domu?

Przygotowując się do budowy domu, już na samym początku musimy wybrać - projekt gotowy czy indywidualny? Podjęcie decyzji nie będzie łatwe, ponieważ trudno jednoznacznie ustalić, która z opcji sprawdzi się w Twoim przypadku. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz, chęci dopasowania rozwiązań architektonicznych pod własne wymagania oraz terminu zakończenia budowy. Można jednak dostrzec pewną przewagę projektów indywidualnych nad projektami gotowymi. Na czym ona polega?
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
budowa domu

Ile kosztuje wybudowanie domu?

Całkowity koszt budowy domu zależy od wielu czynników, m.in. technologii, systemu budowy, robocizny, użytych materiałów czy wielkości budynku. Nie sposób określić go jednoznacznie. Można jedynie przybliżyć pewien obszar cenowy, który pozwoli ustalić widełki budżetu.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Domy szkieletowe w technologii Tektum

dom szkieletowy
Domy szkieletowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Czym zjednują sobie coraz więcej zwolenników? Jakie parametry decydują o wyborze budownictwa modułowego?.

Technologia budowania domów zmienia się z każdym rokiem. Powstają coraz to lepsze materiały i sposoby wykonania ścian oraz izolacji...

Domy pod klucz

budowa domu
Własny dom to marzenie wielu z nas. Pośród codziennych obowiązków i zajęć, dom poza miastem, oznacza spokój, ciszę oraz odpoczynek. Wiele trudności takich jak brak czasu czy kłopoty w uzyskaniu kredytu, sprawiają, że marzenie to często odchodzi w niepamięć.
Jednak nie wszystko stracone. Coraz większe grono zwolenników zyskują domy budowane pod klucz. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty na budowie.

Jak nie budować domu w technologii modułowej?

budowa domu
Konstrukcje z prefabrykatów są trwałe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. To właśnie cena bywa często powodem, dla którego inwestorzy decydują się na samodzielny montaż modułów. Tymczasem słaba znajomość tej technologii, kiepskie materiały i chaos na budowie mogą sprawić, że zamiast domu z paczki dostaniemy… przysłowiowego kota w worku...

Dom modułowy

budowa domu
Domy modułowe z gotowych elementów, produkowanych w fabryce, to alternatywa dla tradycyjnych metod budowy domu. Technologia od wielu lat jest obecna na naszym rynku, jednak dopiero od niedawna zaczyna być dostrzegana i cieszy się coraz większym zaufaniem.