X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Projekt EX 2 ENERGO PLUS – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny

Zwolenników nowoczesnego budownictwa, które charakteryzuje się rozwiązaniami energooszczędnymi, z pewnością zainteresuje projekt domu EX 2 ENERGO PLUS. Prosta bryła oraz drewniane detale elewacji sprawiają, że budynek będzie się doskonale prezentował w każdej okolicy, a płaski dach umożliwi doświetlenie wnętrza dzięki oknom dachowym. Na jakie elementy tego projektu warto jeszcze zwrócić uwagę? Spójrzmy na specyfikację EX 2 ENERGO PLUS.Rozkład pomieszczeń

Na parterze Pracownia Projektowa Archipelag proponuje jedno duże pomieszczenie – salon i jadalnię z aneksem kuchennym. Wnętrze ma kształt litery L, co pozwala w łatwy sposób oddzielić strefę gotowania od strefy odpoczynku. Dzięki temu możliwe jest np. urządzenie funkcjonalnej wyspy kuchennej. Projekt przewiduje także miejsce na niewielką spiżarnię, przestronny pokój gospodarczy (kotłownię) oraz niedużą toaletę.


Energo 1


Propozycja aranżacji piętra uwzględnia trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Każde z pomieszczeń posiada otwór okienny – okno lub drzwi balkonowe, prowadzące na zadaszony taras. W miarę potrzeb w jednym z pokojów można zaaranżować dużą garderobę lub gabinet. Niewątpliwym atutem projektu EX 2 ENERGO PLUS są bardzo starannie rozplanowane pomieszczenia na górnej kondygnacji, które dają szansę na wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej.
Energo 2


Jakie rozwiązania energooszczędne można zastosować w projekcie EX 2 ENERGO PLUS?

Projekt budynku został przystosowany do zainstalowania pompy ciepła pod postacią kompaktowego urządzenia ComfoBox produkowanego przez firmę Zehnder. System rozprowadzania ciepła opiera się na promiennikach sufitowych. Istnieje możliwość montażu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej pozwalającej na odzyskiwanie ciepła. Na płaskim dachu można również założyć panele słoneczne.


Energo 3


Energo 4


Indywidualne rozwiązania

Chociaż projekt EX 2 ENERGO PLUS nie posiada pomieszczeń poniżej poziomu gruntu, można zdecydować się na podpiwniczenie budynku. Taka opcja przyda się szczególnie rodzinom, które przechowują wiele sezonowych rzeczy. O wszystkich możliwościach adaptacji projektu należy rozmawiać z architektami Pracowni Projektowej Archipelag.


Energo 5

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-09-21 14:16:55
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom energooszczędny 1

Funkcjonalne projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda zastosowanie paneli słonecznych, pomp ciepła lub wentylacji mechanicznej zwiększa koszty budowy, ale inwestycja w innowacyjne rozwiązania z pewnością opłaci się już po kilku latach. Mieszkańcy mogą mieć także pewność, że chronią środowisko naturalne, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Na jakie projekty energooszczędnych domów warto zwrócić uwagę?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
 
    Najlepsze projekty domów