X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Nikolas II G2 ENERGO PLUS – nowoczesny projekt domu nawiązujący do tradycyjnego budownictwa

Projekty domów piętrowych są idealną propozycją dla wielopokoleniowych rodzin. Trzy lub nawet cztery sypialnie na poddaszu użytkowym, dwustanowiskowy garaż oraz możliwość podpiwniczenia budynku gwarantują przestrzeń mieszkalną, w której wszyscy mieszkańcy odnajdą swój własny kąt. Nikolas II G2 ENERGO PLUS spełnia te wymagania, a przy okazji jest projektem, w którym zastosowano technologie energooszczędne. Poznajmy bliżej jego parametry techniczne.Układ pomieszczeń

Architekci z Pracowni Projektowej Archipelag w projekcie Nikolas II ENERGO PLUS na parterze zaproponowali ponad 40-metrowy salon z jadalnią z otwartym przejściem na kuchnię, spiżarkę, pomieszczenie gospodarcze oraz toaletę. Wiatrołap i dwustanowiskowy garaż to kolejne udogodnienia w tym projekcie domu jednorodzinnego.

Nikolas II G2 1


Na piętrze zaplanowano 3 duże sypialnie, jedną garderobę, dwie łazienki oraz pomieszczenie rekreacyjne. Budynek posiada dwuspadowy dach, więc na poddaszu część ścian będzie posiadać skosy, co można wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, montując szafy na wymiar.
Nikolas II G2 2


Wykończenie budynku

Archipelag proponuje elewację wykonaną z cienkowarstwowego mineralnego tynku o barwie TO-PA001 z palety Termo Organika, okładziny kamiennej oraz paneli ROCKPANEL Colours. Projekt zakłada montaż okien aluminiowo – drewnianych oraz żaluzji przeciwsłonecznych. Specyfikacja dachu obejmuje konstrukcję drewnianą oraz ocieplenie poddasza wełną mineralną. Ściany zewnętrzne powinny być wykonane przy pomocy betonu komórkowego.


Nikolas II G2 4


Energooszczędne technologie

Nikolas II G2 ENERGO PLUS ma w swoim standardzie instalację pompy ciepła i ogrzewania podłogowego jako systemu rozprowadzania ciepła. Montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Na połaciach dwuspadowego istnieje możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych.


Nikolas II G2 3


Adaptacja projektu

Projekt budynku można zaadoptować do swoich potrzeb, np. podpiwniczyć dom, dokonać zmian w rozkładzie pomieszczeń, zastosować tradycyjne technologie grzewcze (piec gazowy) zamiast pompy ciepła i ogrzewania podłogowego.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projekty domów
2017-09-21 15:02:50
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Projekt Simon1

Projekt Simon II G2 – elegancki dom z poddaszem użytkowym

Z zewnątrz przyciąga uwagę elewacją w stonowanych kolorach z drewnianym wykończeniem. W środku zapewnia wygodną przestrzeń z wyraźnym podziałem na strefy użytkowe. Dom Simon II G2 łączy w sobie elegancki wygląd z funkcjonalnością, dlatego doskonale odpowiada potrzebom współczesnej, wieloosobowej rodziny.
Projekt Tanita3

Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami

Osobom lubiącym doświetlone wnętrza spodoba się projekt domu Tanita II G2. Szerokie przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej i nieskrępowanej przestrzeni, a ponadto doskonale rozświetlają poszczególne pomieszczenia w parterowym domu. Warty uwagi jest także zadaszony taras, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Poznajmy bliżej rozwiązania zaproponowane przez Pracownię Projektową Archipelag.
Ralf 2

Przytulnie i ekonomicznie - zamieszkaj w domu energooszczędnym Ralf II G1 Energo Plus

Marzysz o własnej przestrzeni, gdzie będziesz czuć się komfortowo, a rachunki nie zrujnują domowego budżetu? Wyobraź sobie energooszczędny dom, który nie tylko spełnia oba warunki, ale pozwala też dbać o środowisko.
 
    Najlepsze projekty domów