X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Nikolas II G2 ENERGO PLUS – nowoczesny projekt domu nawiązujący do tradycyjnego budownictwa

Projekty domów piętrowych stanowią idealną propozycję dla wielopokoleniowych rodzin. Trzy lub nawet cztery sypialnie na poddaszu użytkowym, dwustanowiskowy garaż oraz możliwość podpiwniczenia budynku gwarantują przestrzeń mieszkalną, gdzie wszyscy domownicy odnajdą swój własny kąt. Nikolas II G2 ENERGO PLUS spełnia te wymagania, a przy okazji jest projektem, w którym zastosowano technologie energooszczędne. Poznajmy bliżej jego parametry techniczne.Układ pomieszczeń

Na parterze domu Nikolas II ENERGO PLUS architekci z Pracowni Projektowej Archipelag zaproponowali ponad 40-metrowy salon z jadalnią z otwartym przejściem do kuchni, spiżarki, pomieszczenia gospodarczego oraz do toalety. Wiatrołap i dwustanowiskowy garaż stanowią natomiast kolejne udogodnienia w tym projekcie domu jednorodzinnego.

Nikolas II G2 1
Na piętrze zaplanowano trzy duże sypialnie, jedną garderobę, dwie łazienki oraz pomieszczenie rekreacyjne. Konstrukcja budynku przewiduje dwuspadowy dach, dlatego na poddaszu część ścian będzie posiadać skosy, co można wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy, montując szafy na wymiar.


Nikolas II G2 2


Wykończenie budynku

Pracownia Projektowa Archipelag proponuje elewację wykonaną z cienkowarstwowego mineralnego tynku o barwie TO-PA001 z palety Termo Organika, okładziny kamiennej oraz paneli ROCKPANEL Colours. Projekt zakłada również montaż okien aluminiowo – drewnianych oraz żaluzji przeciwsłonecznych. Specyfikacja dachu obejmuje konstrukcję drewnianą oraz ocieplenie poddasza wełną mineralną. Ściany zewnętrzne powinny być wykonane przy pomocy betonu komórkowego.


Nikolas II G2 4


Energooszczędne technologie

Nikolas II G2 ENERGO PLUS w swoim standardzie oferuje instalację pompy ciepła i ogrzewania podłogowego jako systemu rozprowadzania ciepła. Montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem energii cieplnej pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Na połaciach dwuspadowego dachu istnieje dodatkowo możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych.


Nikolas II G2 3


Adaptacja projektu

Projekt budynku można zaadaptować do swoich potrzeb, np. podpiwniczyć dom, dokonać zmian w rozkładzie pomieszczeń, a także zastosować tradycyjne technologie grzewcze (piec gazowy) zamiast pompy ciepła i ogrzewania podłogowego.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projekty domów
2017-09-21 15:02:50
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
dom wiata 1

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Planując budowę garażu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.
 
    Najlepsze projekty domów