X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dlaczego warto wybrać dom z garażem?

Wybierając projekt domu, przemyśl nie tylko swoje obecne potrzeby mieszkaniowe, ale zastanów się także nad przyszłymi oczekiwaniami. Jeśli planujesz powiększyć rodzinę, wybierz dwukondygnacyjny budynek. A może w dalszej przyszłości planujesz zakup samochodu? Z wyprzedzeniem rozważ projekt domu z garażem.Garaż elegancko wkomponowany w bryłę budynku

Wolnostojący garaż można postawić na działce budowlanej w każdym momencie, jeśli tylko pozostanie miejsce do zagospodarowania. Jednak wtedy musisz liczyć się z nowym zamieszaniem w Twoim ogrodzie i zniszczeniem terenów zielonych. Projekty domów posiadające garaż wkomponowany w bryłę budynku są zgrabne i prezentują się doskonale. Przeważnie pomieszczenia garażowe są połączone z domem, co stanowi szczególne udogodnienie w razie niepogody.


Garaż i dom   Archipelag1


Jeśli teraz nie posiadasz samochodu, garaż możesz wykorzystać do przechowywania akcesoriów ogrodowych, sprzętów rowerowych i akcesoriów sezonowych, takich jak: narty, sanki czy wrotki. W sytuacji gdy zależy Ci na zredukowaniu kosztów ogrzewania, pomieszczenia garażowe nie muszą być wyposażone w grzejniki. Sprzętom wystarczy temperatura powyżej zera, co zapewnią odpowiednio ocieplone mury garażu.
Garaż – bezpieczne przechowywanie pojazdu

Montując bramę antywłamaniową w garażu, zapewnisz bezpieczeństwo przechowywanym sprzętom. Ponadto jeśli zdecydujesz się na posiadanie samochodu, zdecydowanie skorzystasz na parkowaniu pojazdu w zadaszonym i suchym pomieszczeniu. W ten sposób zadbasz o lakier i nie będziesz narażał auta na działanie niekorzystnych czynników przyczyniających się np. do powstania rdzy i korozji karoserii, co może się przytrafić podczas stawania na podjeździe lub przy chodniku.


Garaż i dom   Archipelag2


Projekt domu z garażem – naprawdę warto!

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się dwa razu. Projekt domu z garażem wkomponowanym w bryłę budynku to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie Ci do gustu, nawet jeśli obecnie nie posiadasz samochodu!

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-05-30 12:43:39
Tagi do artykułu: garaż, dom jednorodzinny
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom energooszczędny 1

Funkcjonalne projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda zastosowanie paneli słonecznych, pomp ciepła lub wentylacji mechanicznej zwiększa koszty budowy, ale inwestycja w innowacyjne rozwiązania z pewnością opłaci się już po kilku latach. Mieszkańcy mogą mieć także pewność, że chronią środowisko naturalne, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Na jakie projekty energooszczędnych domów warto zwrócić uwagę?
Dom jednorodzinny schody

Projekt domu piętrowego a schody – na co zwrócić uwagę?

Domy piętrowe są droższe w budowie niż parterówki, ale za to mają większą powierzchnię i sprawdzają się w przypadku małych, wąskich działek budowlanych. Wymagają także montażu schodów, których wielkość i rodzaj zależy od przestrzeni przeznaczonej przez architekta na klatkę schodową. Na co zwrócić uwagę w projektach domów jednorodzinnych, aby wybrać schody zgodne z naszymi upodobaniami?
 
    Najlepsze projekty domów