X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Piwnica i poddasze – dodatkowa przestrzeń w domu jednorodzinnym

Sięgając po projekt domu jednorodzinnego, warto uwzględnić wszystkie indywidualne wymagania. Dom jest inwestycją na kilka lat, a rozkład pomieszczeń najłatwiej modyfikować, korzystając ze wsparcia doświadczonego architekta. Zastanów się więc np. nad piwnicą i poddaszem, dzięki którym zyskasz dodatkowe pomieszczenia do przechowywania różnych przedmiotów.Projekty z możliwością podpiwniczenia

Przeglądając projekty domów, z pewnością zauważymy, że nie uwzględniają one piwnic. Większość biur projektowych daje jednak możliwość podpiwniczenia budynku na życzenie klienta. Jest to dobra opcja, ponieważ w piwnicy można przechowywać przedmioty sezonowe – narty, sanki, rowery, namioty, akcesoria turystyczne - oraz żywność (przetwory i warzywa) i akcesoria ogrodowe (stoliki, krzesełka, huśtawkę). Jedyne, o co należy zadbać przed wprowadzeniem zmian w projekcie, to sprawdzenie rodzaju gruntu posiadanej działki budowlanej. Dlaczego? Nie powinno się robić piwnic na terenach podmokłych, ponieważ pomieszczenia mogą być zagrożone zalaniem albo zamoknięciem.
Piwnica i dom   Archipelag1


Klimatyczne pomieszczenia na poddaszu

Poddasze użytkowe to okazja do przygotowania sypialni, gabinetu czy garderoby ze skosami. Przy urządzaniu pomieszczeń, warto kierować się funkcjonalnością. Instalacja okien dachowych pozwoli rozjaśnić przestrzeń, a dodatkowo skosy można zabudować i wykorzystać do przechowywania. Aby pokoje prezentowały się elegancko, najlepiej zainteresować się ofertą mebli na zamówienie i wybrać szafy idealnie dopasowane do dostępnych powierzchni. Pamiętaj jedynie o tym, aby zadbać o izolację – jeśli zaniedbasz tę kwestię, latem możesz spodziewać się naprawdę wysokiej temperatury. Bez klimatyzacji nie uzyskasz wentylacji powietrza, która zapewni Ci odpowiednie warunki.


Piwnica i dom   Archipelag2


Porównuj projekty i wybierz idealny dom dla siebie

Nie spiesz się i nie wybieraj na siłę projektu domu. Przejrzyj wiele realizacji, zapoznaj się z wizualizacjami i nie bój się zadawać pytań architektom. Sprawdź także, czy istnieje możliwość zainstalowania nowoczesnych systemów obniżających np. koszty ogrzania budynku zimą.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-05-30 12:40:04
Tagi do artykułu: dom, garaż, piwnica
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom energooszczędny 1

Funkcjonalne projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda zastosowanie paneli słonecznych, pomp ciepła lub wentylacji mechanicznej zwiększa koszty budowy, ale inwestycja w innowacyjne rozwiązania z pewnością opłaci się już po kilku latach. Mieszkańcy mogą mieć także pewność, że chronią środowisko naturalne, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Na jakie projekty energooszczędnych domów warto zwrócić uwagę?
Dom jednorodzinny schody

Projekt domu piętrowego a schody – na co zwrócić uwagę?

Domy piętrowe są droższe w budowie niż parterówki, ale za to mają większą powierzchnię i sprawdzają się w przypadku małych, wąskich działek budowlanych. Wymagają także montażu schodów, których wielkość i rodzaj zależy od przestrzeni przeznaczonej przez architekta na klatkę schodową. Na co zwrócić uwagę w projektach domów jednorodzinnych, aby wybrać schody zgodne z naszymi upodobaniami?
 
    Najlepsze projekty domów