X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Piwnica i poddasze – dodatkowa przestrzeń w domu jednorodzinnym

Wybierając projekt domu jednorodzinnego, należy uwzględnić wszystkie swoje wymagania. Dom jest inwestycją na kilka lat, a rozkład pomieszczeń najłatwiej modyfikować, korzystając ze wsparcia doświadczonego architekta. Zastanów się np. nad piwnicą i poddaszem, dzięki którym zyskasz dodatkowe pomieszczenia do przechowywania różnych, niekoniecznie niezbędnych rzeczy.



Projekty z możliwością podpiwniczenia

Przeglądając projekty domów, zauważymy, że piwnice nie są na nich uwzględniane. Jednak większość biur projektowych daje możliwość podpiwniczenia budynku na życzenie klienta. Jest to dobra opcja, ponieważ w piwnicy można przechowywać przedmioty sezonowe – narty, sanki, rowery, namioty, akcesoria turystyczne oraz żywność (przetwory i warzywa) lub akcesoria ogrodowe (stoliki, krzesełka, huśtawkę). Jedyne, o co należy zadbać przed wprowadzeniem zmian w projekcie, to sprawdzenie rodzaju gruntu posiadanej działki budowlanej. Nie powinno się robić piwnic na terenach podmokłych, ponieważ pomieszczenia będą zagrożone zalaniem albo zamoknięciem.




Piwnica i dom   Archipelag1


Klimatyczne pomieszczenia na poddaszu

Poddasze użytkowe to okazja do przygotowania sypialni, gabinetu, garderoby ze skosami. Instalacja okien dachowych pozwoli rozjaśnić pomieszczenia. Dodatkowo skosy można zabudować i wykorzystać jako przestrzeń do przechowywania. By pokoje prezentowały się elegancko, najlepiej zainteresować się ofertą mebli na zamówienie i wybrać szafy idealnie dopasowane do dostępnych powierzchni. Pamiętaj jedynie o tym, aby zadbać o odpowiedni poziom izolacji – jeśli zaniedbasz tę kwestię, latem możesz spodziewać się wysokiej temperatury. Bez klimatyzacji nie uzyskasz odpowiedniej wentylacji powietrza, która będzie Ci odpowiadała.


Piwnica i dom   Archipelag2


Porównuj projekty i wybierz idealny dom dla siebie

Nie spiesz się i nie wybieraj na siłę projektu domu. Przejrzyj wiele realizacji, zapoznaj się z wizualizacjami i nie bój się zadawać pytań architektom. Sprawdź także, czy istnieje możliwość zainstalowania nowoczesnych systemów obniżających np. koszty ogrzania budynku zimą.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-05-30 12:40:04
Tagi do artykułu: dom, garaż, piwnica
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Wybierając projekt domu, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Warto przygotować sobie listę pytań, które są pomocne do zdefiniowania potrzeb mieszkaniowych. Dzięki niej nie zapomnimy o żadnym aspekcie i uwzględnimy wszystkie nasze oczekiwania.
Nie ma idealnych projektów domów, które spełniałby wymagania wszystkich domowników, pasowały do powierzchni działki budowlanej lub planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak każdy projekt domu można zaadoptować. Jak to zrobić?
ekonomiczny dom 1

Ekonomiczne podejście do budowy domu

Marzysz o własnej nieruchomości, ale martwisz się budżetem? Kwestie finansowe wcale nie muszą przekreślać planów budowy domu jednorodzinnego. Warto uzbroić się w kartkę i ołówek, aby z ekonomicznym nastawieniem podejść do wyboru odpowiedniego projektu. Jak to zrobić?
 
    Najlepsze projekty domów