X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Lustra łazienkowe

łazienka
Pod zdaniem, że lustro jest jednym z najważniejszych elementów łazienki podpisze się praktycznie każda kobieta. Aby widzieć w nim tylko to co piękne musimy zadbać o jego odpowiednią oprawę, oświetlenie i otoczenie.

Bardzo ważna jest jego wielkość. Im większe lustro, tym nasza łazienka również będzie sprawiać wrażenie większej. Jeśli pozwalają nam warunki metrażowe, możemy zamontować lustro na całej szerokości ściany – wtedy nasza łazienka będzie sprawiać wrażenie nawet dwukrotnie większej. Ciekawym pomysłem jest lustro stojące. Może ono pełnić rolę zarówno lustra głównego (zamiast tego nad umywalką), jak i dodatkowego, aby móc się widzieć w trakcie, a także po kąpieli.

Jeśli stawiamy na minimalizm, możemy zawiesić małe lustro łazienkowe w bardzo ozdobnej i dekoracyjnej ramie. Jednak nie może ono być za małe - uniemożliwi nam swobodne przeglądanie się w nim. Minimalny rozmiar lustra to taki, kiedy swobodnie stojąc przed nim widzimy całą głowę i szyję. Pamiętajmy, że im mniejsze lustro, tym większy problem z zawieszeniem go na odpowiedniej wysokości.Ta idealna wysokość, to taka, gdy nie musimy stawać na palcach lub schylać się, aby zobaczyć swoją twarz. Pamiętajmy, że lustra nie dopasowujemy tylko do swoich gabarytów, ale także do wzrostu innych domowników, a także gości, którzy w przyszłości również będą korzystać z naszej łazienki.

Zanim powiesimy lustro, musimy zaplanować jego oświetlenie. Najlepsze będzie to, które znajdzie się pomiędzy taflą, a osobą przed nim stającą. Należy unikać wieszania lustra naprzeciw okna – światło będzie się odbijać, co może utrudniać nam przeglądanie się.

A teraz ciekawostka, która zainteresuje każdą Panią. Angielski designer, James Irvine, w trosce o kobiece samopoczucie, stworzył lustro poprawiające nastrój. Zainstalował przy lustrze w łazience światło niwelujące zmarszczki. Wystarczy delikatnie pokręcić gałką, a czas cofa się o kilka lat.

Ostatnim aspektem, o którym musimy koniecznie pamiętać to zapobieganie parowaniu luster. Jest to bardzo częsty problem, pojawiający się szczególnie w małych łazienkach. Aby temu zapobiec, wystarczy do tylnej tafli przymocować specjalną matę grzewczą. Podłącza się ją do głównego włącznika światła, więc działa tylko wtedy gdy światło jest zapalone. Pobieranie energii wychodzi na poziomie standardowej żarówki.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Akcesoria łazienkowe
2016-02-21 13:18:32
Tagi do artykułu: lustra | łazienki | Oświetlenie łazienki | małe łazienki
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ekskluzywna i praktyczna łazienka

łazienka
Wiele napisano już o łazience, jej funkcjonalności, kolorystyce i wyposażeniu. Ogólny zarys wymarzonej łazienki każdy z nas ma w głowie, jednak gdy zabieramy się do oceny konkretnych potrzeb związanych z miejscem na kosmetyki, ręczniki, detergenty czy suszarkę, sprawa znacznie się komplikuje...

Niepowtarzalna umywalka Smart

ceramika łazienkowa
Jest to Smart – umywalka, która łączy w sobie kilka funkcji. Jeden z owalnych otworów w jej przednim rancie służy za wieszak na ręcznik, drugi jest podajnikiem jednorazowych chusteczek. Udogodnieniem jest szeroki blat, który zwiększa funkcjonalność umywalki.

Jak urządzić małą łazienkę?

kabina prysznicowa
Każdy z nas ma inny gust i inne możliwości aranżacji łazienki. Wpływ na jej wygląd mają m.in.: ilość przestrzeni do zagospodarowania, tryb życia oraz przyzwyczajenia. Decydując się na wannę lub prysznic pamiętajmy, że to pierwsze rozwiązanie sprawdza się najlepiej w dużych pomieszczeniach. Dla osób dysponujących mniejszą powierzchnią lepsza będzie natomiast kabina prysznicowa...

Sypialnia z duszą

sypialnia
Jednym z najsilniej lansowanych tendencji w wystroju wnętrz był jeszcze do niedawna trend nowoczesny. Jasne, duże pomieszczenia, industrialne meble, szklane i aluminiowe dodatki tworzyły styl wysmakowany, lecz chłodny, który nie każdemu może odpowiadać w sypialni, będącej miejscem odpoczynku po wypełnionym zajęciami dniu...