X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Kuchnia na życzenie

Kuchnia Detroit
W XXI wieku kuchnia zdaje się wracać do łask. Nie kojarzy się już z wiecznym posterunkiem gospodyni domowej. Dzisiaj to centrum spotkań z przyjaciółmi, miejsce wspólnych przygód kulinarnych, którego odpowiedni wygląd coraz częściej staje się kwestią prestiżu.


Kuchnia biała, żółta, czerwona, a może zielona? … - oto jest pytanie, które zazwyczaj zadajemy sobie planując nową aranżację wnętrza kuchennego lub myśląc o remoncie. Kuchnia na życzenie … może zmieniać kolory. Może przyjąć wszystkie kolory tęczy. Aby móc zrealizować to marzenie musimy bardzo dobrze przemyśleć kwestię kolorystyki umeblowania. Jeśli wybierzemy neutralną kolorystykę mebli bez przeszkód będziemy mogli zmieniać naszą kuchnię tyle razy, ile tylko przyjdzie nam do głowy.

Jeśli wnętrze kuchenne jest stosunkowo niewielkie i dość słabo oświetlone, nie decydujmy się na ciemne kolory ścian i mebli. Sprawią one tylko, że kuchnia wyglądać będzie mrocznie i ciemno. Jeśli jednak posiadamy w domu dużo dobrze oświetlonej przestrzeni, możemy pozwolić sobie na nieco więcej ciemniejszych dodatków. Warto pamiętać o prostej regule, która opisuje proporcje kolorystyczne, jakie powinny zachodzić między elementami naszej kuchni. To zasada 60 – 30 – 10. Pierwsza wartość odpowiada kolorowi dominującemu, który pokrywa najczęściej ściany i meble kuchenne; druga wartość to barwa podłóg i dywanów, a trzecia jest kolorem dodatków i drobiazgów, akcentujących cały wystrój.Meble Rust OhioEksperymentując z nastrojem panującym w kuchni, najłatwiej oczywiście zmienić kolory dodatków i ścian. Trzeba jednak robić to umiejętnie, gdyż nie każdy z nich będzie pasował do relatywnie stałych elementów naszej kuchni, czyli mebli. „Największą popularnością cieszy się wyposażenie w kolorach neutralnych: bielach, beżach, écru - mówi Iwona Zupańczyk doświadczony projektant Rust Group - Barwy te są na tyle neutralne, że bez obaw spróbować możemy nawet najbardziej odważnych dodatków. Do kuchni Detroit, której jasna kolorystyka frontów przełamana jest lekką barwą orzecha amerykańskiego bardzo dobrze pasują dodatki czarne, których pozorna surowość nadaje pomieszczeniu wyrafinowania i elegancji. Jeśli jednak chcemy nieco rozweselić wnętrze, równie dobrze sprawdzają się w nim dodatki w ciepłych tonacjach pomarańczy i czerwieni. Do zestawu Funchal natomiast, którego specjalnie formowane, białe płaszczyzny naznaczone są poziomymi liniami, dobrać możemy dodatki w kolorze dojrzałej śliwki. Połączenie ich z monochromatycznymi barwami ścian, różniącymi się od siebie o kilka odcieni, nadaje wnętrzu stonowanego charakteru”

Dekoratorzy wnętrz zgodnie stwierdzają, że najlepiej i najbezpieczniej jest wybierać meble w kolorach od białego przez ivory po écru i lekki beż. Barwy te nadają wnętrzu lekkości, sprawiają wrażenie sterylnej czystości i higieny. Pamiętajmy jednak, że projekt kuchni, który sami stworzymy, powinien odpowiadać naszym gustom, być funkcjonalny i wygodny. Jeśli wolimy wnętrza urządzone minimalistycznie wybierzmy meble śnieżnobiałe. Jeśli jednak preferujemy cieplejsze tonacje i bardziej przytulne pomieszczenia, najlepszym wyborem będzie gęstsza zabudowa powierzchni meblami, których jednobarwne płaszczyzny przełamywane są żywszymi kolorystycznie akcentami.

Supernowoczesne czy tradycyjne, meble powinny charakteryzować się przede wszystkim trwałością, by być stałym elementem wyposażenia w naszej ciągle udoskonalanej kolorystyczne kuchni.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kuchnie
2010-06-11 09:07:51
Tagi do artykułu: kuchnie | aranżacja wnętrz | meble kuchenne | Rust | kuchnia
 
Powiązane galerie:
Galeria Kuchnie Kuchnie      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kuchnia otwarta, czy zamknięta?

kuchnia otwarta
Każdy, kto jest na etapie planowania aranżacji tego ważnego pomieszczenia, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, które rozwiązanie jest dla niego korzystniejsze – kuchnia zamknięta czy łączona z salonem? Jakimi jednak kryteriami powinniśmy się kierować?

Ponadczasowa, biała kuchnia

kuchnia biała
Od czasów CocoChanel aż po dzień dzisiejszy kolory biały i czarny stanowiły uniwersalny i ponadczasowy kanon, który sprawdzi się zawsze i wszędzie. Teraz także i w … kuchni, która podobnie jak nasze codzienne stroje, powinna być zarówno wygodna, jak i uniwersalna...

Płeć kuchni

meble kuchenne
Wchodząc do pomieszczenia, nierzadko nasuwa nam się myśl, że posiada ono męski styl lub że w jego wystroju dostrzec można kobiecą rękę. Podejrzewamy, że właścicielem patio jest mężczyzna albo przeczuwamy, że salon to królestwo kobiety.

W salonie i sypialni częściej pozwalamy sobie na odrobinę ekstrawagancji lub czystego artyzmu. Jednak jeśli chodzi o kuchnie, każdy, niezależnie od płci, ceni sobie funkcjonalność oraz komfort...

Porządek, estetyka i ergonomia przestrzeni kuchennej

kuchnia
W szafkach kuchennych modelu Torino mieści się wręcz niewyobrażalna ilość artykułów spożywczych i akcesoriów kuchennych– szacuje się, że jest to ok. 150 kilogramów!