X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wyjątkowy parkiet

Klasyczne piękno

Wróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując.

Okoń Parkiety


Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


W historycznych budowlach dworów, pałaców i zamków Europy znajdują się piękne podłogi tworzone przez najlepszych architektów świata. Parkiety tradycyjne, ozdobne i pałacowe są wspomnieniem świetności epoki dworów i pałaców polskich, w których można było spotkać wiele pięknych wnętrz urządzonych z wyczuciem i smakiem.

Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Firma Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe przy tworzeniu takich podłóg wykorzystuje wielopokoleniowe doświadczenie, niezwykłą tradycję rzemiosła artystycznego oraz wiedzę czerpaną z najlepszych wzorów historycznych z całej Europy. To niezwykłe podróże po historycznych budowlach, dawnych opracowaniach, przeszukując ryciny w poszukiwaniu dawnego piękna. Odnalezione piękno pracowicie wplata w parkiety, powstają dzięki temu wyjątkowe, piękne i harmonijne kompozycje, które dają możliwość osiągnięcia doskonałego wnętrza.
Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i PałacoweUnikalne wzory

Podłoga to podstawa, tak więc mając za przykład tyle świetnych wzorów ozdobnych i pałacowych możemy tworzyć piękne wnętrza o różnorodnej stylistyce. Od wnętrz dworem polskim pachnących: z kominkiem, fortepianem i starym zegarem, aż po wnętrza nowoczesne wręcz minimalistyczne. Przyjemnie jest tworzyć eleganckie, klasycznie wysmakowane wnętrza, w których podłoga jest podstawą, współgra i nasyca całe wnętrze swym pięknem.

Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Znakomicie prezentują się połączenia podłóg klasycznych z nowoczesnym wnętrzem, prostymi meblami i oświetleniem, jak w dobrej kuchni uzupełniają się smakiem. Surowy charakter minimalistycznych dodatków ocieplany i oswajany jest kontekstem historycznym podłogi, a bogactwo wzoru na podłodze tonowane prostym dodatkiem. Można nawet powiedzieć, że takie połączenie jest wyśmienite i potrzebuje siebie nawzajem.


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Wyjątkowy parkiet

Idealnie jest gdy architekt tworzy projekt indywidualnie dla nas, mistrzowie stolarstwa ręcznie go wykonują a profesjonaliści montują w naszych domach, powstaje wtedy parkiet niezwykły, w najwyższym standardzie jakości i piękna. Możliwość zaprojektowania, przygotowania i wykonania oddzielnie każdej deski podłogowej specjalnie dla nas to unikalna cecha, niedostępna w masowo produkowanych parkietach. Okoń Parkiety stawia sobie za cel tworzenie najlepszego parkietu na świecie, tworzone przez nich parkiety są indywidualnym, niepowtarzalnym i unikalnym dziełem.


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i PałacoweIndywidualny projekt


Pierwszym etapem stworzenia specjalnie dla nas indywidualnego projektu podłogi jest poznanie naszych potrzeb i marzeń. Profesjonalny projektant podłóg spotyka się z nami poznaje nasze preferencje i na podstawie planu wnętrza powstają koncepcje podłogi. Następnie wybieramy i tworzymy układ elementów parkietu. Podczas tej fazy projektowania każdy fragment znajduje swoje miejsce. Wspaniałe jest takie splatanie wzorów by nadać całej kompozycji cechy klasycznego piękna. Ostatnią fazą projektowania jest wybór materiałów i koloru – podkreślający całość dzieła.


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i PałacoweKunszt rękodzieła

Żadna maszyna nie dorówna kunsztowi mistrzów rękodzieła. Jako że każda deska podłogowa musi pasować w swoje miejsce we wzorze, praca ta wykonywana jest ręcznie. Wymaga ona doświadczenia, zręczności i zmysłu estetyki. Dlatego mogą zajmować się tym jedynie mistrzowie. W efekcie osiąga się doskonały wygląd wnętrz naszych domów. Wykonywanie doskonałych parkietów to wieloletnia tradycja i pasja firmy Okoń Parkiety.


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Niekończące się możliwości wykonania dowolnego wzoru z dowolnego gatunku drewna i w dowolnej klasie. Setki wzorów, kolorów, faktur i kształtów w wymarzonych zestawieniach . Klasycznie piękne czy designersko twórcze. Słoje wybranego drewna mogą być zarówno proste jak rzymskie drogi jak i kręte niczym meandrująca rzeka. Paleta kolorów jest praktycznie nieograniczona. Zawsze jednak firma Okoń Parkiety dba by całość stanowiła spójną kompozycję.


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe


Design bez granic

Współczesny design nie omija również podłóg, których sztuka spotyka się z filozofią twórczości i wyjątkowym wykonaniem. Design nie ma granic, różnorodne style parkietu wchodzą na salony, na ściany i śmiało prezentują się na meblach. Podłogę można wykonać zarówno z dużych desek jak i malutkich elementów. Tak, design ekologiczny nie pozwala na zmarnowanie się ani jednego kawałeczka cennego materiału. Podłogi recyklinowe podbiją świat, zdobywają nagrody i są inspiracją dla wielu twórców. Co można zrobić z parkietu, podłogę oczywiście, ale design idzie dalej, z powodzeniem można zrobić ścianę, również meble. Firma Okoń Parkiety otrzymała już nagrody w tej kategorii -design innowacja i ekologia w parkieciarstwie.

Okoń Parkiety

Producent Okoń Parkiety Tradycyjne i PałacoweTo już nie tylko wyjątkowy parkiet, kunszt rękodzieła i naturalne materiały to wyznaczanie trendów.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Podłogi
2016-11-25 16:04:14
Tagi do artykułu: Wnętrza | podłogi | parkiet
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Podłoga do zadań specjalnych

sklep
W biurach, restauracjach czy ekskluzywnych butikach wystrój wnętrza stanowi nieodzowny element wizerunku firmy, a podłoga to jego niezaprzeczalna podstawa. Oprócz walorów estetycznych posadzka musi być również wyjątkowo odporna na zniszczenia i ścieranie.

Wnętrze z nutą orientu

Aranżacja z drzwiami MALAWI
Japońska estetyka na tle innych orientalnych stylów wyróżnia się prostotą i powściągliwością. Jej oryginalny charakter sprawdzi się świetnie w nowocześnie urządzonym wnętrzu.

Ceramiczne „drewno” w Twoim domu

Płytek ceramiczne z kolekcji Drevo
Szybkie tempo życia,stres i brak wolnego czasu sprawiają, że tęsknimy za bliskością natury. Przyroda coraz częściej inspiruje projektantów wnętrz. Eksperci marki Ceramstic radzą, jak zaaranżować mieszkanie, by przypominało naturę i pozwoliło zrelaksować się po całym dniu.

Parkiet, wykładzina, deska barlinecka czy płytki ceramiczne?

płytki ceramiczne
Urządzając dom czy mieszkanie, stajemy przed niełatwym wyborem pomiędzy różnorodnymi rodzajami i gatunkami podłóg. Warto zastanowić się nad podstawowymi różnicami między wykładzinami, parkietami, podłogami ceramicznymi i deską barlinecką. Każda podłoga ma bowiem swoje mocne i słabe strony, dlatego też wybór zależy przede wszystkim od potrzeb nabywcy, charakteru wnętrza i warunków użytkowania posadzki.