X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jak zaaranżować poddasze w domu parterowym?

Projekt domu parterowego ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim wiąże się z niższymi kosztami budowy budynku, jest bezpieczniejszy dla dzieci, pasuje do nowoczesnej zabudowy, która powstaje na nowych osiedlach. Niestety parterówki przeważnie nie są przygotowane, by pomieścić wieloosobową rodzinę – po pewnym czasie mieszkańcom może brakować przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. I tutaj rozwiązaniem staje się poddasze. Jak je zaaranżować, by wykorzystać jego potencjał?Klimatyczne pokoje ze skosami

Powierzchnia użytkowa poddasza jest zdecydowanie mniejsza, ponieważ lwią część piętra zajmują skosy. Można je wykorzystać, przygotowując sypialnię, pokoje dla dzieci czy gabinet. Co tam postawić? Np. łóżko, sofę, fotele. Czasami zmieści się także biurko lub komoda. Jeśli brakuje ci miejsca do przechowywania rzeczy, zabuduj skosy szafą na wymiar. W ten sposób zyskasz schowek i pomieścisz wszystkie swoje skarby. Pomyśl także o oknach dachowych, które idealnie komponują się ze skosami.
Poddasze archipelag 2


Taras zamiast poddasza!

W niektórych projektach domów część poddasza zastąpiona jest dużym tarasem, z którego rozpościera się widok na całą posesję. Spadzisty dach jest nieco przerabiany i wykorzystywany do przygotowania zadaszenia. Dzięki temu nawet podczas deszczu można miło spędzać czas na tarasie. Taki projekt domu proponuje
Pracownia Projektowa Archipelag
. Pozostają część poddasza można wykorzystać jako pokoje gościnne lub pomieszczenia gospodarcze. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców.


Poddasze archipelag 1


Strefa relaksu i komfortu

Aranżując dom, powinieneś wydzielić w nim pewne strefy. Po pierwsze zadbaj o przestrzeń do przygotowywania posiłków – funkcjonalną kuchnię i jadalnię. Po drugie zorganizuj pomieszczenie do pracy. I po trzecie – wydziel pokój lub pokoje, w których będziesz odpoczywał. I w tym celu najlepiej sprawdzi się poddasze. Pomyśl, jak wygospodarować tam dużo miejsca na przestrzenną sypialnię, pomieszczenie do majsterkowania. Nie martw się skosami – z pewnością znajdziesz kilka sposobów, by kreatywnie je wykorzystać.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2016-12-07 12:59:20
Tagi do artykułu: poddasze | dach | pomieszczenia gospodarcze
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Dom parterowy mały 2

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Niektórzy z nas z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie, często decydując się na zakup mieszkania. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast nabycia mieszkania w bloku?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy, jak i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i utrzymaniu (np. wiążą się z niższymi kosztami ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała ilość przestrzeni, którą może wykorzystać wieloosobowa rodzina. Jednak istnieją ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny będzie miał swój własny kąt.
Mały dom z garażem2

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Projekty domów z poddaszem użytkowym

domDomy parterowe mają swoje plusy oraz minusy. Wybierając jednopoziomowy budynek, oszczędzamy na kosztach ogrzewania, nie ponosimy wydatków związanych z instalacją schodów, barierek i dodatkowych wsporników. Jednak jeśli zależy nam na dużej powierzchni, będziemy musieli przejrzeć rozłożyste projekty domów oraz znaleźć dość dużą działkę budowlaną. I tutaj sprawdzają się budynki z poddaszem użytkownym, które można dowolnie zagospodarować.

Adaptacja poddasza

poddasze
Adaptacja strychu bądź poddasza to doskonały pomysł na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Innym sposobem zagospodarowania jest samodzielnie funkcjonujący lokal mieszkalny. Wszystko zależy od idei i przydatności przestrzeni pod dachem.

Ozdoby na dach i doświetlenie poddasza

dach
Powszechny trend wśród pokryć dachowych wskazuje na coraz częstsze użycie tradycyjnej dachówki. Odważni mieszkańcy domów pokrytych dachówką mogą nieco urozmaicić krajobraz instalując ozdoby na dach...

Poddasze bez wilgoci i pleśni

poddasze
Parterowe domy z poddaszem wyrastają spod ziemi jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na dobre zapomnieliśmy już o starych PRL-owskich „klockach” z płaskim dachem lub domach ze strychem, służącym co najwyżej jako suszarnia i magazyn na niepotrzebne meble i urządzenia AGD.