X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na efektywną ochronę termalną oraz przeciwwodną budynków i są atrakcyjną alternatywę dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych. Wybór technologii jest zależny od potrzeb inwestora, przeznaczenia izolacji oraz planowanych do osiągnięcia efektów.Izolacje z pianki poliuretanowej

Pianki poliuretanowe to materiały, które znajdują zastosowanie na wielu etapach budowy domu. Z powodzeniem mogą chronić fundamenty przed temperaturą i wodą. W tym przypadku stosowane są piany o zamkniętej strukturze komórek i niskiej nasiąkliwości. Wybór izolacji piankowej na fundamenty zapewnia szczelność izolacji dzięki dobrej przyczepności materiału do podłoża. Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna w przypadku remontu budynków – to dzięki przyczepności piany do podłoża możliwe jest wykonanie skutecznej izolacji nawet na nierównych i porowatych powierzchniach.Izolacje Piankowe 1


Najczęstszym zastosowaniem piany poliuretanowej jest ocieplenie poddasza domu. Atestowane piany otwarto-komórkowe umożliwiają, nie tylko zyskanie lepszych parametrów cieplnych izolacji, ale też pozwalają na uniknięcie mostków termicznych i zyskanie szczelnej izolacji. Piana aplikowana jest warstwowo do uzyskania pożądanej grubości izolacji. Inwestorzy mogą dokonać wyboru pomiędzy materiałami o różnych cechach. Piany można zróżnicować, przede wszystkim, pod względem współczynników przenikania ciepła oraz klasyfikacji w reakcji materiału na ogień.

Piany poliuretanowe zamknięto-komórkowe o dużej gęstości mogą być stosowane do izolacji dachów płaskich. Zapewniają one, zarazem, ochronę cieplną i wodną. Tego rodzaju pokrycia dachowe z piany są coraz częściej stosowane w budynkach publicznych na dachach wielkopowierzchniowych. Piana poliuretanowa wymaga ochrony przed promieniowaniem UV, dlatego powinna zostać zabezpieczona farbą albo powłoką polimocznikową.


Izolacje Piankowe 2


Wykorzystanie polimoczników w domach

Izolacje wykonane metodą aplikacji polimoczników zapewniają ochronę przeciwwodną. Mogą być stosowane w celu ochrony fundamentów i płyty fundamentowej – także na pianę poliuretanową. W przypadku wykonania pokrycia dachowego z piany, polimoczniki bardzo skutecznie zabezpieczą ją przed słońcem i uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi, na przykład, z konieczności odśnieżania dachów, ruchu na dachu czy dziobania ptaków.

Polimoczniki, ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną, znajdują także zastosowanie jako podłogi w pomieszczeniach o charakterze użytkowym, np. garażach czy piwnicach.

Izolacje Piankowe 3


Trwałe i szczelne powłoki aplikowane natryskowe w miejscu inwestycji zapewniają lepsze właściwości izolacyjne i zmniejszają koszt użytkowania budynków. Proponowane rozwiązania i materiały zostały już zweryfikowane poprzez wieloletnie zastosowanie w przemyśle i teraz zyskują uznanie wśród inwestorów prywatnych.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2016-12-05 16:26:18
Tagi do artykułu: izolacja | pokrycia dachowe | właściwości izolacyjne
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ciche poddasze – izolacja akustyczna dachu

poddasze
Komfort mieszkania na poddaszu zależy przede wszystkim od dwóch elementów. Pierwszym z nich jest właściwa izolacja cieplna, drugim – wyciszenie hałasów docierających z zewnętrz.

Montaż wełny mineralnej

wełna mineralna
W Warszawie przy ulicy Muszkieterów 28, powstaje budynek biurowo - magazynowy ocieplony naturalną wełną mineralną w ECOSE® Technology. To pierwszy w Polsce obiekt, w którym zastosowano innowacyjny produkt z oferty firmy Knauf Insulation...

Ile energii zużywa polski dom?

dom jednorodzinny
Przeciętny polski dom jednorodzinny zużywa od 120 do 160 kWh/m2 energii w skali roku. To prawe dwukrotnie więcej niż w krajach Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Najwyższy czas to zmienić...

Izolacja kanałów wentylacyjnych

izolacja instalacji
Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych znajdujących się w budynku z pozoru nie wydaje się kwestią zbyt istotną. Nic bardziej mylnego. Odpowiednie zabezpieczenie ich powierzchni nie tylko pozwala zabezpieczyć instalację przed kondensacją pary wodnej i stratami energii, ale również tłumi hałas, który jest bardzo łatwo przenoszony przez kanały pozbawione odpowiedniej izolacji. Wraz ze wzrostem poziomu życia, rosną nasze wymagania wobec nowo powstających budynków...