X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
reklama:
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Programy do projektowania ogrodów

Marzeniem każdego właściciela świeżo wybudowanego domu, jest piękny ogród. Niestety zaprojektowanie takiego kawałka zieleni nie zawsze jest prostą sprawą, szczególnie dla osób nie mających doświadczenia w tym zakresie. Jednak nie bójmy się, jest dla nas nadzieja. Pomimo tego, że jako nowicjusze, nie wiemy, które kwiaty do siebie pasują, jak duże urosną i kiedy kwitną, nie jesteśmy skazani na klęskę. Dostępne są programy, które pomogą nam postawić pierwszy krok w stronę wymarzonego ogrodu.


Virtual Garden
programJest to bezpłatny program do projektowania ogrodów. Niestety program występuje tylko w angielskiej wersji językowe. W tym wypadku pomocny może okazać się przygotowany do niego przewodnik, który w bardzo jasny i czytelny sposób oprowadza nas po interfejsie. Program umożliwia nam wprowadzenie kształtu naszego ogrodu, nanoszenia drzew, krzewów i kwiatów. Możemy także wyposażyć go również w meble ogrodowe czy oczko wodne. Następnie efekt naszej pracy pokaże trójwymiarowa wizualizacja. Niestety dużym minusem programu jest brak opcji wydruku zaprojektowanego ogrodu.


Garden Composer
Okno programu Garden ComposerWielu uważa go za najlepszy program do profesjonalnego projektowania ogrodów. Jest to niestety program płatny, ale jego cena nie jest zbyt wygórowana w stosunku do jego możliwości. Umożliwia nam wykonanie nie tylko aranżacji ogrodów, ale także miejskich terenów zielonych. Dużym atutem programu jest bogata baza roślin oraz gotowe elementy krajobrazu. Z dużą realnością oddaje ogród i jego otoczenie. Ciekawostką jest możliwość wykorzystywania zdjęć cyfrowych, a także wpływanie na kształt roślin umieszczanych w naszym wirtualnym ogrodzie, dzięki zaawansowanym funkcjom graficznym.

projekt ogroduWymarzony Ogród
Kolejny ciekawy, ale i płatny program do projektowania ogrodu. Daje nam dużą dowolność w kształtowaniu terenu działki, ustawianiu płotu czy planowaniu miejsca na piękne bylinowe rabaty. Ciekawym elementem jest animator wzrostu roślin – możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz ogród o każdej porze roku. Program umożliwia przedstawienie projektu w formie wizualizacji 3D. Na koniec wszystko może zostać wydrukowane, wraz z zestawieniem użytych roślin. Program "Wymarzony Ogród" zawiera bogate informacje o 7000 roślinach, które z pewnością ułatwią nam odpowiedni dobór roślin.

Garden Puzzle
Projekt z Garden PuzzleJest to aplikacja pozwalająca nam na projektowanie ogrodów w sieci. Możemy z niej korzystać w wersji bezpłatnej, jednak program jest wtedy dość mocno okrojony. Wersja pełna i niestety płatna programu umożliwia nam w bardzo prosty i przyjazny sposób zagospodarować powierzchnie ogrodu. Poruszanie się po programie jest bardzo proste i intuicyjne, a baza roślin przez nas używana została stworzona z gatunków najlepiej sprawdzających się w naszym klimacie. Gotowy projekt możemy wydrukować wraz z listą użytych roślin. Dzięki temu, że program działa w sieci, nasze projekty mogą być oceniane przez innych użytkowników, co pozwala zaczerpnąć informacji od bardziej doświadczonych użytkowników.

SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród
Jest to program produkcji polskiej, który umożliwia nam kompleksowe zaprojektowanie domu oraz ogrodu. Bogata baza elementów wyposażenia wnętrz, roślin, małej architektur ogrodowej z pewnością ułatwi nam projektowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość poszerzania biblioteki o własne, samodzielnie zaprojektowane obiekty. Niestety ten program jest jednym z droższych programów dostępnych na rynku.

Ogrodnictwo, nawet to wirtualne może być ciekawym i pasjonującym zajęciem. To jak nasze przydomowe ogrody będą wyglądać nie zależy tylko od wybranego programu, ale przede wszystkim od naszej fantazji i pomysłowości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
2009-03-16 14:00:00
Tagi do artykułu: ogrody | programy | Oczko wodne | projektowanie ogrodu
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
klimatyzator przenośny

Jeden klimatyzator – wiele zalet - Blaupunkt MOBY BLUE 1312

Od klimatyzatora coraz więcej się wymaga. Już nie tylko ma chłodzić, ale również dobrze wyglądać, niewiele kosztować i najlepiej, gdy jednocześnie może być również urządzeniem grzewczym.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
nawierzchnia

Jak wykorzystać naturalne nierówności terenu w ogrodzie?

Liczne wzniesienia, skarpy i pagórki na terenie posesji spędzają sen z powiek wielu właścicielom działek. Okazuje się jednak, że wszelkie nierówności terenu mogą okazać się prawdziwym atutem ogrodu.
Rośliny w ozdobnych donicach

Zieleń w pojemnikach

Rośliny w donicach stanowią doskonały pomysł na udekorowanie naszych okien, tarasów czy balkonów. Dobierając odpowiednie osłony na kwiaty, można ciekawie ozdobić zarówno wnętrze naszego mieszkania jak i ogrodowy kącik wypoczynkowy. Dodatkowo rośliny w pojemnikach bardzo łatwo przestawiać, co umożliwia nam łatwą zmianę kompozycji, eksponując je wtedy, gdy najładniej kwitną.
oczko wodne

Jak zbudować oczko wodne?

Oczka wodne to ciekawy i popularny element aranżacji ogrodu. Ponadto doskonale wpływa na samopoczucie, szczególnie w cieplejsze dni. Jego budowa nie jest trudna. O czym należy wiedzieć planując założenie oczka wodnego?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Woda w modnym ogrodzie

Wystawa Chelsea Flower
Woda w nowoczesnym, modnym ogrodzie jest obowiązkowa. Jednak dzisiaj mamy do wyboru znacznie więcej, niż tylko tradycyjne oczka wodne i fontanny – mówi Agnieszka Duc, współwłaścicielka Ogrodowni i Pracowni Sztuki Ogrodowej, o najnowszych trendach w projektowaniu wody w otoczeniu domu.

Prywatny ogród wodny

ogród
Wiosna jest idealnym okresem na przeprowadzenie zmian w ogrodzie. Wielu ogrodników marzy o posiadaniu własnego ogrodu wodnego, ale zniechęcają ich obawy przed długotrwałą i pracochłonną realizacją projektu. Wystarczy jednak skorzystać z kilku wskazówek i użyć odpowiedniego sprzętu aby szybko i bez zbędnego wysiłku założyć przydomowe oczko wodne.

Ogród japoński

Ogród japoński
Ogrody japońskie należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i perfekcyjnie urządzonych ogrodów. Wywodzą się z dalekowschodnich tradycji. Tworzenie ogrodów na Wschodzie uważane było za odrębną dziedzinę sztuki. Początkowo ogrody japońskie powstawały na wzór ogrodów chińskich. Z czasem narodził się odrębny styl architektury ogrodowej, w oparciu o japońską estetykę i kulturę. W Kraju Kwitnącej Wiśni opanowano tę sztukę do perfekcji.

Wirtualny Ogród PRO

projektowanie ogrodu
Wirtualny Ogród PRO to profesjonalny program do projektowania ogrodów i zieleni miejskiej zapewniający kompletne wykonanie projektu: od rzutu z góry, przez wizualizację 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin oraz przekroje. Wszystko to tworzone jest przez program jednocześnie oszczędzając czas projektanta i ułatwiając mu pracę.