X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Programy do projektowania ogrodów

Marzeniem każdego właściciela świeżo wybudowanego domu, jest piękny ogród. Niestety zaprojektowanie takiego kawałka zieleni nie zawsze jest prostą sprawą, szczególnie dla osób nie mających doświadczenia w tym zakresie. Jednak nie bójmy się, jest dla nas nadzieja. Pomimo tego, że jako nowicjusze, nie wiemy, które kwiaty do siebie pasują, jak duże urosną i kiedy kwitną, nie jesteśmy skazani na klęskę. Dostępne są programy, które pomogą nam postawić pierwszy krok w stronę wymarzonego ogrodu.


Virtual Garden
programJest to bezpłatny program do projektowania ogrodów. Niestety program występuje tylko w angielskiej wersji językowe. W tym wypadku pomocny może okazać się przygotowany do niego przewodnik, który w bardzo jasny i czytelny sposób oprowadza nas po interfejsie. Program umożliwia nam wprowadzenie kształtu naszego ogrodu, nanoszenia drzew, krzewów i kwiatów. Możemy także wyposażyć go również w meble ogrodowe czy oczko wodne. Następnie efekt naszej pracy pokaże trójwymiarowa wizualizacja. Niestety dużym minusem programu jest brak opcji wydruku zaprojektowanego ogrodu.


Garden Composer
Okno programu Garden ComposerWielu uważa go za najlepszy program do profesjonalnego projektowania ogrodów. Jest to niestety program płatny, ale jego cena nie jest zbyt wygórowana w stosunku do jego możliwości. Umożliwia nam wykonanie nie tylko aranżacji ogrodów, ale także miejskich terenów zielonych. Dużym atutem programu jest bogata baza roślin oraz gotowe elementy krajobrazu. Z dużą realnością oddaje ogród i jego otoczenie. Ciekawostką jest możliwość wykorzystywania zdjęć cyfrowych, a także wpływanie na kształt roślin umieszczanych w naszym wirtualnym ogrodzie, dzięki zaawansowanym funkcjom graficznym.

projekt ogroduWymarzony Ogród
Kolejny ciekawy, ale i płatny program do projektowania ogrodu. Daje nam dużą dowolność w kształtowaniu terenu działki, ustawianiu płotu czy planowaniu miejsca na piękne bylinowe rabaty. Ciekawym elementem jest animator wzrostu roślin – możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz ogród o każdej porze roku. Program umożliwia przedstawienie projektu w formie wizualizacji 3D. Na koniec wszystko może zostać wydrukowane, wraz z zestawieniem użytych roślin. Program "Wymarzony Ogród" zawiera bogate informacje o 7000 roślinach, które z pewnością ułatwią nam odpowiedni dobór roślin.

Garden Puzzle
Projekt z Garden PuzzleJest to aplikacja pozwalająca nam na projektowanie ogrodów w sieci. Możemy z niej korzystać w wersji bezpłatnej, jednak program jest wtedy dość mocno okrojony. Wersja pełna i niestety płatna programu umożliwia nam w bardzo prosty i przyjazny sposób zagospodarować powierzchnie ogrodu. Poruszanie się po programie jest bardzo proste i intuicyjne, a baza roślin przez nas używana została stworzona z gatunków najlepiej sprawdzających się w naszym klimacie. Gotowy projekt możemy wydrukować wraz z listą użytych roślin. Dzięki temu, że program działa w sieci, nasze projekty mogą być oceniane przez innych użytkowników, co pozwala zaczerpnąć informacji od bardziej doświadczonych użytkowników.

SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród
Jest to program produkcji polskiej, który umożliwia nam kompleksowe zaprojektowanie domu oraz ogrodu. Bogata baza elementów wyposażenia wnętrz, roślin, małej architektur ogrodowej z pewnością ułatwi nam projektowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość poszerzania biblioteki o własne, samodzielnie zaprojektowane obiekty. Niestety ten program jest jednym z droższych programów dostępnych na rynku.

Ogrodnictwo, nawet to wirtualne może być ciekawym i pasjonującym zajęciem. To jak nasze przydomowe ogrody będą wyglądać nie zależy tylko od wybranego programu, ale przede wszystkim od naszej fantazji i pomysłowości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
2009-03-16 14:00:00
Tagi do artykułu: ogrody | programy | Oczko wodne | projektowanie ogrodu
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Pergola

Pergola – jej rodzaje i funkcje

Planując własny dom warto rozważyć postawienie przy nim pergoli. Ażurowe zadaszenie może służyć np. jako osłona od słońca nad wejściem lub częścią tarasu albo trejaż pod rośliny pnące.
meble ogrodowe

Drewniane meble ogrodowe – klasyka rodem ze Skandynawii

Jeśli ktoś poszukuje klasycznych, bardzo gustownych, niezwykle trwałych, a przepojonych skandynawską nostalgią mebli ogrodowych, z zainteresowaniem zatrzyma się przy propozycji duńskiej marki Skagerak Denmark – linii luksusowych mebli ogrodowych Drachmann.
meble ogrodowe

Natchnione impresjonizmem skandynawskie meble ogrodowe

Twórczość Ancher’a i znany w Skandynawii kunszt stolarzy ze Skagen sprawiły, że współczesny designer, Soren Slebø, nazwał linię swoich mebli ogrodowych „Ancher” dla upamiętnienia skandynawskiego impresjonisty.
zegar słoneczny

Porcelanowy czas ogrodu

Niezależnie od tego, jak współczesny człowiek daleko rozwinie swoje umiejętności techniczne i technologiczne, niezależnie od tego, jak bardzo rozwinie się sama cywilizacja, ludzkość zawsze będzie podporządkowana prawom natury. Ten nierozłączny związek, namiętny i burzliwy romans budzi od zawsze chęć ubrania w słowa i kształty człowieczego oddania naturze.

Jedną ze słynniejszych światowych firm, której designerzy traktują przyrodę jako źródło nieustających inspiracji, jest luksusowa, duńska marka MENU...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Woda w modnym ogrodzie

Wystawa Chelsea Flower
Woda w nowoczesnym, modnym ogrodzie jest obowiązkowa. Jednak dzisiaj mamy do wyboru znacznie więcej, niż tylko tradycyjne oczka wodne i fontanny – mówi Agnieszka Duc, współwłaścicielka Ogrodowni i Pracowni Sztuki Ogrodowej, o najnowszych trendach w projektowaniu wody w otoczeniu domu.

Prywatny ogród wodny

ogród
Wiosna jest idealnym okresem na przeprowadzenie zmian w ogrodzie. Wielu ogrodników marzy o posiadaniu własnego ogrodu wodnego, ale zniechęcają ich obawy przed długotrwałą i pracochłonną realizacją projektu. Wystarczy jednak skorzystać z kilku wskazówek i użyć odpowiedniego sprzętu aby szybko i bez zbędnego wysiłku założyć przydomowe oczko wodne.

Ogród japoński

Ogród japoński
Ogrody japońskie należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i perfekcyjnie urządzonych ogrodów. Wywodzą się z dalekowschodnich tradycji. Tworzenie ogrodów na Wschodzie uważane było za odrębną dziedzinę sztuki. Początkowo ogrody japońskie powstawały na wzór ogrodów chińskich. Z czasem narodził się odrębny styl architektury ogrodowej, w oparciu o japońską estetykę i kulturę. W Kraju Kwitnącej Wiśni opanowano tę sztukę do perfekcji.

Wirtualny Ogród PRO

projektowanie ogrodu
Wirtualny Ogród PRO to profesjonalny program do projektowania ogrodów i zieleni miejskiej zapewniający kompletne wykonanie projektu: od rzutu z góry, przez wizualizację 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin oraz przekroje. Wszystko to tworzone jest przez program jednocześnie oszczędzając czas projektanta i ułatwiając mu pracę.