System budowy domów z betonu komórkowego

beton komórkowy

fot. beton komórkowy

Beton komórkowy jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. Charakteryzujące go wysoka izolacyjność cieplna, łatwość murowania oraz obróbki sprawiają, że zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy coraz chętniej sięgają po lekkie, białe bloczki.

Do grona dużych producentów materiałów z betonu komórkowego dołączyła znana dotąd z produkcji kostki brukowej i materiałów fasadowych firma Bruk-Bet® z Niecieczy k. Tarnowa. Jej najnowsze osiągnięcie to system budowy domów z betonu komórkowego Termalica. Wytwarzane w nowo otwartym zakładzie w Tarnowie prefabrykaty nie zawierają żadnych odpadów produkcyjnych i spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego.

Kompletny system budowy domów

dom wzorcowy

fot. dom wzorcowy

System składa się z bloczków z betonu komórkowego przeznaczonych do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Dopełnienie oferty stanowią specjalistyczne narzędzia i zaprawy murarskie. Wszystkie bloczki posiadają jednakową wysokość (249mm) oraz długość (599mm). Ich duże rozmiary umożliwiają oszczędzenie czasu przy budowie domu i obniżenie kosztów robocizny – na 1 m2 ściany potrzeba jedynie 6,7 sztuk bloczków. W zależności od przeznaczenia można je wybrać spośród 7 szerokości – od 12 do 40 cm. Dostępne są w czterech klasach gęstości – 300, 400, 600 i 650 kg/m3. Bloczki Termalica 300 i 400 mogą być stosowane do wznoszenia ścian jednowarstwowych, natomiast bloczki o wyższych gęstościach 600 i 650 z powodzeniem mogą być wykorzystywane do budowy ścian wielowarstwowych oraz ścian wewnętrznych nośnych i działowych.

Energooszczędny dom bez docieplenia
Osiągnięte przez producenta parametry cieplne produktów należą do najlepszych na rynku. Bloczki Termalica 300 o grubości 40cm i gęstości 300 kg/m3 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła λ o wartości 0,075 W/mK, a współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,188 W/m2K.
To jeden z najcieplejszych materiałów ściennych spośród produktów dostępnych na polskim rynku, który dodatkowo charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością – podkreśla Jarosław Kwaśniak – Product Manager z firmy Bruk-Bet®. Tak dobre parametry izolacyjności termicznej powodują, że ściany z betonu komórkowego Termalica 300 i 400 nie wymagają dodatkowego docieplenia – tłumaczy Kwaśniak. To oszczędność nie tylko na etapie budowy domu, ale także w trakcie jego eksploatacji – w przyszłości zapłacimy niższe rachunki za ogrzewanie naszego domu.

Bloczki i coś więcej
Dostępne w systemie Termalica płytki stosowane są do ocieplania i obudowy elementów żelbetowych (np. wieńców), wznoszenia ścianek działowych, obudowy wanien lub budowy półek. Występują w 5 szerokościach – od 5 do 10 cm, również w wersji ocieplonej wełną mineralną.

Zastosowanie w konstrukcji domu nadproży Termalica gwarantuje uzyskanie jednorodnej powierzchni ściany oraz wyeliminowanie niepożądanych mostków termicznych. Nadproża mogą mieć postać płaskich beleczek zbrojonych lub elementów szalunkowych typu U.
Budując dom trzeba też pomyśleć o solidnej podstawie – ciekawym uzupełnieniem systemu Termalica są betonowe pustaki szalunkowe do wznoszenia ścian piwnicznych i fundamentowych – dodaje Jarosław Kwaśniak. Nie wymagają one użycia zaprawy, a w porównaniu do tradycyjnych szalunków drewnianych pozwalają znacznie oszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na budowę tych elementów konstrukcyjnych.
Bloczki z betonu komórkowego firmy Bruk-Bet® zostały docenione podczas 19 edycji prestiżowych targów BUDMA w Poznaniu, gdzie otrzymały m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurencyjna cena i bardzo dobre parametry techniczne sprawiły, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy od uruchomienia sprzedaży po system Termalica sięgnęło ponad 200 klientów. Wyjątkowo przychylne opinie specjalistów z branży budowlanej pozwalają sądzić, że Termalica stanie się jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wznoszenia ścian.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)