X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

System budowy domów z betonu komórkowego

beton komórkowy
Beton komórkowy jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. Charakteryzujące go wysoka izolacyjność cieplna, łatwość murowania oraz obróbki sprawiają, że zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy coraz chętniej sięgają po lekkie, białe bloczki.


Do grona dużych producentów materiałów z betonu komórkowego dołączyła znana dotąd z produkcji kostki brukowej i materiałów fasadowych firma Bruk-Bet® z Niecieczy k. Tarnowa. Jej najnowsze osiągnięcie to system budowy domów z betonu komórkowego Termalica. Wytwarzane w nowo otwartym zakładzie w Tarnowie prefabrykaty nie zawierają żadnych odpadów produkcyjnych i spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego.

Kompletny system budowy domów
dom wzorcowySystem składa się z bloczków z betonu komórkowego przeznaczonych do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Dopełnienie oferty stanowią specjalistyczne narzędzia i zaprawy murarskie. Wszystkie bloczki posiadają jednakową wysokość (249mm) oraz długość (599mm). Ich duże rozmiary umożliwiają oszczędzenie czasu przy budowie domu i obniżenie kosztów robocizny - na 1 m2 ściany potrzeba jedynie 6,7 sztuk bloczków. W zależności od przeznaczenia można je wybrać spośród 7 szerokości - od 12 do 40 cm. Dostępne są w czterech klasach gęstości – 300, 400, 600 i 650 kg/m3. Bloczki Termalica 300 i 400 mogą być stosowane do wznoszenia ścian jednowarstwowych, natomiast bloczki o wyższych gęstościach 600 i 650 z powodzeniem mogą być wykorzystywane do budowy ścian wielowarstwowych oraz ścian wewnętrznych nośnych i działowych.Energooszczędny dom bez docieplenia
Osiągnięte przez producenta parametry cieplne produktów należą do najlepszych na rynku. Bloczki Termalica 300 o grubości 40cm i gęstości 300 kg/m3 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła λ o wartości 0,075 W/mK, a współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,188 W/m2K.
- To jeden z najcieplejszych materiałów ściennych spośród produktów dostępnych na polskim rynku, który dodatkowo charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością – podkreśla Jarosław Kwaśniak – Product Manager z firmy Bruk-Bet®. Tak dobre parametry izolacyjności termicznej powodują, że ściany z betonu komórkowego Termalica 300 i 400 nie wymagają dodatkowego docieplenia - tłumaczy Kwaśniak. To oszczędność nie tylko na etapie budowy domu, ale także w trakcie jego eksploatacji – w przyszłości zapłacimy niższe rachunki za ogrzewanie naszego domu.

Bloczki i coś więcej
Dostępne w systemie Termalica płytki stosowane są do ocieplania i obudowy elementów żelbetowych (np. wieńców), wznoszenia ścianek działowych, obudowy wanien lub budowy półek. Występują w 5 szerokościach – od 5 do 10 cm, również w wersji ocieplonej wełną mineralną.

Zastosowanie w konstrukcji domu nadproży Termalica gwarantuje uzyskanie jednorodnej powierzchni ściany oraz wyeliminowanie niepożądanych mostków termicznych. Nadproża mogą mieć postać płaskich beleczek zbrojonych lub elementów szalunkowych typu U.
- Budując dom trzeba też pomyśleć o solidnej podstawie - ciekawym uzupełnieniem systemu Termalica są betonowe pustaki szalunkowe do wznoszenia ścian piwnicznych i fundamentowych – dodaje Jarosław Kwaśniak. Nie wymagają one użycia zaprawy, a w porównaniu do tradycyjnych szalunków drewnianych pozwalają znacznie oszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na budowę tych elementów konstrukcyjnych.
Bloczki z betonu komórkowego firmy Bruk-Bet® zostały docenione podczas 19 edycji prestiżowych targów BUDMA w Poznaniu, gdzie otrzymały m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurencyjna cena i bardzo dobre parametry techniczne sprawiły, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy od uruchomienia sprzedaży po system Termalica sięgnęło ponad 200 klientów. Wyjątkowo przychylne opinie specjalistów z branży budowlanej pozwalają sądzić, że Termalica stanie się jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wznoszenia ścian.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
2010-06-10 09:01:49
Tagi do artykułu: bloczki | Bruk-bet | Termalica | prefabrykaty | ściany jednowarstwowe | budowa domu | beton komórkowy
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

System nadproży z betonu komórkowego

nadproże
Wyroby z betonu komórkowego to nie tylko ciepłe bloczki do wznoszenia murów. To również nadproża, które pozwalają na zabudowę otworów okiennych i drzwiowych. Nadproża Termalica dostępne są w postaci elementów typu U oraz belek nadprożowych.

Domy z betonu komórkowego

budowa domu
Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć decyzję, z jakiego materiału on powstanie. Wybór nie jest łatwy głównie ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Przed wyborem jednego, warto zapoznać się z właściwościami wszystkich dostępnych materiałów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się beton komórkowy.

Wybór technologii budowy domu

budowa domu
Wybór technologii budowy domu dotyczy przede wszystkim wykonania konstrukcji nośnej i ścian zewnętrznych. Wciąż najwięcej domów powstaje w technologii tradycyjnej, murowanej. Warto wiedzieć, że odmiany dzisiejszej cegły, bloczków i pustaków znacznie różnią się od materiałów z których budowali nasi dziadkowie, a alternatywne metody pozwalają na wybudowanie domu szybciej i taniej.

Nowy energooszczędny bloczek Termalica

budowa domu
Oferta firmy Bruk-Bet, producenta systemu budowlanego z betonu komórkowego Termalica, została poszerzona o bloczki w klasie gęstości 350 kg/m3 o grubości 48 cm. Nowe bloczki zapewniają najlepsze parametry termoizolacyjne ściany spośród wszystkich elementów murowych systemu.