X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Sztuka układania płytek ceramicznych

łazienka
Układanie płytek ceramicznych w łazience to czynność, którą przy odrobinie dobrych chęci można wykonać samodzielnie. Powinniśmy jednak stosować się do określonych reguł oraz zachować dokładność. Z pomocą przychodzą również producenci materiałów budowlanych oferujący kompleksowe rozwiązania.


Sztuka płytkowania
Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w całym domu, w którym trudno wyobrazić sobie ściany i podłogi bez ceramiki. Dostępne na rynku płytki, umożliwiają wykonanie wnętrza w dowolnym stylu, od klasycznego po nowoczesne.

Krok po kroku
Prace związane z układaniem płytek w łazience zaczynamy od przygotowania podłoża. Musi ono być równe, mocne, oczyszczone z brudu, kurzu i resztek starej farby. Odpadające fragmenty tynku należy skuć, a ubytki wypełnić. Chłonne powierzchnie trzeba zagruntować. Służą do tego specjalne, gotowe preparaty, które można nanosić pędzlem lub wałkiem.


Układanie ceramiki powinniśmy zacząć od ścian, a dopiero później zająć się podłogą. Eliminujemy w ten sposób ewentualną możliwość uszkodzenia wcześniej położonych płytek na posadzce, np. przy upadku jakiegoś ciężkiego przedmiotu. Przyklejanie rozpoczynamy od dołu do góry. Przed rozpoczęciem klejenia warto zamontować listwę startową i od niej rozpoczynać przyklejanie płytek.

Kompleksowe rozwiązania
Ważne jest, aby do przygotowania podłoża, klejenia i fugowania stosować wysokiej jakości materiały, najlepiej jednego producenta - Gwarancją niezawodności produktów do układania płytek są kompleksowe rozwiązania –mówi Marek Kraska z firmy Baumit – Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych materiałów unikniemy sytuacji, w której po krótkim czasie płytki w naszej łazience zaczną odpadać, pękać lub wyglądać nieestetycznie.

Co nowego na rynku?
Baumacol, to nowa linia profesjonalnych produktów do układania ceramiki. System umożliwia klejenie dowolnego rodzaju płytek: gresowych, szklanych, klinkierowych i kamiennych w każdym rodzaju pomieszczeń. W jego skład wchodzą również produkty do przygotowania podłoża, izolowania oraz fugowania.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2009-11-23 10:38:16
Tagi do artykułu: płytki ceramiczne | podłogi | płytki | układanie płytek | preparaty | Układanie ceramiki | przyklejanie płytek | Baumit | fugowanie
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Układanie płytek krok po kroku!

układanie płytek
Kuchnia i łazienka, to pomieszczenia tzw. „mokre”, wymagające zastosowania w miejscach bezpośredniego styku z wodą odpornych okładzin ściennych i podłogowych. Najczęściej rolę tą pełnią płytki ceramiczne lub kamienne. Odrębnie należy traktować balkony i tarasy, które poza wilgocią z odpadów atmosferycznych, wystawione są na działania zmiennych temperatur.

Z fugą, czy na styk?

łazienka
Zainteresowanie bezfugowym klejeniem płytek ceramicznych jest coraz większe. Technologia ta ma zapewnić uzyskanie dużej, maksymalnie równej i jednorodnej płaszczyzny. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej technologii, bo zastosowanie jej może okazać się ryzykowne.

Płytki: plan dla ścian

płytki ceramiczne
Odpowiednie zaplanowanie pracy to klucz do sukcesu. Ta sprawdzona reguła rządzi także pracami budowlanymi i remontowymi, w tym układaniem płytek ceramicznych. Cóż więc trzeba zrobić, by osiągnąć pożądany efekt?

Moda na płytki w rozmiarze maksi

Calacata Ceramstic
Piękno i styl stoją ponad ograniczeniami, a ludzie kochają to, co ‘mega’ i ‘wow’. Jak z tych prawd korzysta współczesny świat aranżacji wnętrz? Przede wszystkim odważnie i bezkompromisowo - bo nic nie pobudza wyobraźni w takim stopniu, jak rozmach. Ten z kolei można osiągnąć używając wielkoformatowych płytek z obfitującej w rozmaite rozwiązania oferty marki CERAMSTIC.