X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?


velux naprawaDbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.


Mając zdolności manualne i trochę wiedzy technicznej, możemy pokusić się nawet o samodzielną wymianę pakietów szybowych czy okuć w naszym oknie połaciowym. Producenci dysponują instrukcjami do takiej wymiany, a dodatkowo w Internecie znajdziemy filmy instruktażowe, pokazujące wykonywanie tych napraw krok po kroku. Dla osób posiadających podstawowe narzędzia, jak śrubokręt czy wkrętarka, oraz chęci do działania, dostępne filmy będą dużym ułatwieniem.

Jak wymienić szyby? Zobacz:
Jak wymienić zawiasy w oknie? Zobacz:


Oczywiście zawsze można skorzystać z usług specjalistów – najlepiej z serwisu partnerskiego Producenta, na przykład VELUX. By dobrze wybrać właściwego serwisanta, można skontaktować się z działem obsługi klienta indywidualnego i uzyskać wsparcie.
Renomowane firmy produkujące okna dachowe, oferują również zestawy naprawcze, które majsterkowiczom ułatwią samodzielne usuwanie uszkodzeń okien.
- Jeśli powstały rysy na powłoce poliuretanowej ramy lub skrzydła, to można je usunąć zestawem naprawczym ZOZ 102, w którego skład wchodzą szpachla poliuretanowa, lakier oraz papier ścierny.
- Naprawę całej powłoki poliuretanowej lub jej dużej części, również można wykonać samodzielnie, korzystając z zestawu VELUX ZZZ 129.
- Okna drewniane z rysami na profilach lub przetarciami lakieru naprawia się za pomocą zestawu ZZZ 176 przeznaczonego do konserwacji okien drewnianych, takich modeli jak: GZL, GGL, GHL, GPL. W skład zestawu wchodzi kilka rodzajów papieru ściernego, lakier oraz odpowiedni pędzel.Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowa Domu
2018-01-08 11:54:51
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów