X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.Wygodna przestrzeń do życia


Architekci z Pracowni Projektowej Archipelag podeszli do koncepcji bardzo praktycznie, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię użytkową. Przestrzeń domu parterowego z poddaszem podzielili na dwie strefy: dzienną i nocną. Pierwsza znajduje się na parterze, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji m.in. kuchnię z jadalnią, salon, łazienkę oraz gabinet. Wyższe piętro ma natomiast służyć głównie do odpoczynku, o czym świadczą aż trzy sypialnie.


Projekt Oli1


Projekt Oli2


Naturalne światło ma znaczenie


Na charakter domu bez wątpienia wpływają odpowiednio dobrane okna. Duże szyby zapewnią dostateczne doświetlenie pomieszczeń. W projekcie Oli II uwzględniono propozycje od firmy Fakro, ze stolarką drewnianą, aluminiową lub PVC. Przeszklenia warto dodatkowo osłonić roletami, co pozwoli lepiej zadbać o prywatność domowej strefy. Świetnie sprawdzi się system zewnętrzny, który zredukuje poziom utraty ciepła, a dodatkowo zabezpieczy budynek m.in. przed włamaniem.
Projekt Oli3


Energooszczędność przede wszystkim


Projekt został opracowany z myślą o kilkuosobowej rodzinie, która doceni funkcjonalny rozkład pomieszczeń i dbałość o energooszczędne rozwiązania. Bryła o wysokich parametrach cieplnych zakłada możliwość zastosowania nowoczesnych instalacji. Domownicy mogą dopasować elementy według własnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować np. pompy ciepła czy system fotowoltaiczny lub podpiwniczyć budynek.


Projekt Oli4

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowa Domu
2017-10-19 14:00:39
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
geodeta

Współpraca z geodetą – realizacja projektu domu

Kim jest geodeta i dlaczego współpraca z nim jest niezbędną częścią przygotowań do budowy domu? Sprawdź!
 
    Najlepsze projekty domów