ArticlesControllerCommonCategoriesCapchaMenuHeadersArticlesArticles_addsTagsArticles_for_categoriesSettingsGalleriesProjektoskopDataBaseModelAdvert Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami - Projektoskop.pl
X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami

Osobom lubiącym doświetlone wnętrza spodoba się projekt domu Tanita II G2. Szerokie przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej i nieskrępowanej przestrzeni, a ponadto doskonale rozświetlają poszczególne pomieszczenia w parterowym domu. Warty uwagi jest także zadaszony taras, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Poznajmy bliżej rozwiązania zaproponowane przez Pracownię Projektową Archipelag.Zwarty i funkcjonalny rozkład pomieszczeń


Zaletą projektu Tanita II G2 jest dwustanowiskowy garaż wkomponowany w bryłę budynku. Z pomieszczenia można przejść do kotłowni, a stamtąd wejść do przedpokoju. Ponad 30 metrowy salon stanowić będzie centrum życia mieszkańców. W projekcie kuchnia jest otwarta na pokój dzienny, ale w miarę potrzeb może zostać zamknięta i stać się osobnym pokojem. Na parterze znajdują się także trzy sypialnie, niewielka toaleta i łazienka, w której zmieści się wanna.

Projekt Tanita1
Projekt budynku uwzględnia również poddasze użytkowe o powierzchni ok. 73 metrów kwadratowych, które można zaadaptować na cele mieszkalne. Miejsce na schody na piętro znajduje się w przestronnym korytarzu obok wejścia do trzech sypialni.


Projekt Tanita2


Wykończenie budynku w projekcie Tanita II G2


Archipelag w swoim projekcie proponuje, aby elewacja została wykonana z tynku cienkowarstwowego mineralnego w kolorze białym firmy Termo Organika oraz z okładziny drewnianej. W przypadku zaadoptowania poddasza na cele mieszkaniowe najlepiej skorzystać z okien dachowych firmy VELUX dopełniających wygląd zewnętrzny budynku.


Projekt Tanita3


Ogrzewanie


Projekt Tanita II G2 został wyposażony w kocioł gazowy kondensacyjny, a ciepło rozprowadzane jest za pomocą grzejników. Istnieje możliwość instalacji paneli słonecznych, dzięki której można uzyskać znaczne oszczędności na ogrzewaniu budynku.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Energooszczędność
2017-10-19 14:25:31
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
dom wiata 1

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Planując budowę garażu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.
 
    Najlepsze projekty domów