Regulatory temperatury do urządzeń grzewczych

regulator

fot. regulator

Większość z nas robi noworoczne postanowienia. Oprócz obietnicy zrzucenia kilku kilogramów, rzucenia palenia czy przeczytania sterty zaległych książek, warto również pomyśleć o racjonalnym oszczędzaniu.

Z każdą wypłatą obiecujemy sobie, że tym razem zaczniemy odkładać. Wiemy jednak, jak trudno się do tego zabrać, zwłaszcza, że często, gdy chcemy coś odłożyć, akurat wypadają niezaplanowane wydatki… Ale oszczędzać można nie tylko poprzez gromadzenie niewydanej gotówki w przysłowiowej „skarpecie” czy na lokacie w banku. Poprzez ograniczenie zużycia wody czy energii w domu możemy zapanować nad wysokimi rachunkami i tym samym zachować więcej pieniędzy w portfelu.

Oszczędzamy, gdy ogrzewamy
Zima w pełni, a sezon grzewczy znajduje się w kulminacyjnym punkcie. Kotły i grzejniki w naszych domach oraz mieszkaniach pracują więc na zwiększonych obrotach, bo za oknem od dłuższego czasu utrzymuje się ujemna temperatura i śnieg. Większość z nas sądzi, że w okresie zimowym najtrudniej racjonalnie planować wydatki. Opłaty wynikające z ogrzewania bywają bowiem zaskakująco wysokie. Trudno jednak wyobrazić sobie przebywanie zimą w nieogrzanych pomieszczeniach. Wydawałoby się więc, że to sytuacja bez wyjścia – bo ogrzewać trzeba i płacić również. Współczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinie instalacji grzewczej zdecydowanie jednak przeczą temu stwierdzeniu. – Mając do dyspozycji nowoczesne, inteligentne urządzenie regulujące temperaturę możemy kontrolować i optymalnie zarządzać temperaturą w naszych mieszkaniach, domach, a nawet biurach – tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta innowacyjnych regulatorów temperatury AURATON.

Kontrolować temperaturę i wydatki
Nowoczesny regulator temperatury można dopasować praktycznie do każdego rodzaju ogrzewania, jaki można spotkać w polskich domach. Bez względu na to więc, czy za temperaturę wnętrz mieszkalnych i użytkowych odpowiada piec gazowy, kocioł na węgiel i miał czy system grzewczy zasilany prądem – inteligentne urządzenie regulujące będzie z nim współpracować. A skąd się biorą oszczędności? – Instalacja regulatora temperatury AURATON gwarantuje do 30% oszczędności energii wynikającej z jego użytkowania. Dzieje się tak dlatego, że pozwala on zaprogramować i ustawić konkretną temperaturę (na piecu lub grzejniku) i nie pozwoli centralnemu urządzeniu grzewczemu zużyć więcej energii do ogrzania wnętrza – wyjaśnia Maciej Leonhard. Można zatem dopasować temperaturę w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb domowników, planować ją na poszczególne dni tygodnia oraz pory dnia, a nawet z wyprzedzeniem czasowym. – Ta funkcja jest szczególnie przydatna zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcy często opuszczają swoje mieszkania np. na weekend. Regulator temperatury umożliwia wówczas uruchomienie instalacji grzewczej oraz uzyskanie pożądanej temperatury tuż przed naszym powrotem. W ten sposób mamy pewność, że system grzewczy w naszym domu czy mieszkaniu nie będzie pracował nieefektywnie – podkreśla Maciej Leonhard.

Komfort i funkcjonalność
Udoskonalenie domowej instalacji grzewczej odpowiednim urządzeniem regulującym temperaturę to funkcjonalne, praktyczne i niedrogie rozwiązanie, które pomoże optymalnie zarządzać ciepłem w każdym domu i mieszkaniu. Zainstalowanie estetycznego i nowoczesnego w formie urządzenia nie przysparza większych problemów, nie wymaga bowiem prowadzenia skomplikowanych prac montażowych, jak kucie i wiercenie dziur w ścianach, prowadzenie okablowania itp. Ponadto koszt zakupu regulatora nie jest wysoki, a dzięki jego funkcjom i możliwościom zwraca się już po pierwszych miesiącach użytkowania. Warto więc inwestować w inteligentne technologie, które czynią nasze codzienne życie bardziej komfortowym i ekonomicznym.

Przykłady urządzeń regulujących temperaturę firmy LARS:

AURATON 2005 TX Plus
Bezprzewodowy regulator temperatury przeznaczony do współpracy z wszelkimi urządzeniami grzewczymi w domu i mieszkaniu. Wyposażony w wysuwaną, ergonomiczną i teleskopową antenę obrotową, która umożliwia dobranie optymalnej pozycji sterownika. Ponieważ obecnie niemal w każdym wnętrzu znajduje się co najmniej kilka innych urządzeń bezprzewodowych (np. telefony, komputery), sterowniki z tej serii mają także możliwość zmiany kodu komunikacyjnego, co skutecznie eliminuje ewentualne zakłócenia podczas pracy sterownika AURATON 2005 TX Plus z odbiornikami AURATON 2005 RX Plus oraz znacznie ułatwia jego obsługę serwisową. AURATON 2005 TX RX Plus umożliwia regulację temperatury na trzech poziomach – dziennym, nocnym oraz przeciwzamrożeniowym, w 7-dniowym cyklu programowania. Sterownik posiada własne zasilanie (dwie baterie AA), dzięki temu nie ma konieczności wykonywania dodatkowych prac (prowadzenie okablowania) podczas jego instalacji. Prosty i czysty montaż, estetyczny wygląd i wysoka funkcjonalność.

Zobacz również: Czy wiesz, czym oddychasz?

AURATON 3000
Nowoczesny, najbardziej inteligentny regulator przeznaczony do sterowania grzewczymi urządzeniami elektrycznymi, polecany szczególnie jako sterownik ogrzewania podłogowego. AURATON 3000 posiada przydatną funkcję „Dual Sensor”, która umożliwia jednoczesne kontrolowanie temperatury podłogi i powietrza. Panel sterujący AURATON 3000 został wyposażony w 10 programów, w tym 5, które użytkownik może nastawić samodzielnie; umożliwia ustawienie temperatury dziennej i nocnej. To inteligentne urządzenie, które poprawia komfort cieplny w domu i mieszkaniu, dzięki swojej funkcjonalności, estetyce, prostocie montażu i obsługi.

AURATON 1111 Multi
Jeden z najnowszych sterowników AURATON – to suma funkcji, zalet i przeznaczenia dotychczasowych sterowników do pomp AURATON. Jako nowoczesne urządzenie zaprojektowane na procesorach, może pokierować zarówno pompami obiegowymi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jak również termo kominkiem w układzie C.O. oraz tradycyjnymi nawiewowymi kotłami C.O. na miał i węgiel.

AURATON 80 B TX WINDOW
Cyrkulacja świeżego powietrza zapobiega nadmiernej suchości, duchocie i gromadzeniu się bakterii we wnętrzach. Dlatego tak ważna jest ciągła wymiana powietrza – choćby poprzez systematyczne otwieranie okien. Jeśli posiadamy już regulator temperatury, wietrzenie mieszkania czy domu może jednak doprowadzać do zbędnych strat energii związanych ze zwiększoną pracą urządzeń grzewczych podczas otwierania okien lub drzwi. Spada wówczas temperatura otoczenia, a system grzewczy otrzymuje informację, że powinien ją podnieść do zaprogramowanego poziomu – czyli dogrzać pomieszczenie. Aby tego uniknąć, możemy udoskonalić pracę systemu ogrzewania poprzez zainstalowanie na oknie specjalnej przystawki AURATON 80B TX Window. Jest to szczególny czujnik otwierania okna, który komunikuje się bezprzewodowo bezpośrednio z regulatorem temperatury. Jeżeli kontrolowane przez czujnik okno zostanie otwarte, wówczas regulator automatycznie obniży temperaturę ustawioną (osobno) na czas wietrzenia. Po zamknięciu okna regulator samoczynnie powróci do pierwotnego poziomu temperatury.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)