X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Łazienka dla dzieci - standard przedszkoli

łazienka
Przedszkole to miejsce, gdzie nauka i zabawa przeplata się, kształtując dobre nawyki u dzieci. Ważna jest nie tylko jakość świadczonych usług edukacyjnych, lecz także wysoki standard wyposażenia placówki. Wagę dostosowania wnętrz do potrzeb małych użytkowników rozumie Sanitec KOŁO, współorganizator seminariów „Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja”.


Wiodący producent elementów wyposażenia łazienek zaprasza do wzięcia udziału w dwóch seminariach na temat specjalistycznego wyposażenia przedszkoli. Spotkania odbędą się w salonach firmowych Sanitec KOŁO: w Warszawie 25 maja br. i w Krakowie 16 czerwca br. (w godzinach od 10.00 do 16.00). Skierowane są do architektów, inwestorów, a także dyrektorów placówek. Seminaria mają na celu poprawę standardów przedszkoli poprzez upowszechnienie funkcjonalnych i bezpiecznych wzorców projektowych.

- W Salonach Łazienek KOŁO w Warszawie i Krakowie można nie tylko kupić wyposażenie łazienek, lecz także uczestniczyć w ciekawych wystawach i spotkaniach tematycznych. Seminaria na temat aranżacji przestrzeni przedszkolnych to kolejne wydarzenia z zakresu edukacji architektonicznej, organizowane przez Sanitec KOŁO. Tym razem będziemy rozmawiać o architekturze i aranżacji przedszkoli, gdyż rozumiemy wagę dostosowania wnętrz do potrzeb użytkowników, w szczególności tych najmniejszych. Zależy nam, by dzieci korzystały z przyjaznych, bezpiecznych i funkcjonalnych łazienek. W ten sposób od najmłodszych lat nabywają dobrych nawyków higienicznych – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.Edukacja architektoniczna
łazienkaW organizację seminariów oprócz Sanitec KOŁO zaangażowały się firmy: Forbo (wykładziny), Safeplay (bezpieczne nawierzchnie), Betafence (ogrodzenia), ATJ (kabiny sanitarne), Tubądzin (płytki ceramiczne) oraz Kludi (armatura). Spotkania w Warszawie i Krakowie będą okazją do zapoznania się z proponowanymi przez nie nowoczesnymi produktami. Przykłady zrealizowanych przedszkoli, posłużą jako materiał do dyskusji panelowej o projektowaniu i korzystaniu z przestrzeni przedszkolnej. Natomiast przedstawiciele krakowskiego i warszawskiego Sanepidu przybliżą uczestnikom spotkania zagadnienia związane z warunkami sanitarnymi, jakie muszą być spełnione, w tego typu obiektach, m.in. będzie mowa o aranżacjach łazienek dla dzieci. Wyjaśnią, jakie pozwolenia należy uzyskać przed budową placówki przedszkolnej oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas projektowania, realizacji i eksploatacji.

Spotkania „Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja” będą okazją do zaznajomienia się z najnowszymi trendami w projektowaniu placówek. O trendach europejskich opowie m.in. Dariusz Śmiechowski – architekt, wykładowca warszawskiej ASP oraz członek międzynarodowej organizacji „Playce”, zajmującej się edukacją architektoniczną dzieci i młodzieży. Architekt zaprezentuje, w jaki sposób nowe podejście pedagogiczne wpływa na program funkcjonalny, kształt i architekturę placówek.
Inicjatywa producentów ma na celu pogłębienie wiedzy osób związanych z przedszkolami, by mogły stworzyć maluchom jak najlepsze warunki rozwoju. W przyjaznych i bezpiecznych placówkach dzieci szybko nauczą się dobrych nawyków higienicznych oraz zachowania w miejscach publicznych.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Łazienki
2010-05-19 09:09:09
Tagi do artykułu: KOŁO | łazienki | aranżacje | Betafence | aranżacje łazienek
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki Galeria Umywalki Umywalki    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak urządzić małą łazienkę?

kabina prysznicowa
Każdy z nas ma inny gust i inne możliwości aranżacji łazienki. Wpływ na jej wygląd mają m.in.: ilość przestrzeni do zagospodarowania, tryb życia oraz przyzwyczajenia. Decydując się na wannę lub prysznic pamiętajmy, że to pierwsze rozwiązanie sprawdza się najlepiej w dużych pomieszczeniach. Dla osób dysponujących mniejszą powierzchnią lepsza będzie natomiast kabina prysznicowa...

Łazienka tradycyjna, czy nowoczesna?

łazienka
Tradycyjne, owalne kształty czy nowoczesna geometria i minimalizm? Aranżacja łazienki powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też ściśle współgrać z gustem użytkowników. Przed podjęciem decyzji o jej wystroju, warto zastanowić się jaka stylistyka jest nam najbliższa...

Oryginalna łazienka dla każdego

łazienka
Koniec z banalnym wzornictwem w naszych łazienkach. Dostępne elementy wystroju pozwalają stworzyć niepowtarzalny indywidualny klimat oraz luksus i to niewielkim kosztem. Jaka łazienka jest dzisiaj trendy?

Znajdź pomysł na swoją wymarzoną łazienkę

łazienka
Sanitec KOŁO co roku powiększa swoją ofertę, aby dopasować się do rosnących potrzeb swoich klientów. Setki propozycji na łazienki nowoczesne, awangardowe i tradycyjne zebrane zostały w dostępnym od końca maja Katalogu Łazienek KOŁO 2009.