X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zielone dachy we Wrocławiu

Zielony dach
28 października 2009 r. w budynkach wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się konferencja zatytułowana: „Dachy zielone – wyzwania dla problemów środowiskowych XXI wieku?”. Uczestnicy konferencji mogli posłuchać m.in. o: systemach dachów zielonych, ich projektowaniu – konstrukcjach, pokryciach dachowych, hydro i termoizolacji. Wykłady ilustrowane były prezencjami, przykładami realizacji koncepcji zielonych dachów zarówno z Polski jak i świata. Podczas imprezy swoje produkty prezentowały licznie uczestniczące w konferencji firmy zajmujące się realizacjami zielonych dachów lub dostarczające komponenty oraz gotowe elementy nowoczesnych pokryć dachowych.


Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali niepodważalną, pozytywną rolę zielonych dachów. Wśród korzyści ze stosowania systemowych rozwiązań w tym zakresie wskazywano min. na: poprawę jakości powietrza i redukcję hałasu, funkcje termoizolacyjne i wiążącą się z tym redukcją kosztów energii, a także możliwości związane wykorzystania wody opadowej.


Konferencję rozpoczął wykład wprowadzający poświęcony „Dachom płaskim, parkingom, tarasom, balkonom". Następnie swoje produkty prezentowały:
Arco System – wyłączny dystrybutor produktów i rozwiązań firmy Optigrün international AG wyspecjalizowanej w tworzeniu wszelkiego rodzaju dachów zielonych – prezentacja poświęcona doborowi produktów do określonych typów dachów oraz Phoenix Dichtungstechnik GMBH wykład poświęcony membranom EPDM – omówieniu wybranych typów zastosowań i technologii na przykładzie wybranych realizacji.

Przed przerwą słuchacze mogli wysłuchać jeszcze referatu dr inż. Ewy Burszty - Adamiak poświeconego „Możliwości retencjonowania wód opadowych w konstrukcji dachu zielonego”, a także zapoznać się z filozofią i kompleksowymi rozwiązaniami dachów zielonych zaprezentowaną przez kolejnego wystawcę firmę Bauder Polska Sp. z o. o. wytwarzająca innowacyjne produkty dla dachów stromych, płaskich i zielonych oraz również techniczne materiały termoizolacyjne. W dalszej kolejności zaprezentowały się:
Torggler Polska Sp. z o.o. z prezentacją poświęconą hydroizolacji tarasów i balkonów, Soprema Polska Sp. z o.o. światowy lider w produkcji systemów hydroizolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej, oraz Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o. dostarczająca membran hydroizolacyjnych zarówno bitumicznych jak i i epdm.

Konferencję zakończył cykl wykładów poświęconych: właściwemu doborowi mieszanek traw, doborowi roślin na zielone dachy, realizacjom roślinnych dachów z różnych stron świata oraz prezentacja dotycząca zewnętrznych tarasów drewnianych i kompozytowych.

Patronat honorowy nad imprezą objęły:
Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ogrody Dolnośląskie, Związek Szkółkarzy Polskich.
Autor: Anna Dębiec
2016-05-17 23:50:33
Tagi do artykułu: dachy | pokrycia dachowe | termoizolacje | wody opadowe | materiały budowlane | tarasy | balkony | zielone dachy | ogrody
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów Galeria Dachy Dachy    
Inne wiadomości
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Tajemniczy ogród w designerskiej wersji

meble
Latem dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi, organizując grille, pikniki i garden party. Przygotowując się do letniego sezonu, warto pomyśleć o meblach pasujących na nasz taras czy do ogrodu.

Nowy wymiar tarasu

taras
Aranżując taras warto podążać za najnowszymi trendami. Z myślą o osobach poszukujących nowych rozwiązań aranżacyjnych, a także ceniących sobie styl i nowoczesną elegancję, powstała kolekcja płyt tarasowych PRESSTONE. Stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych dającą szerokie spektrum możliwości przy projektowaniu tarasów oraz balkonów.

Zielone dachy - ekologia w najlepszym wydaniu

zielony dach
Kiedyś kojarzone z ekstrawagancją i luksusem, ale także z wilgocią i pleśnią. Teraz coraz bardziej popularne, a pomału nawet stają się modne. Zielone dachy – bo o nich mowa, to nie tylko ciekawy wygląd naszego budynku, ale także bliższy kontakt z naturą.

Ciche poddasze – izolacja akustyczna dachu

poddasze
Komfort mieszkania na poddaszu zależy przede wszystkim od dwóch elementów. Pierwszym z nich jest właściwa izolacja cieplna, drugim – wyciszenie hałasów docierających z zewnętrz.