X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dachy w łuskę

Łuski kwadratowe i rombowe RHEINZINK® w przeciwieństwie do płyt lub gontów o podobnym wyglądzie, posiadają na stronie górnej, przedniej i dolnej wygięcia w formie płaskich rąbków. Nawet przy geometrycznie skomplikowanych powierzchniach pozwalają na pewne pod względem wodo- i wiatroszczelności rozwiązania. Można nimi bez problemu kryć prawie wszystkie zaokrąglenia. Do klasycznych obszarów zastosowań łusek należy: okładanie lukarn, głowic kominów i brzegów dachów.


dachNatomiast łuski o większym formacie znajdują zastosowanie na wielkopowierzchniowych elewacjach. Również jako alternatywne krycie dachów, wielkie łuski firmy RHEINZINK stają się coraz bardziej popularne. Obok zalet konstrukcyjnych wywołują one również wyrazisty efekt optyczny.

pokrycia dachuTrwałość blachy cynkowo-tytanowej wynosi 80-120 lat i jest możliwa dzięki unikalnym właściwościom fizyko-mechanicznym tego materiału, gdzie jedną z nich jest patynowanie. Obecna blacha cynkowo-tytanowa jest stopem cynku (Zn) o stopniu czystości 99,995% z domieszką miedzi (Cu), tytanu (Ti) i aluminium (Al). Bardzo łatwo dało się kryć w tej technologii powierzchnie wklęsło - i wypukło – zaokrąglone. Blacha cynkowo-tytanowa RHEINZINK® może być zaginana, gięta rolkowo, zwijana, rozklepywana, wyciągana, wciągana, wklepywana, głęboko tłoczona i wyoblona. To wszystko bez obaw o odpryski czy mikrouszkodzenia.


Blacha RHEINZINK® jest produkowana w procesie ciągłym wg PN-EN 988 i odpowiada najostrzejszym kryteriom w tej branży QUALITY ZINK.

Jest dostępna w 3 rodzajach:
blachy- blacha gołowalcowana naturalna w kolorze srebrnoszarym z połyskiem
- patynowana fabrycznie blacha naturalna patynapro szaroniebieska (w przybliżeniu RAL 7001)
- patynowana fabrycznie blacha naturalna patynapro grafit (w przybliżeniu RAL 7009).
Istotną cechą naturalnej patynypro RHEINZINK® jest to, że będąc zarysowana podczas montażu czy eksploatacji odbudowuje się dokładnie w tym samym odcieniu.
Zalety dachów w łuskę
blachy- Wyrazisty efekt optyczny
- Różnorodne w formie i wymiarach dostępne są łuski rombowe, kwadratowe i wielkowymiarowe
- Jest możliwe dopasowanie do kompleksowej geometrii dachowej i do prawie wszystkich zaokrągleń.
- Optymalne stosowanie - przy pokrywaniu wież, w ochronie zabytków i renowacji.
Możliwe do produkcji rzemieślniczej i przemysłowej
2008-11-18

zdjęcie: RHEINZINK
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dachy
2009-03-20 11:16:50
Tagi do artykułu: lukarny | kominy | dachy | elewacje | blachy
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje Galeria Stoły Stoły Galeria Dachy Dachy  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ozdoby na dach i doświetlenie poddasza

dach
Powszechny trend wśród pokryć dachowych wskazuje na coraz częstsze użycie tradycyjnej dachówki. Odważni mieszkańcy domów pokrytych dachówką mogą nieco urozmaicić krajobraz instalując ozdoby na dach...

Przytulne poddasze

sypialnia
Poddasze nie musi być stryszkiem lub graciarnią. Można je zamienić w atrakcyjną i w pełni funkcjonalną część domu, sympatycznie powiększając tym samym przestrzeń mieszkalną.

Dachówki ceramiczne zawsze w cenie

pokrycie dachu
Ceramiczne pokrycia dachowe stosowane są od stuleci. Atrakcyjny wygląd i niezwykła wytrzymałość sprawiają, że wciąż są praktycznie niezastąpione w budownictwie mieszkaniowym.

Obróbka komina

dach
Obróbka komina to istotny element prac wykończeniowych dachu. Bardzo często, w trakcie uszczelniania miejsc przejścia komina przez dach, popełniane są różnego rodzaju błędy powodujące przeciekanie wody deszczowej. Jak zrobić opierzenie komina, aby nasz dach był całkowicie szczelny?