X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Z-ręczny rekin – postrach ziół

nóż do ziół
Przyprawianie potraw własnoręcznie hodowanymi, świeżo posiekanymi ziołami nie ma sobie równych. Zyskuje się w ten sposób, dzięki subtelnemu dodatkowi mięty, bazylii, czy tymianku, smaki i aromaty niemal nie z tej ziemi. Ale, żeby potrawy smakowały jeszcze lepiej, a zioła udzieliły swoich ożywczych właściwości, trzeba pokroić je rekinim mistrzem siekania.


Nóż do ziół Shark – arcydzieło cieszącej się prawie stuletnią tradycją niemieckiej manufaktury Güde ze słynnego „zagłębia noży” Solingen – to ręcznie wykuta pasja.
Nóż Shark został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot, przyznawaną projektom absolutnie zjawiskowym. Manufaktura Güde stworzyła cztery serie tego rozpoznawalnego w formie noża, który podbija serce Europy. Różni je okładzina trzonka oraz ilość procesów technologicznych – od wykucia, aż po gotowy produkt. Noże Alpha – do których arcyuroczego i potężnego grona zalicza się nóż do ziół Shark – mają okładziny z ponad 80-letniego dębu beczkowego (w którym leżakowało wino), perfekcyjnie twardej oliwki, zjawiskowo pięknej gruszy i specjalnego, utlratwardego, polerowanego tworzywa sztucznego Hostaform. Noże z serii „grusza”, „oliwka” i „dąb” przechodzą aż 40 złożonych, ręcznie wykonywanych procesów technologicznych, by nóż był idealnie trwały, twardy, ostry i służył przez całe dekady. Z kolei noże z serii Alfa – z okładziną z tworzywa Hostaform – powstają w procesie składającym się z 30 ręcznych operacji technologicznych.To dzieło ludzkich rąk, nóż Shark, wykuwany przez mistrzów rzemiosła dla pojedynczego, konkretnego człowieka, tworzy jest z prawdziwą pasją i śmiało można powiedzieć, że w tym nożu zaklęto duszę.
Zarówno Shark, jak i cała seria z drewna dębowego, została zaprojektowana i rozbudowywano ją przy udziale mistrza kucharskiego - Haradla Rüssela. Z tego, między innymi, względu nóż staje się przedłużeniem dłoni i myśli gotującego. Kiedy trzyma się go w ręce, każde kulinarne wyzwanie staje się przygodą na miarę odkrycia Atlantydy.
Nóż do ziół - Shark (link) – stworzono z ręcznie kutej najtwardszej stali - chromowo-wanadowo-molibdenowej, która gwarantuje, że myty ręcznie, dobrze ostrzony i przechowywany w bloku lub na magnetycznej listwie nóż posłuży pokoleniom. 14 centymetrowe ostrze nigdy się nie złamie, a okładzina nie straci wyjątkowej, głębokiej, dębowej, oliwkowej, czy gruszkowej barwy.
Nóż do ziół działa na zasadzie kołyski. Dzięki genialnie ergonomicznemu kształtowi ostrza pozwala się kołysać i za sprawą tak specyficznego ruchu siekać zioła.

Ten rekin na zioła – wielbiciel wszystkiego, co aromatyczne – ujmuje orientalną formą. Perfekcyjne połączenie doskonałej funkcjonalności, ręcznego rzemiosła, ducha zaklętego w ostrzu, piękna formy i niezwykłości materiału, z którego wykonano okładzinę trzonka, sprawia, że nóż Shark z serii Alpha będzie prezentem, który chwyta za serce.

Fascynujący się ręcznie kutym nożem Shark niemieckiej marki Güde sklep www.smakprostoty.pl z zapamiętaniem sieka zioła i przyprawia nimi pełne wyrazu potrawy.

Krystian Wawrzyczek – technik technolog żywienia zbiorowego
Joanna Gawlikowska
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Akcesoria kuchenne
Autor: Krystian Wawrzyczek
2014-07-10 01:45:18
Tagi do artykułu: zioła | noże do ziół | Güde | noże
 
Powiązane galerie:
Galeria Sztućce Sztućce      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Oliwkowy boss kuchennego gangu

noże
Będziemy pisać o świecie spraw stawianych na ostrzu noża, rządach twardej… rękojeści i darzonym nieprawdopodobnym szacunkiem, potężnym, oliwnym Ojcem Chrzestnym. Będziemy pisać, jak zapewnie wszyscy się domyślili - o zjawiskowym i niepowtarzalnym, tworzonym na wyłączne zamówienie klienta, bloku na noże marki Güde...

Nektar i ambrozja dla zamożnych

ekspres do kawy
Są na tym świecie przedmioty bardzo codziennego użytku, które z racji swojej luksusowości – i materiału i, co tu dużo kryć, niebotycznie zawrotnej ceny, stają się obiektem gwałtownych emocji...

Sztuka prezentacji – niezbędny każdemu kurs wręczania piękna

kubki
Nasz artykuł powstał sprowokowany obserwacją „prezentomanii” i panującej współcześnie mody na wysmakowane obdarowywanie się. Kiedyś prezent miał być okazały, teraz musi być piękny i wyjątkowy...

Noże w kolorach namiętności

noże kuchenne
Są noże, które kradną serce. Kradną nawet wtedy, kiedy widzi się je na zdjęciu. Ręcznie kute noże niemieckiej rodzinnej manufaktury Güde są zjawiskiem na skalę światową. W czasach, gdy panuje powszechna automatyzacja produkcji, Güde od ponad 90 lat z zadziwiającą konsekwencją nie odchodzi od metod ręcznego wykuwania noży dla całych pokoleń...