X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy

długopis
Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy jest potrzebne do zawiadomienia o rozpoczęciu budowy bądź rozbiórki.

Podstawą prawną dokumentu są przepisy Prawa Budowlanego, a w szczególności: art. 10, 18, 22, 23, 36, 37, 41-46, 57, 60, 75 ustaw z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. 89, poz. 414 z późniejszymi zmianami) oraz przepisy karne i o odpowiedzialności zawodowej w art. 90-93 i 95, 96 powyższej ustawy.
Treść oświadczenia może wyglądać następująco:

Wrocław dnia 12 marca 2010 r.

Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy

W oparciu o art. 41 ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo Budowlane
(t.j. Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118), ja, niżej podpisany Jan Kowalski zamieszkały przy ul. Mickiewicza 1/2, nr uprawnienia:................................, stwierdzone pismem: .............................................................................................., zawiadamiam o podjęciu obowiązków kierownika budowy/rozbiórki obiektu:Dane identyfikacyjne inwestycji:
Właściciel inwestycji:......................................
Przeznaczenie inwestycji:......................................
powierzchnia inwestycji:......................................
Miejscowość:......................................
Nr działki:......................................
Arkusz mapy:......................................
Obręb:......................................

Dla niniejszej inwestycji została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę nr .............................. z dnia .............................................. , przez ...........................................................................................

Niniejszym zobowiązuję się zawiadomić ......................................................................... o wszystkich zamierzonych wstrzymaniach (przerwach) oraz ich przyczynach powierzonych mi robót budowlanych.

Oświadczam, że znam aktualne przepisy obowiązujące przy wykonywaniu robót budowlanych, a w szczególności art. 10, 18, 22, 23, 36, 37, 41-46, 57, 60, 75 ustaw z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. 89, poz. 414 z późniejszymi zmianami) oraz przepisy karne i o odpowiedzialności zawodowej w art. 90-93 i 95, 96 powyższej ustawy.........................................................................
(własnoręczny podpis)


Oświadczenie o podjęciu obowiązków rozbiórki skonstruowane jest identycznie. Wystarczy zastąpić określenie podejmowanej czynności: z budowy na rozbiórkę.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wzory pism
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-01-15 22:26:41
Tagi do artykułu: Oświadczenie | pozwolenie na budowę
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
długopis

Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę

Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę wydaje się na podstawie art. 32 i 33 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami) (Czytaj: Prawo budowlane: Rozdział 4 - Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych)...
paragraf

Prawo budowlane: Rozdział 5 - Budowa i oddawanie do użytku

Rozdział 5 Prawa budowlanego o budowie i oddaniu do uzytku obiektów budowlanych...
paragraf

Prawo budowlane: Rozdział 8 - Organy administracji i nadzoru budowlanego

Rozdział 8 Prawa budowlanego o organach administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Zamów poradę prawną
WYCENA PORADY 0 zł szybko, profesjonalnie i bez wychodzenia z domu
porady prawne
Akceptuję regulamin i zapoznałem się z nim.
Artykuły podobne

Formalne etapy budowy domu

budowa domu
Na hasło „budowa domu” nasze pierwsze skojarzenie to błoto, cegły, taczki i robotnicy. Mało komu przychodzą do głowy tony papierów, dokumentów, zezwoleń i pozwoleń, które trzeba załatwić. A należy pamiętać, że zebranie całej potrzebnej dokumentacji, jest pracą nie wiele lżejszą od samej budowy.

Przewodnik po Prawie budowlanym

paragraf
Planując budowę domu lub innego obiektu budowlanego, należny postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niniejszy przewodnik po przepisach Prawa budowlanego powstał w oparciu o Ustawę z dnia 7 lipca 1994r. i późniejszymi zmianami.

Prawo budowlane: Rozdział 1 - Przepisy Ogólne

paragraf
Rozdział 1 Prawa budowlanego to 11 artykułów o znaczeniu ogólnym. Określa przedmioty normowane i nienormowane ustawą, wyjaśnienie pojęć, podstawowe wymogi dla obiektów budowlanych i liniowych...

Prawo budowlane: Rozdział 9 - Przepisy karne

paragraf
Rozdział 9 Prawa budowlanego to zestaw 9 artykułów o przepisach karnych...