X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wyższy limit zwrotu VAT na materiały budowlane

kalkulator
Zwiększony limit zwrotu VAT na materiały budowlane będzie miał zastosowanie we wnioskach składanych od 1 kwietnia 2010 r. O zwrot części VAT na materiały budowlane mogą się ubiegać osoby fizyczne, które poniosły wydatki na budowę bądź remont. Do wyliczenia limitu zwrotu służy wskaźnik ceny 1 mkw. powierzchni użytkowej oddanej do użytkowania. Za IV kwartał 2009 r., cena 1 mkw wynosi 3964 zł.


W II kwartale 2010 r. maksymalny limit dla inwestycji, które wymagają pozwolenia na budowę, będzie wynosił: 34116,17 zł. Jeśli osoba fizyczna ubiega się o zwrot za materiały budowlane na remont, nie wymagający pozwolenia na budowę, odzyska maksymalnie 14621,21 zł. Osoby, które skorzystały z ulgi w latach 2004-2005 otrzymają niższe zwroty. Limit dla ulgi budowlanej będzie wynosił maksymalnie 27634,23 zł. Dla ulgi remontowej 11843,24 zł.

Należy pamiętać, że stawki limitów zwrotu dotyczą okresów pięcioletnich. Oblicza się go od daty złożenia pierwszego wniosku przez wnioskodawcę. Czasem wnioskowanie zaczyna się i kończy w dwóch różnych okresach. Niezależnie od daty złożenia pierwszego wniosku limit pięcioletni zmienia się wraz ze wzrostem ceny 1 mkw powierzchni przyjmowanej do obliczenia stawki zwrotu.Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane, zapraszamy do lektury artykułu: Budowa i remont a zwrot podatku VAT
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Przepisy i rozporządzenia
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-08-04 06:30:57
Tagi do artykułu: limity zwrotu | materiały budowlane | remont | ulga budowlana
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
formalności

Decyzja o warunkach zabudowy

Obecnie, decyzja o warunkach zabudowy wydawana jest dla terenów, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub trwają nad nim prace.
paragraf

Rozdział 15 - Użytkowanie instalacji elektrycznej

Rozdział 15 reguluje zasady prawidłowego funkcjonowania oraz sposób użytkowania i konserwacji instalacji elektrycznej...
wózek widłowy

BHP pracy wózkiem widłowym

Bezpieczeństwo i higienę pracy z wózkiem widłowym reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej dnia 14 marca 2000r. (Dz. U. z dnia 10 kwietnia 2000 r.) w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych. Przepisy określają w sposób jednoznaczny i dokładny jak należy transportować przedmioty ze względu na ich ciężar.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Zamów poradę prawną
WYCENA PORADY 0 zł szybko, profesjonalnie i bez wychodzenia z domu
porady prawne
Akceptuję regulamin i zapoznałem się z nim.
Artykuły podobne

Budowa i remont a zwrot podatku VAT

budowa domu
Ulgą budowlaną objęte są nie tylko materiały na dom. Obejmuje ona także materiały na budowę, lub dobudowę dodatkowych pomieszczeń na użytek mieszkalny, czy remont mieszkania....

Remont elewacji a zwrot podatku VAT

fasada
Po wyjątkowo długiej i mroźnej zimie czas na wiosenne porządki. Działania niskich temperatur szczególnie odczuły elewacje budynków. Pęknięcia ścian, sypiący się tynk czy rozwarstwienie poszczególnych elementów ocieplenia, to najczęstsze pozostałości po zimowym sezonie.

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace zewnętrzne, warto zorientować się co mówi o tym Prawo budowlane (Czytaj: Przewodnik po prawie budowlanym)...

Gdzie kupić materiały budowlane – w hurtowni czy przez internet?

Remont pokoju   slider
Podjęcie decyzji o budowie domu albo generalnym remoncie wiąże się z dużymi wydatkami, które najczęściej trzeba wspomóc kredytem. Ograniczony budżet zmusza do poszukiwania okazyjnych ofert sprzedaży materiałów budowlanych w hurtowniach i w sklepach internetowych. Gdzie warto kupować i dlaczego?

Od zakupu do zamieszkania, czyli wreszcie na swoim

salon
Ogrom przejrzanych ofert, dziesiątki przejechanych kilometrów, kilku doradzających pośredników i wreszcie we własnych surowych czterech ścianach? Czasem trzeba się natrudzić, bo w nowym poczuć się jak u siebie w domu.