X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Energooszczędny dom Edgar II G2 w nowoczesnym stylu

Wybierając projekt domu, zwykle zwracamy uwagę na powierzchnię całkowitą, liczbę pomieszczeń oraz ich rozkład. Zerkamy także na najnowsze trendy, które co jakiś czas ulegają zmianie. Obecnie modne są niskie, parterowe budynki z poddaszem użytkowym. Brak piwnicy rekompensowany jest przez spiżarkę i pojemny garaż, gdzie można przechowywać np. narzędzia. W ten typ projektów wpisuje się energooszczędny dom Edgar II G2 idealny dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny.


Kompaktowy dom z trzema sypialniami

Całkowita powierzchnia użytkowa projektu Edgar II G2 wynosi 157,99 m². Projektant przewidział również 36,96 m² na dwustanowiskowy garaż oraz 7,44 m² na kotłownię. Spadzisty dach powoduje, że budynek osiągnie ok. 8,5 m wysokości. Aby móc zrealizować ten projekt, powinniśmy więc dysponować działką o wymiarach co najmniej 22,4 na 25,9 m.

Edgar II parter
Przyjrzyjmy się bliżej planom projektu. Wejście do domu ma być zadaszone, co pozwala zabezpieczyć mieszkańców przed nagłą zmianą pogody (np. nie zmokniemy, szukając kluczy w czasie deszczu). Prowadzi bezpośrednio do wiatrołapu, z którego przechodzi się do przedsionka, a stamtąd - do salonu oraz toalety. Pomieszczenie gospodarcze (pełniące jednocześnie funkcję kotłowni) zostało umieszczone obok kuchni. Na parterze wydzielono przestrzeń na sypialnię, która idealnie sprawdzi się w roli pokoju gościnnego.Na poddaszu zaplanowano dwie sypialnie, gabinet z wyjściem na taras, dużą łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze zaaranżowane na garderobę. Największy pokój ma ponad 16 m². Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w projekcie podana jest powierzchnia użytkowa. W praktyce uzyskamy kilka metrów kwadratowych tam, gdzie będą występowały skosy. Tak powstałą przestrzeń możemy wykorzystać choćby na przechowywanie różnych rzeczy w kreatywnie dostosowanych schowkach.

Dwustanowiskowy garaż wkomponowany w bryłę budynku

Jednym z lepszych rozwiązań tego projektu jest dwustanowiskowy garaż. Swobodnie zmieszczą się w nim dwa samochody osobowe, szafa oraz regał. Duża przestrzeń umożliwia przemyślane rozmieszczenie schowków na narzędzia, kosiarkę czy pozostałe akcesoria ogrodowe. Z garażu jedne drzwi prowadzą prosto do ogrodu, a drugie do domu. Edgar II poddasze

Kilka słów o energooszczędności

Projekt budynku uwzględnia zachowanie niskiego zużycia energii. Na wizualizacjach można zauważyć, że na dachu mogą zostać zamontowane panele słoneczne. Przewidziano także instalację pompy ciepła. Zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych pozwoli na zminimalizowanie strat ciepła, dzięki czemu koszty ogrzewania będą zdecydowanie niższe. Warto inwestować w najnowocześniejsze technologie, gdyż dzięki nim można zmniejszyć wydatki ponoszone na eksploatację budynku.

Więcej informacji o innych projektach domów energooszczędnych znajdziesz na stronie internetowej Pracowni Archipelag.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii parterowe 100 - 120 m2
2016-02-19 08:56:30
Tagi do artykułu: poddasze | dom | garaż | panele słoneczne
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
dom wiata 1

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Planując budowę garażu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Adaptacja poddasza

poddasze
Adaptacja strychu bądź poddasza to doskonały pomysł na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Innym sposobem zagospodarowania jest samodzielnie funkcjonujący lokal mieszkalny. Wszystko zależy od idei i przydatności przestrzeni pod dachem.

Ozdoby na dach i doświetlenie poddasza

dach
Powszechny trend wśród pokryć dachowych wskazuje na coraz częstsze użycie tradycyjnej dachówki. Odważni mieszkańcy domów pokrytych dachówką mogą nieco urozmaicić krajobraz instalując ozdoby na dach...

Poddasze bez wilgoci i pleśni

poddasze
Parterowe domy z poddaszem wyrastają spod ziemi jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na dobre zapomnieliśmy już o starych PRL-owskich „klockach” z płaskim dachem lub domach ze strychem, służącym co najwyżej jako suszarnia i magazyn na niepotrzebne meble i urządzenia AGD.

Aranżacja sypialni w zgodzie z naturą

sypialnia
Wśród wielu trendów, które przewijają się we wnętrzach, od kilku lat można dostrzec powrót do naturalnej, nieco ascetycznej aranżacji, która koresponduje z obecną modą na ekologię...