X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wyposażenie warsztatu

narzędzia
Warsztat i garaż to pomieszczenia, które szczególnie upodobali sobie mężczyźni. Majsterkowanie lub „grzebanie w samochodzie” przy piwku i transmisji meczu w radiu to bardzo męskie zajęcia. Aby czas spędzony pożytecznie, był także miły, wszystkie niezbędne gadżety i narzędzia powinny mieć swoje stałe miejsca.


Aranżacja warsztatu to także temat dla mężczyzn. Mało która kobieta będzie wiedziała lepiej od mężczyzny jak urządzić ergonomicznie to wyjątkowe miejsce pracy. Wymarzoną lokalizacją na warsztat jest pomieszczenie przy garażu, z kawałkiem wolnej przestrzeni na zewnątrz, w domku jednorodzinnym.
Nie wszyscy mają dostęp do takich warunków, więc istnieją inne, mniej wygodne ale ergonomiczne pomysły na warsztat.

Warsztat w piwnicy lub w mieszkaniu?
Piwnica jest na ogół ciemna i chłodna. Jeśli nie trzymamy tam kotła na opał stały i tony węgla, można ją przerobić na „mini warsztat”.

Warsztat w mieszkaniu to opcja dla prawdziwych desperatów, z żyłką majsterkowicza, bez możliwości wygospodarowania innego, wygodnego „zaplecza”. Mianem „czasowego warsztatu” można wówczas nazwać stale wolny kawałek przestrzeni i odpowiednio zaplanowany schowek na narzędzia.Jak urządzić warsztat?
Dla posiadaczy pomieszczeń warsztatowych w domkach jednorodzinnych lub na terenie posesji, nie ma szczególnej filozofii w wyborze wyposażenia. Markety budowlane posiadają szeroki asortyment gotowych elementów aranżacji warsztatu: szafki ścienne, skrzynki narzędziowe, pasy narzędziowe, organizery ścienne, stojaki warsztatowe, kabury narzędziowe, torby narzędziowe, i wiele innych.

Mieszkańcy bloków, małych mieszkań w kamienicach i budynkach komunalnych muszą radzić sobie inaczej.
W mieszkaniu warsztat zastępuje się w miarę możliwości szafą gospodarczą, która jest jednocześnie alternatywą dla pomieszczenia gospodarczego. Przechowuje się w niej zwykle rzeczy, które są potrzebne rzadko, czyli: drabiny, odkurzacze, skrzynki narzędziowe i narzędzia, schodki do wyższych półek i pawlaczy, rzadziej - rozkładane stoły warsztatowe.
Doskonale do tego celu nadają się szafy wnękowe i wnęki pod schodami. Jako elementy wyposażenia wewnątrz można wykorzystać gotowe systemy do szaf wnękowych i garderoby: metalowe koszyki, półki i szuflady wysuwane na szynach.
Przeważnie aranżacja szafy gospodarczej jest mimo wszystko uboga, a wyposażenie ogranicza się do półek o regulowanej wysokości.

Kącik gospodarczy w kawalerce?
Szafa gospodarcza to doskonałe rozwiązanie nawet w kawalerkach, choćby tylko po to, żeby schować zmiany pościeli, grube kurtki, śpiwory, namioty, deskę do prasowania, skrzynkę z narzędziami i wieszak na pranie. Kiedy te wszystkie urządzenia zostaną schowane w szafie, skromne M1 wyda się wyjątkowo przestronne i uporządkowane.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Pomocnicze
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-01-24 12:40:54
Tagi do artykułu: warsztat | narzędzia | pomieszczenie gospodarcze | szafy wnękowe
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Wyposażenie garażu i piwnicy

garażu
Garaż jest z pewnością jednym z najbardziej przydatnych i funkcjonalnych pomieszczeń w domu. To nie tylko miejsce gdzie parkujemy auto, ale także przechowujemy rowery, kosiarkę, nieużywane meble czy inne przydatne narzędzia. To także nierzadko na nasz mały warsztat.

Domowy warsztat to więcej niż młotek i śrubokręt

narzędzia
Prędzej czy później, w każdym domu – obojętnie – własnym czy wynajętym, małym czy dużym, trzeba wreszcie coś naprawić, poprawić, albo zmodyfikować. Lepiej więc zawczasu odpowiednio się przygotować do bitwy z cieknącym kranem lub nowym karniszem, aby na placu boju nie okazało się, że jeszcze o czymś nie pomyśleliśmy. Nie zawsze przecież możemy liczyć na sąsiedzkie wsparcie.

Domowy warsztat

elektronarzędzia
Domowy warsztat to ważne pomieszczenie dla każdego mężczyzny, który lubi majsterkować. Mimo że drobne naprawy nie odbywają się codziennie, warto zawczasu zadbać o to, by wszystkie przydatne akcesoria miały swoje stałe miejsce. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w razie awarii szybko i bezproblemowo znajdziemy niezbędne narzędzia.

Funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze

szafa wnękowa
Funkcjonalne i estetyczne urządzenie pomieszczeń gospodarczych, nie jest wcale przedsięwzięciem pracochłonnym. Nie musimy dokonywać generalnej przebudowy, wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie spiżarni, strychu lub zabudowanie niewykorzystanej do tej pory wnęki. Dzięki temu uzyskamy uporządkowaną przestrzeń gospodarczą, a inne części domu staną się bardziej przestronne...