X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Modne ogrody zimowe

ogród zimowy
Kiedy za oknami szaruga, a drzewa zamiast kusić zielenią liści straszą nagimi gałęziami warto pomyśleć o ogrodzie zimowym – kawałku lata w środku zimy. Dzięki ogrodom zimowym dostępnym w ofercie Wiga System możemy cieszyć się ciepłem, bujną roślinnością i wdzięcznymi kwiatami nawet wtedy, gdy za oknem mróz, śnieg i zawierucha.


Do zimy trudno jest się przyzwyczaić. Co roku wydaje nam się, że przychodzi ona szybciej i jest dłuższa od poprzedniej. Wkrada się podstępnie i przyćmiewa miłe wspomnienia ciepłych, słonecznych poranków czy wieczorów w przydomowym ogrodzie. Szukamy zatem sposobu, by przeciwstawić się najzimniejszej z pór roku - wyjeżdżamy w egzotyczne kraje lub podkręcamy w domu kaloryfery, próbując dotrwać do wiosny. Antidotum na jesienną szarugę, zimową zamieć czy wiosenne chłody stanowią dostępne w ofercie Wiga System ogrody zimowe, które zyskują w Polsce coraz większą popularność.Szklane domy
ogród zimowyOgrody zimowe to połączenie zaawansowanych technologiczne rozwiązań oraz nowoczesnego designu z przytulnością i urokiem naszego mieszkania. To współczesna i udoskonalona wersja znanej od wieków przydomowej oranżerii, która daje nam możliwość delektowania się przestrzenią, światłem i zielenią przez cały rok. Ogrody zimowe, dostępne w ofercie firmy Wiga System, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy w chłodne dni tęsknią za wysokimi temperaturami i letnim klimatem. Nie każdy może sobie pozwolić na zimowy wyjazd w ciepłe kraje, a dzięki ogrodom można sprowadzić tropiki do swojego domu.

„Długo można wymieniać korzyści płynące z posiadania ogrodu zimowego. Przede wszystkim taka konstrukcja uatrakcyjnia architekturę budynku oraz poprawia komfort mieszkania, m.in. dzięki powiększeniu przestrzeni mieszkalnej. Przede wszystkim jednak ogród zimowy daje możliwość bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych, nie wystawiając się przy tym na działanie wiatru i zimna. Zastosowanie szkła jako jednego z elementów konstrukcji sprawia wrażenie, że jednocześnie znajdujemy się w pomieszczeniu i na zewnątrz” mówi Andrzej Dembowski z firmy Wiga System. Co więcej – zaawansowane rozwiązania technologiczne Wiga System ograniczają utratę ciepła przez ściany w trakcie chłodów, a w lecie zaś zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Warto również zaznaczyć, że duże, przeszklone powierzchnie ścian i dachu ogrodów zimowych Wiga System pozwalają energii słonecznej wnikać do wnętrza, dlatego też stały się one popularne w budownictwie energooszczędnym.

Od projektu do efektu
ogród zimowyJednym z ważniejszych czynników, dzięki któremu dostępne w ofercie Wiga System ogrody zimowe zyskały tak wielu zwolenników jest ich szybki montaż. W przeciwieństwie do prawdziwego, zewnętrznego ogródka, ogród zimowy można wyczarować już w kilka dni. Pierwszym etapem jest wybór miejsca, w którym powstanie ogród oraz stworzenie projektu. Tutaj, przy pomocy architektów wnętrz i dekoratorów z firmy Wiga System, możemy zaplanować taki jego kształt, jaki sobie wymarzymy. Konstrukcja tworzona jest z profili aluminiowych. Wszystkie profile dostępne w ofercie firmy Wiga System są sztywne i wytrzymałe mechanicznie, dzięki czemu mogą oprzeć się silnym podmuchom wiatru i nie odkształcają się pod ciężarem zalegającego na dachu śniegu.

Ogrody zimowe powstające przy zamieszkałym domu najczęściej budowane są na istniejących już tarasach, gdyż w takiej sytuacji nie są konieczne żadne ingerencje w konstrukcję budynku, a jedynie trzeba zadbać o odpowiednie ogrzewanie i instalację elektryczną. W przypadku braku tarasu konieczne jest wykonanie fundamentów pod ogród. Andrzej Dembowski z Wiga System zaznacza, że w takiej sytuacji należy szczególnie uwzględnić izolację termiczną oraz paroizolacje.

Przygotowanie profili, montaż i oszklenie to już etapy poprzedzające finalne prace wykończeniowe, takie jak ułożenie podłogi, instalacja oświetlenia, wentylacji i ogrzewania. Ogrody zimowe firmy Wiga System ogrzewane są zazwyczaj za pomocą konwektorów, dzięki czemu nie dochodzi do żadnych strat promieniowania. Warto zauważyć, że konwektory nie tylko szybko oddają ciepło, ale, odpowiednio rozmieszczone wzdłuż cokołu fundamentów, zapobiegają również kondensacji pary po wewnętrznej stronie szyb. Firma Wiga System poleca również zamontowanie dodatkowego ogrzewania podłogowego, gdyż dzięki temu uzyskamy idealną kombinację, która pozwoli nam się cieszyć optymalną temperaturą w ogrodzie nawet podczas najostrzejszej zimy. Andrzej Dembowski z firmy Wiga System podsumowuje: „Lekka aluminiowa konstrukcja, termicznie izolowane szkło, niewidoczne mocowania i elementy wykonane z odlewów aluminiowych pozwalają naszym fachowcom na montaż szkieletu ogrodu w bardzo krótkim terminie. Zamontowanie ogrzewanie oraz oświetlenia wraz z regulatorem natężenia światła to również kwestia kilku godzin. Później można już zająć się przyjemniejszą częścią, czyli układaniem kompozycji roślinnych”.

Jadalnia, salon lub plac zabaw w ogrodzie
Ogród zimowy firmy Wiga System to nie tylko doskonałe miejsce do uprawy roślin egzotycznych. Coraz częściej jest to sposób na zwiększenie metrażu salonu i uatrakcyjnienie go. W przypadku restauracji ogród zimowy stanowi idealne miejsce dla gości, w budynkach firmowych może pełnić rolę sali konferencyjnej lub uatrakcyjniać gabinet prezesa.

„Wygodne fotele, obszerne kanapy i stoliki to najczęściej spotykane w ogrodach zimowych elementy wyposażenia. Nasi specjaliści, na życzenie klienta, mogą jednak zamontować tam również fontanny i jacuzzi czy też zaaranżować w ogrodzie zimowym jadalnię lub pokój zabaw dla dzieci. Wszystko zależy od pomysłowości naszych klientów” mówi Andrzej Dembowski z firmy Wiga System. Miłośnik czytania znajdzie zatem w ogrodzie zimowym doskonały azyl, w którym nic nie zakłóci chwil poświęconych literaturze, a zmęczony całodzienną pracą człowiek interesu może wygodnie rozsiąść się w fotelu i, popijając aromatyczna herbatę, relaksować się w ciszy oraz napawać kojącą zielenią.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Kiedy na dworze spadnie pierwszy śnieg, właściciele ogrodu zimowego będą mogli w domu rozkoszować się wspomnieniami lata. Pozwólmy i my porwać się modzie na ogrody zimowe. Dzięki firmie Wiga System letnia aura może kwitnąć niezmiennie przez cały rok również w naszym domu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogród
2009-10-20 10:54:48
Tagi do artykułu: Wiga System | przydomowe ogrody | ogrody zimowe | oranżeria | budownictwo energooszczędne
 
Powiązane galerie:
Galeria Stoły Stoły Galeria Okna Okna    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ogrody pod szkłem

ogród zimowy
Cieplarnia, palmiarnia, szklarnia, oranżeria, pomarańczarnia, ogród zimowy - są to pomieszczenia skonstruowane przede wszystkim ze szkła, stworzone do uprawy roślin. Pierwsze oranżerie powstawały od XVII do XIX wieku przy pałacach, rezydencjach i parkach. Były to ogrzewane budowle, do których na czas zimy wstawiano rośliny w donicach, takie jak drzewa pomarańczowe, cytrynowe i granaty.

Ogrody zimowe

ogród zimowy
Kiedy dni robią się coraz krótsze, a otoczenie za oknem zamiast kusić nasyconymi barwami straszy gołymi gałęziami warto zastanowić się w jaki sposób możemy zachować choć kawałek lata w te pochmurne dni. Idealnym rozwiązaniem na jesienną szarugę są ogrody zimowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Takie szklane ogrody zimowe stwarzają wrażenie bezpośredniego związku z otoczeniem.

Zielone dachy - ekologia w najlepszym wydaniu

zielony dach
Kiedyś kojarzone z ekstrawagancją i luksusem, ale także z wilgocią i pleśnią. Teraz coraz bardziej popularne, a pomału nawet stają się modne. Zielone dachy – bo o nich mowa, to nie tylko ciekawy wygląd naszego budynku, ale także bliższy kontakt z naturą.

A może wiata?

Wiata samochodowa Fastlock
Dynamicznie rosnące ceny gruntów, materiałów budowlanych i robocizny sprawiają, że budowa domu jest przedsięwzięciem, którego finansowania może nie przeżyć nasz portfel. W takich sytuacjach inwestorzy szukają rozwiązań niestandardowych i tańszych.