X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zadaszenie zamiast garażu – jakie są zalety takiego rozwiązania architektonicznego?

Obecnie większość osób, które decydują się na budowę domu jednorodzinnego, posiada samochód. Działki budowane zlokalizowane są na obrzeżach miasta, więc auto staje się codziennym środkiem transportu. Podczas wyboru projektu powstaje pytanie: zdecydować się na dom z garażem czy z zadaszeniem? Co jest lepsze i dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny projekt domu z wiatą?Estetyka przede wszystkim!

Nowoczesne projekty domów to przeważnie budynki z płaskim dachem o prostopadłościennym kształcie. Garaż często psuje estetykę takiego budownictwa, więc architekci rezygnują z niego. Klienci bardzo często pytają o możliwość wkomponowania garażu w bryłę domu, jednak zwykle tego typu poprawki nie są możliwe. Jednak samochód nie musi być parkowany na podjeździe – bardzo często projekty uwzględniają zadaszenie, czyli idealne miejsce do trzymania pojazdów.dom z wiatą Takie rozwiązanie zostało zastosowane np. w projekcie domu EX 6 przygotowanym przez Pracownię Projektową Archipelag. Wiata skutecznie chroni przed działaniem niskich temperatur, deszczu oraz wiatru, dlatego właściciel samochodu nie musi obawiać się o stan lakieru oraz karoserii. A budynek prezentuje się nowocześnie i sprawia wrażenie kompaktowego – idealnie sprawdzi się w przypadku działek budowlanych o niewielkiej powierzchni.
Wiata zamiast garażu – niższy koszt budowy domu

Koszty są jednym z ważniejszych kryteriów, które bierze się pod uwagę podczas planowania budowy domu. Mają one duże znaczenie, ponieważ każdy woli ponieść mniejsze niż większe wydatki. Wydaje się, że garaż nie uszczupli za bardzo naszego portfela, ale jeśli zsumuje się koszty wszystkich materiałów budowlanych, to może okazać się, że lepiej kupić wygodny zestaw wypoczynkowy do salonu niż zbudować murowany „pokój” dla samochodu, z którego domownicy nie będą na co dzień korzystać. dom z wiatą2Wiata to zdecydowanie mniejszy wydatek, a z biegiem czasu, kiedy potrzeby mieszkańców się zmienią, można ją zabudować i przerobić na całkowicie zadaszone miejsce dla samochodu. Kwestie finansowe bardzo często są głównym wyznacznikiem, dlatego przez rozpoczęciem budowy należy podliczyć wszystkie koszty i zdecydować się, na czym naprawdę nam zależy, a które potrzeby mogą zostać zrealizowane nieco później.

Garaż czy zadaszenie? Przed odpowiedzią na te pytania rozważ, czy zależy Ci, aby Twój pojazd był przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu, czy może wystarczy, aby znajdował się pod wiatą. Rozważ wszystkie swoje potrzeby i zastanów się, jaki projekt domu będzie najlepszy – z garażem czy bez garażu.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2016-11-08 09:49:13
Tagi do artykułu: budynek | garaż | projekt domu
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom parterowy mały 2

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie rzeczy. Niektórzy z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?
Mały dom z garażem2

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy więc do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Małydomek1Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.

Prawo budowlane: Rozdział 1 - Przepisy Ogólne

paragraf
Rozdział 1 Prawa budowlanego to 11 artykułów o znaczeniu ogólnym. Określa przedmioty normowane i nienormowane ustawą, wyjaśnienie pojęć, podstawowe wymogi dla obiektów budowlanych i liniowych...

Dom Oli II - idealny projekt na małą i wąską działkę

Oli 2 wizualizacjaZnalezienie idealnego miejsca na budowę domu stanowi nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć różnego rodzaju kryteria, jak np. rodzaj podłoża, przebieg linii energetycznych, plan zagospodarowania przestrzennego. Ceny gruntu również mają wielki wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji. W przypadku kiedy mamy do dyspozycji niewielką działkę, warto przyjrzeć się projektowi domu Oli II.

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

pokój dziecka
Ciepłe promienie zapraszają do zakładania lżejszych ubrań, prac w ogrodzie czy zabaw na świeżym powietrzu. Uporządkujmy naszą przestrzeń tak, żeby kolorowe apaszki nie chowały się na dnie szafy, ogrodowe narzędzia zawsze były pod ręką, a dziecięce zabawki leżały na swoim miejscu. Pomogą w nich estetyczne i kolorowe akcesoria do sprzątania, które kupimy w marketach Praktiker.