Klasyczne domy z dachem dwuspadowym

REKLAMAPK

Dach dwuspadowy ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia spływanie wody i śniegu, dzięki czemu nie powstaje zagrożenie, że strop przemoknie, a my będziemy musieli podjąć się kolejnego remontu. Tego rodzaju dach pozwala także na większą cyrkulację powietrza, co w konsekwencji powoduje mniejsze nagrzanie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Jednak nie każdy projekt domu z dachem dwuspadowym jest funkcjonalny i atrakcyjny pod względem wizualnym. Na co więc zwrócić uwagę?

dom ze spadzistym dachem i ogrodem

fot. dom ze spadzistym dachem i ogrodem

Kominy wystające z dachu

Przeczytaj: Pokoloruj swój dom

Cechą charakterystyczną dachów dwuspadowych jest komin, który wykorzystywany jest zarówno do wentylacji, jak i ogrzewania centralnego. Może się on znajdować na samym środku albo np. przy jednej z bocznych ścian. Zdecydowanie częściej w projektach mamy do czynienia z kominem położonym centralnie, ponieważ takie rozwiązanie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Pod względem wizualnym kominy na bocznych ścianach są atrakcyjniejsze. Można je także wykorzystać jako odprowadzenie dymu od grilla znajdującego się na tarasie, a tym samym wbudowanego w zewnętrzną ścianę domu. Przyjrzyjcie się projektowi domu z dachem dwuspadowym z Pracowni Archipelag i oceńcie to rozwiązanie sami. Nam przypadło ono do gustu.

Wiata i garaż z dachem dwuspadowym

biały domek z dachem dwuspadowym i ogrodem

fot. biały domek z dachem dwuspadowym i ogrodem

Przeglądając projekty domów, bardzo często możemy natrafić na budynki z garażem lub wiatą. Jeśli decydujemy się na dach dwuspadowy, warto wybrać taki budynek, w którego wszystkie elementy, czyli wiata, garaż i sam dom, będą miały spadzisty dach. Wtedy projekt wygląda estetycznie i ciekawie. Jeśli „dobudówki” będą z prostym dachem, wtedy całość może wyglądać nieco przytłaczająco i monumentalnie. W tego typu projektach zyskujemy także dodatkową przestrzeń do zainstalowania paneli słonecznych. Ładny projekt będzie przy okazji projektem energooszczędnym.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)