X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Narzędzia budowlane

Narzędzia budowlane
Podstawą każdego większego lub mniejszego remontu, są odpowiednio dobrane narzędzia budowlane. Dla niektórych remont to tapetowanie lub malowanie ścian, a dla innych są to gruntowne zmiany w mieszkaniu. Jednak niezależnie od zakresu przeprowadzanych prac remontowych, warto do nich odpowiednio się przygotować.


Przed przystąpieniem do remontu należy wyposażyć się w niezbędne materiały i narzędzia budowlane, tak by nasze roboty zostały wykonane bez niespodziewanych kłopotów.
Nawet do pozornie łatwych prac, często potrzeba różnorodnych narzędzi. Większość z nich dostępne są w dużych marketach budowlanych. Jeżeli do naszych prac będzie zaliczać się malowanie, warto wcześniej obliczyć, ile farby będzie nam potrzebne. Zakupmy także niezbędne pędzle i wałki malarskie. Warto także zaopatrzyć się w wiadra budowlane, młotek czy przecinak.

Podczas większości prac budowlanych niezbędne są materiały ścierne, ponieważ często okazuje się, że trzeba coś wyczyścić, wygładzić lub zeszlifować. Gotowe materiały ścierne zazwyczaj dostępne są w postaci różnej wielkości gotowych arkuszy. Jeżeli w planach mamy szlifowanie lub też polerowanie, powinniśmy wcześniej zaopatrzyć się w specjalną do tego pacę lub klocek do papieru ściernego.


W trakcie remontów nie tylko odświeżamy wygląd ścian naszego domu, ale także często zmieniamy sposoby wykończenia podłóg w kuchni lub łazience. Jeżeli naszym hobby jest majsterkowanie, możemy pokusić się o samodzielną wymianę płytek ceramicznych. W takim wypadku, z pewnością przydadzą się odpowiednie do tego celu szpachla i paca zębata, młotek gumowy, poziomica, fugownica czy zestaw glazurniczy.

Warto także zaopatrzyć się w narzędzia, które z pewnością przydadzą nam się przy okazji murowania. Kielnia murarska będzie nam w tym zadaniu niezwykle przydatna. Kielnia jest narzędziem murarskim, zbudowanym z płaskiej, stalowej płytki w kształcie trapezu lub trójkąta, połączonej ze stalową rączką, wygiętą w kształcie litery "S" i zakończona drewnianym uchwytem.
Kielnia używana jest do narzucania zaprawy podczas tynkowania.
Podczas tynkowania z pewnością potrzebować będziemy różnego rodzaju szpachle i szpachelki. Składa się z giętkiej, metalowej blachy, która osadzona jest na trzonku. Szpachle używane są do wygładzania ścian, uzupełniania ubytków lub zeskrobywania starej tapety.

Podczas remontu nie można zapomnieć o folii zabezpieczającej. Dzięki niej ochronimy nasze meble i podłogi przed zabrudzeniami, które czasem mogą być ciężkie do usunięcia.

Gdy już skompletujemy najważniejsze narzędzia budowlane, śmiało możemy się zabierać do realizacji remontowych planów. Jednak pamiętajmy, że czasem nawet proste prace remontowe kryją niebezpieczeństwa - jeżeli coś niestety popsujemy, wezwanie fachowca może okazać się niezbędne, a przy tym może nas to słono kosztować.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Pomocnicze
Autor: Anna Dębiec
2016-08-18 04:39:58
Tagi do artykułu: narzędzia | farby | pędzle | wałki malarskie | tapety
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Pistolet natryskowy

Pistolet do malowania ścian

Odświeżanie i drobne remonty pomieszczeń stanowią doskonały pretekst do większych lub mniejszych zmian w aranżacji. Przy okazji można zastanowić się nad wprowadzeniem modnych akcentów kolorystycznych. Czasami sama zmiana koloru ścian jest prawdziwą rewolucją, dlatego warto eksperymentować.
narzędzia

Wyposażenie warsztatu

Warsztat i garaż to pomieszczenia, które szczególnie upodobali sobie mężczyźni. Majsterkowanie lub „grzebanie w samochodzie” przy piwku i transmisji meczu w radiu to bardzo męskie zajęcia. Aby czas spędzony pożytecznie, był także miły, wszystkie niezbędne gadżety i narzędzia powinny mieć swoje stałe miejsca...
Narzędzia ogrodowe

Domki narzędziowe

Posiadanie ogrodu przydomowego jest ściśle związane z jego pielęgnacją przy pomocy różnorodnych narzędzi. Z biegiem czasu gromadzimy coraz większą ilość akcesoriów ogrodowych. Jeśli chcemy, by służyły nam przez długie lata, powinny być przechowywane w odpowiednim miejscu. Idealnym miejscem na sprzęty ogrodowe jest niewielki domek narzędziowy.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Pędzel czy wałek? Czym się kierować przy wyborze narzędzi malarskich

malowanie ścian
Wystarczy wiaderko farby oraz pierwszy z brzegu wałek, aby po chwili rozpocząć malowanie? Wbrew pozorom wybór narzędzia do malowania ściany ma nie mniejsze znaczenie niż rodzaj emulsji czy sposób przygotowania podłoża.

Narzędzia do dekoracji i malowania

paca wenecka
Meble i podłogi zabezpieczone, kolory wybrane, ściany przygotowane. Czas na malowanie… Tylko jak i czym? Zanim rozpoczniemy nakładanie farby warto zastanowić się, jakich rezultatów oczekujemy i wybrać do pracy takie przyrządy, które ułatwią nam osiągnięcie zamierzonego efektu, a jednocześnie sprawią, że malowanie będzie łatwe i przyjemne...

Mieszadła i mieszalniki

mieszadła
Mieszanie, mimo że nieodłącznie związane z każdym etapem budowy czy remontu, jest jednocześnie procesem często bagatelizowanym, do którego nie przykłada się większej wagi. Błąd, ponieważ brak grudek, pęcherzyków powietrza czy nieestetycznych zacieków na ścianach związanych ze złym wymieszaniem farby jest właśnie wynikiem tej, na pierwszy rzut oka, prostej czynności. Tym bardziej zyska ona na prostocie i skuteczności dzięki zastosowaniu mieszadeł firmy Collomix, których dystrybutorem na Polskę jest firma Lange Łukaszuk...

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

pokój dziecka
Ciepłe promienie zapraszają do zakładania lżejszych ubrań, prac w ogrodzie czy zabaw na świeżym powietrzu. Uporządkujmy naszą przestrzeń tak, żeby kolorowe apaszki nie chowały się na dnie szafy, ogrodowe narzędzia zawsze były pod ręką, a dziecięce zabawki leżały na swoim miejscu. Pomogą w nich estetyczne i kolorowe akcesoria do sprzątania, które kupimy w marketach Praktiker.