X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Siatka ochronna przeciw liściom

Liście w rynnie znacząco utrudniają funkcjonowanie odwodnienia dachowego i w najgorszym przypadku prowadzą do zupełnego zatkania systemu. Odpowiednim rozwiązaniem tego problemu jest niewidoczna od zewnątrz ochrona przed liśćmi RHEINZINK®. Jest to specjalny profil z perforowanej blachy cynkowo-tytanowej, wkładany bezpośrednio w rynnę.


rynnyProfil ma długość 2 m i wstawia się w rynnę półokrągłą o każdej wielkości, chroniąc ją trwale i pewnie bez dodatkowego mocowania. Nawet w rynnach, przy których dachówki, z powodu stromizny dachu, nasuwają się daleko nad rynnę, ochronę przed liśćmi RHEINZINK® można bez problemu założyć w ostatniej chwili.
Geometria profilu jest chroniona patentem, a odpowiedni profil oczek blachy perforowanej powoduje, że zatrzymane na ochronie liście, wysychają szybciej i zwiewa je wiatr.

Zalety
- Dla wszelkich układów pasów okapowych
- Montaż bez zdejmowania dachówek
- Pewny i stabilny montaż


- Niewidoczna z zewnątrz ochrona
- Trwałość i pewność funkcjonowania
- Geometria profilu chroniona patentem
- Produkt budowlany przyjazny dla środowiska
- Wykonany z materiału RHEINZINK®, jakość QUALITY ZINC

Sposób montażu
Wpasowanie bez szwu w rurę spustową, szybki i czysty montaż przy minimalizacji środków mocujących i kosztów montażu.

Aprobaty techniczne: Krajowa Deklaracja Zgodności z PN-EN 612
Polskie normy: PN-EN 612
Kraj produkcji: Niemcy
Certyfikat: ISO 9001: 2000
Inne certyfikaty: Quality Zink" (zaostrzone kryteria jakości), AUB (przyjazny dla środowiska produkt budowlany)
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Rynny i odwodnienia
2009-03-24 10:45:13
Tagi do artykułu: odwodnienia | rynny | montaż
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ochrona elewacji przed zaciekami

rynny balkonowe
Jesienią i zimą na tarasach gromadzi się woda, która nie odprowadzana ścieka po murze tworząc nieestetyczne zacieki oraz powodując jej niszczenie. Aby uniknąć kosztownego remontu elewacji, warto zastosować Balkonową rynnę wciskaną RHEINZINK®...

Jak zamontować odwodnienie liniowe?

odwodnienie liniowe
Dzięki odwodnieniom liniowym powstały nowe możliwości aranżacyjne łazienki przyjazne domownikom. Poza estetycznym wyglądem charakteryzują się prostym montażem i bezproblemową konserwacją. Ekspert radzi jak prawidłowo zainstalować odwodnienie liniowe.

Montaż dachówek bez tajemnic

Montaż dachówek
Mimo że każda budowa jest inna i montaż pokrycia trzeba dobrać m.in. do kształtu dachu oraz lokalizacji domu, istnieją ogólnie zasady, których trzeba przestrzegać. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Koniec z szorowaniem brodzika

łazienki
Kamień, rdza i zacieki prędzej czy później pojawiają się w każdej łazience. Niestety, walka z nimi za pomocą detergentów jest często mało skuteczna.