X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jak dobrać nowoczesną wkładkę patentową do drzwi?

wkładki Winkhaus Nowoczesna, bezpieczna wkładka do zamka w drzwiach powinna być wkładką atestowaną. Tylko taka zapewnia poziom bezpieczeństwa zgodny z obowiązującymi normami i potwierdzony odpowiednimi certyfikatami. Jeśli szukamy wkładki wysokiej jakości, to wybierajmy spośród takich, które są wyposażone w zaawansowany system zastawek wałeczkowych po każdej stronie, jest do nich opatentowany klucz, mają ochronę przed rozwierceniem i zabezpieczenie przed otwieraniem manipulacyjnym.


Bardzo istotna jest karta bezpieczeństwa dostarczana wraz z wkładką. Jest to element naszego bezpieczeństwa, bowiem tylko posiadacz takiej karty może dorobić klucz do wkładki i to w autoryzowanych przez producenta punktach. To rozwiązanie mają m.in. wkładki Winkhaus modele VS6, RPE, ZRV i X-tra.
Wybierając wkładkę, zwróćmy również uwagę czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa – powinna mieć minimum klasę 5.2 lub 6.2, a także certyfikat odporności ogniowej.

Wymiar wkładki dobierzmy tak, by od strony zewnętrznej drzwi nie wystawała poza szyld więcej niż 2-3 mm. Zmniejsza to ryzyko jej mechanicznego sforsowania. Warto podkreślić, że należy stosować szyldy bezpieczne, których nie da się zdemontować od strony zewnętrznej. Zanim zdecydujemy o kupnie wkładki, sprawdźmy, jakie wymiary powinna mieć, by pasowała do naszych drzwi – podpowiedź znajduje się tu: https://www.youtube.com/watch?v=7B1bWfhS4Rs

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi
2016-07-01 09:09:52
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów