X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Marcel III G2 ENERGO PLUS - dom z dobrą energią

Marzymy o pięknym domu, w którym będziemy czuć się bezpiecznie. Kiedy zastanawiamy się nad wyborem idealnego projektu, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność rozkładu pomieszczeń, a także możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą zmniejszyć koszty ogrzewania i eksploatacji budynku. Jedną z rozważanych opcji powinien stać się dom parterowy Marcel III G2 ENERGO PLUS.Przestrzenny parter i poddasze użytkowe

Projekt domu jest skierowany do 4-5 osobowej rodziny. Wszystkie Projekt domu Marcelpokoje rozplanowane są na parterze. Na 130 m² znajduje się kuchnia ze spiżarką, salon, dwie mniejsze oraz jedna większa sypialnia, przestronna łazienka oraz hol, w którym zostało wydzielone miejsce na schody prowadzące na poddasze. Domownicy będą mogli skorzystać również pomieszczenia gospodarczego (kotłowni) oraz z garażu, mieszczącego dwa samochody osobowe. Wejście do domu jest częściowo zadaszone.

Na poddaszu projektant nie zaplanował żadnych pomieszczeń, więc przestrzeń możemy samodzielnie rozplanować. Do dyspozycji mamy 66,5 m². Taką powierzchnię można ciekawie zaaranżować, zyskując dodatkowe miejsce do pracy lub wypoczynku.
Dobra energia przepływa przez dom

Projekt Marcel
Parterowe domy niestety słyną z tego, że są bardzo trudne do ogrzania. Jednak w projekcie domu Marcel III G2 ENERGO PLUS zaproponowano takie rozwiązania, które mają wpłynąć na zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańców. Zastosowano szerokie okna i przeszklenia, zapewniające wysoki poziom naświetlenia wnętrz. Wpadające światło słoneczne będzie ogrzewać, np. salon czy kuchnię. Przed przegrzaniem chronią szczelne żaluzje. Możliwe jest także zainstalowanie pompy ciepła oraz systemu solarnego. Mieszkańcy mogą także liczyć na ogrzewanie podłogowe. Projektanci zaproponowali również wdrożenie systemu wentylacyjnego, który pozwala na odzyskiwanie ciepła, a tym samym zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.


Przechowywanie

Osoby, które mają wiele rzeczy, nie muszą poświęcać poddasza, aranżując tam pomieszczenia gospodarcze. Istnieje możliwość podpiwniczenia budynku. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń, a poddasze może stać się strefą relaksu i odpoczynku.

Sprawdź więcej projektów domów energooszczędnych na stronie Pracowni Projektowej Archipelag.Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy piętrowe
2016-04-21 10:36:51
Tagi do artykułu: rozkład pomieszczeń | pokoje | salon
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
dom wiata 1

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Planując budowę garażu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Pokój dla dziewczynki

pokój dziecka
Zaaranżowanie pokoju dziecięcego wymaga szczególnego przygotowania. Powinien być tak przygotowany aby rósł razem z naszym dzieckiem. Odpowiednio zaprojektowany i wyposażony sprawi, że nasza pociecha będzie chętnie się w nim bawić oraz uczyć.

Odpowiedni kolor do pokoju dziecięcego

pokój dziecka
Już czteromiesięczne niemowlę rozpoznaje kolory, tak jak osoba dorosła. Warto więc zadbać, aby jego malutki świat był pełen radosnych i przyjazny odcieni. Mama niech wybierze kolory, a tato farby. O tym, że kolory, w których się otaczamy mają duży wpływ na nasze samopoczucie i psychikę, widzieli już starożytni. Zapewne wiesz jaki temperament ma Twoje dziecko, ale jaki kolor zastosować w jego pokoju, by pozwolić mu się wyciszyć lub dodać energii, aby wspomóc go w nauce i kreatywnym rozwoju?

Pokojowa kolorowanka

pokój dziecka
Dzieciństwo kojarzy się dla wielu osób z beztroską, radością i niespożytymi pokładami energii. Dziecięcy świat jest pełen żywych kolorów, różnorodnych wzorów oraz kształtów. Dotyczy to także pokoju najmłodszych domowników, który nie może być nudny i pozbawiony barwnych akcentów.

Z miłości do dzieci

pokój dziecka
Nie od dziś wiadomo, że meble tworzone na niewielką skalę, w lokalnych fabrykach i manufakturach są lepszej jakości niż te, produkowane na szeroką skalę.