X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Klucz master i klucze z uprawnieniami – co to oznacza w praktyce?

W domu czy biurze, w którym jest wiele par drzwi zamykanych na klucz, można zainstalować system wkładek i klucza master. Polega to na tym, że zamki mogą być otwierane przy pomocy kilku kluczy mających różne zakresy dostępów. Klucz master, zwany również generalnym, otwiera wszystkie wkładki należące do systemu. Są także klucze grupowe, którymi można otworzyć tylko wybrane zamki, a także klucze indywidualne, otwierające jedynie jeden konkretny zamek. Takie systemy mechaniczne działają w wielu obiektach.


Nowością są systemy oparte na wkładkach i kluczach elektronicznych. Jeśli w budynku mamy taki system, to w razie zagubienia klucza przez któregoś z użytkowników nie musimy już wymieniać wszystkich wkładek, które otwierał swoim kluczem. Klucz elektroniczny z wytrzymałego plastiku wyposażony jest w chip, na którym zapisane są jego uprawnienia dostępowe. W razie zagubienia, można go szybko zablokować w systemie, by nikt nieuprawniony go nie użył. W przypadku zmian organizacyjnych w obiekcie, nie trzeba przerabiać wkładek, ani dorabiać nowych kluczy jak w systemach mechanicznych, ale wystarczy przekodować klucze elektroniczne, czyli nadać uprawnienia do otwierania innych pomieszczeń.
Takie elektroniczne systemy dostępowe firma Winkhaus proponuje już od ponad 15 lat, jednak dotychczas była to oferta przede wszystkim dla dużych biur czy innych obiektów. Takim systemem zarządza się poprzez centralny komputer administratora.
system klucza Blue Compact
Nowością na rynku jest system blueCompact przystosowany do domów prywatnych czy niedużych biur. W skład tego systemu może wchodzić do 25 wkładek obsługiwanych nie więcej niż 99 kluczami. Tu z kolei zarządza się uprawnieniami nieco inaczej. Na smartfon lub tablet ściągamy odpowiednią aplikację i wtedy sami możemy ustawić wszystkie funkcje, nadawać i zmieniać uprawnienia poszczególnych kluczy. Mając blueCompact decydujemy, kto może otworzyć które drzwi, kontrolujemy, kiedy i przez kogo były otwierane.

Dowiedz się więcej http://sklep.winkhaus.pl

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Poradniki
2016-05-25 08:05:43
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów