X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Projekt budy dla psa

buda
Buda dla psa mieszkającego na terenie posesji powinna zapewniać ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi: opadami, uciążliwym słońcem, wiatrem i mrozem. Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą gotowych bud oferują rozwiązania w przeróżnych stylach, dla ras dużych i małych.


Fachowcy radzą by buda nie była za duża ani zbyt ciasna. Wymiary dopasowuje się indywidualnie do wielkości psa. Wysokość nie powinna przekraczać podwójnej wielkości zwierzęcia w kłębie. Pies musi ogrzać wnętrze swoim ciepłem, a zarazem mieć możliwość swobodnego obracania się.

Aby zimne powietrze nie przedostawało się do środka, legowisko powinno być odgrodzone dodatkową ścianką od wejścia. Największa popularnością cieszą się budy z przedsionkami, dwuizbowe i z zadaszonym tarasem. W dodatkowej izbie lub na tarasiku można postawić miski z jedzeniem i wodą. Dzięki temu uchronimy zawartość przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Gdzie postawić psią budę?


Ze swojego domu pies powinien widzieć większość posesji. Budę lokalizujemy w pobliżu drzew, pod którymi zwierzę może schować się w upalne dni. Wejście należy osłonić przed ciekawskimi – to intymne miejsce schronienia.
Pies ma w naturze załatwianie potrzeb z daleka od wejścia do budy. Takie miejsce najchętniej wybiera pod krzakiem lub drzewem. Trzeba o tym pamiętać i zapewnić mu możliwość nieskrępowanego korzystania z takiej opcji.

Jak powinny być skonstruowane budy dla psów?
piesDach budy powinien być zdejmowany i spadzisty by dobrze odprowadzał wodę deszczową. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej higieny wewnątrz. Dodatkowo, konstrukcję izoluje się wełną mineralną lub styropianem i stawia na podporach, ponad poziomem gruntu.
Posadzkę na której będzie spał pupil najlepiej wyłożyć słomą. Łatwiej utrzymać ją w czystości niż materac, czy dywanik. Wystarczy raz na jakiś czas wyrzucić starą słomę, oczyścić wnętrze i wysypać świeżą ściółkę.

Projekt budy dla psa
Prowizoryczne projekty budy dla psa można znaleźć na stronach internetowych. Aby stworzyć projekt i wykonać go samodzielnie wystarczy znać schemat i podstawowe wymogi. Wówczas dom który zbudujemy naszemu milusińskiemu sprawi mu wiele radości.

Ściany
Grubość ścian zależy od grubości wybranego ocieplenia (wełny mineralnej lub styropianu. Deska lub płyty stanowiące konstrukcję powinny mieć grubość 20 mm.

Dach
Najlepiej gdy zadaszenie ma zdecydowany spadek (jednostronnie lub symetrycznie). Nie może być zbyt lekki, żeby pies nie zdjął go głową. Połączenie dachu z konstrukcją musi być szczelne dlatego nie zaleca się montowania zawiasów. Pokrycie nie powinno być wykonane z blachy – ze względu na letnie temperatury i bezpieczeństwo zwierzęcia, które może się o niego skaleczyć.
Wszelkie połączenia materiałów wewnątrz warto zabezpieczyć listwami maskującymi.

Lokalizacja wejścia do budy
Jeśli buda ma dodatkową izbę (wiatrołap), wówczas wejście można zlokalizować centralnie. W przypadku jednoizbowego lokum wejście należy zaplanować z boku, tak, by nieprzyjemne podmuchy wiatru i zacinający deszcz nie przeszkadzały śpiącemu zwierzęciu. Na wejściu można zamocować koc, który będzie działał jak kotara utrzymując ciepło wewnątrz pomieszczenia, chroniąc jednocześnie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Buda dla psa projekt
Schemat budy dla psa, schemat budowy budy dla psa
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wokół domu
Autor: Agnieszka Bykowska
2010-12-21 14:56:45
Tagi do artykułu: konstrukcje | projekty
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Ocieplenie poddasza

Nowoczesne izolacje natryskowe

Wybrane technologie izolacyjne mają bezpośredni wpływ na efektywność energetyczną budynków oraz komfort ich użytkowania. Dlatego podczas wyboru metody izolacji, warto wziąć pod uwagę izolacje piankowe oraz powłoki polimocznikowe, które ze względu na swoje liczne zalety stają się coraz bardziej popularne w budownictwie.
salon wizualizacja

Aranżacja drzwi wewnętrznych - bezpłatny program

Producent drzwi wewnętrznych, firma Invado, udostępniła bezpłatny program do aranżacji wnętrz. Dzięki niemu łatwiej podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru drzwi.

Program o nazwie Invado Door Planner dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej firmy: www.invado.pl...
abstrakcje lotari

Abstrakcje jako atrakcje w Twoim domu

Koniec z najmodniejszymi wzorami sezonu, z koronkami, kwiecistymi szablonami czy sterylną bielą. Nadchodzi nowe. Zbliża się czas rewolucyjnych rozwiązań i abstrakcyjnych dekoracji. Pozwól, by Twój dom był inny niż wszystkie.
Strefa dzienna

Strefa dzienna w projekcie domu – najlepsze rozwiązania architektoniczne

Architekci starają się sprostać oczekiwaniom klientów, realizować ich pomysły przy jednoczesnym postępowaniu zgodnie z podstawowymi zasadami. Jedną z nich jest podział przestrzeni na strefy: dzienną, nocną, zabawy i pracy. Jak wygodnie zorganizować dom i zapewnić sobie spokój?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ogród zimowy dla każdego

ogród zimowy
Do niedawna ogród zimowy, postrzegany jako produkt raczej luksusowy, nie znajdował zbyt wielu nabywców. Jednak rozwój nowych technologii budowania z aluminium, w oparciu o rozwiązania systemowe, pozwala obecnie na tworzenie funkcjonalnych konstrukcji ogrodów w przystępnej cenie...

Aranżacje sufitów podwieszanych

sufit
Sufity podwieszane wykonuje się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Jest to lekka konstrukcja zamontowana poniżej stropu. Wolna przestrzeń, powstała pomiędzy stropem a sufitem, zwana także „przestrzenią technologiczną”, może posłużyć do ukrycia instalacji lub docieplenia pomieszczenia.

Domy pod klucz

budowa domu
Własny dom to marzenie wielu z nas. Pośród codziennych obowiązków i zajęć, dom poza miastem, oznacza spokój, ciszę oraz odpoczynek. Wiele trudności takich jak brak czasu czy kłopoty w uzyskaniu kredytu, sprawiają, że marzenie to często odchodzi w niepamięć.
Jednak nie wszystko stracone. Coraz większe grono zwolenników zyskują domy budowane pod klucz. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty na budowie.

Dachy o nietypowych kształtach

dom jednorodzinny
Współczesne domy charakteryzują się coraz ciekawszą konstrukcją. Oryginalne i nietuzinkowe, stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Jednak tym, co nadaje im charakter i styl, są wieńczące dzieło nietypowe dachy...