X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Biuro w domu

biuro
Praca w domu staje się coraz popularniejsza. Zdania psychologów są podzielone. Część uważa, że efektywnie można pracować jedynie poza domem. Po powrocie powinniśmy odciąć się od pracowniczych obowiązków – poświęcić czas odpoczynkowi i rodzinie. Z drugiej strony osoby, które potrafią pracować i wypoczywać w domu, do tego odnoszą sukcesy zawodowe, mogą poszczycić się doskonałą samodyscypliną i organizacją.


Aby praca w domu była efektywna, należy wyodrębnić choć fragment przestrzeni, w której można się skoncentrować, nawet wtedy, gdy w mieszkaniu jest komplet domowników.
Bardzo trudno jest pogodzić pracę i bycie w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest osobne pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu.
Taka organizacja jest możliwa wyłącznie w przestronnym wnętrzu, gdzie wydzielenie dodatkowej przestrzeni nie wpłynie na ergonomię pozostałych pomieszczeń.

Biuro w salonie
Jeśli biuro trzeba urządzić w niewielkim mieszkaniu lub w kawalerce wymaga to dużo więcej kreatywności i wysiłku. Niektórzy wydzielają kąt do pracy w sypialni. Buczenie wiatraka o późnych godzinach nocnych może być drażniące dla partnera, który musi się wyspać aby rano pojechać do pracy poza domem.


Pomimo tego, że godziny pracy należy wyznaczać w ciągu dnia, bywa różnie i takie sytuacje mogą się zdarzyć.

Lepszą lokalizacją kąta do pracy będzie pokój dzienny.

Jak urządzić kąt do pracy w małym mieszkaniu?

Aby urządzić kąt do pracy w małym mieszkaniu wystarczy:
- wygodne biurko
- krzesło
- miejsce na dokumenty
- dobre oświetlenie
- niezbędny sprzęt: telefon, komputer, urządzenia biurowe.

Sklepy meblowe oferują ciekawe systemy mebli biurowych do salonu. Okazuje się, że to powszechna forma aranżacji. Systemy dostępne są w identycznym stylu i dekorze co meble do salonu.

Dzieląc biuro i salon trzeba być odpornym na rozpraszacze (takie jak telewizor, czy bawiąca się pociecha) i zdyscyplinowanym pod względem porządków. Na wstępie powinno się wyeliminować „czynniki bałaganotwórcze”, jak np.: tablica korkowa i kuwetki na dokumenty.

Oświetlenie i mikroklimat biura
Światło dzienne jest przyjemne, ale ostre promienie słoneczne nie sprzyjają koncentracji. Odbijają się od monitora lub rażą w oczy. Odstęp od monitora powinien wynosić ok. 40-50 cm.
Optymalna temperatura do pracy to 21 do 22 stopni C. Duże znaczenie ma też kolor ścian, który powinien mobilizować do pracy. Ponieważ gusta są różne, dobór odpowiedniej kolorystyki jest kwestią indywidualną.

BHP pracy przy komputerze – kilka ważnych zasad
Współczesne meble biurowe, także te, które chcemy kupić do pracy w domu, powinny spełniać określone normy BHP.

Krzesło:
- regulowane oparcie
- regulowana wysokość siedziska: 35-55 cm
- miękka tapicerka
- podłokietniki

Biurko:
- blat na wysokości 72-75 cm
- stabilna podstawa lub nogi
- mieści: klawiaturę, monitor i materiały pomocnicze do pracy

Aby kark i oczy nie przemęczały się podczas pracy górna krawędź monitora powinna się znaleźć na wysokości wzroku.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-04 13:57:41
Tagi do artykułu: biuro | aranżacje | meble biurowe | BHP
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak urządzić biuro domowe?

biuro
Coraz więcej osób wybiera tzw. pracę zdalną. Zostając w domu oszczędzamy czas i pieniądze, które w dużej mierze pochłania dojazd do firmy. Wraz z Olgą Koźlik, ekspertem ds. wyposażenia wnętrz z firmy Moll, podpowiadamy jak urządzić funkcjonalne domowe biuro.

Nowe biurowce w Katowicach

biurowiec
Zarząd Reinhold Polska informuje, iż w dniu 12 grudnia 2008 r. Reinhold Polska Project 4 Sp. z o. o. zawarła umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A. dotyczącą realizacji projektu o nazwie „Reinhold Center” zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy Korfantego 138, polegającą na budowie kompleksów biurowych „B” i ”C”. Wartość umowy wynosi 43 mln złotych netto.

Biurowiec Catalina Office Centre

biurowce
Kancelaria Brochocki, jako polska wiodąca firma specjalizująca się w zakresie doradztwa oraz pośrednictwa w wynajmie oraz sprzedaży nieruchomości komercyjnych, w listopadzie br. została współwyłącznym agentem biurowca Catalina Office Centre.

Mermaid Properties rusza z Jasną

biurowce
Jasna Residence, spółka portfelowa wchodząca w skład grupy Mermaid uzyskała pozwolenie na budowę i rewitalizację prestiżowej kamienicy przy Placu Dąbrowskiego.